178171
182818

Впровадження нових технологій допоможе аграріям збільшити виробництво продукції з доданою вартістю

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета сьогодні, 15 серпня, під час виставки та дня поля Smart Field Days 2018, які проходять 15-19 серпня на експериментальному полі ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж».

Участь у заході взяли представники місцевої влади, профільних громадських організацій, наукових інституцій, керівники фермерських господарств, представники бізнесу та студенти аграрних вишів.

«Ефективний розвиток агропромислового комплексу України потребує постійного переоснащення та впровадження нових технологій для збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Сьогоднішній захід яскраво демонструє надбання сучасної науки в цифрових технологіях, селекції, сільгосптехніці, розумному фермерстві – того, що може стати основою технологічного інструментарію України як одного з лідерів світового аграрного ринку», - відмітив Віктор Шеремета.

Заступник Міністра підкреслив, що Мінагрополітики підтримує фермерський рух в Україні та радить аграріям і тим, хто хоче розпочати власний бізнес з цього напряму скористатися державною програмою підтримки фермерства та кооперації, на яку Уряд виділив 1 млрд грн. Програма включає декілька напрямів – дешеві кредити, здешевлення техніки, 80% компенсація за насіння, 70% компенсація кооперативам, відшкодування дорадчих послуг http://dotacii.minagro.gov.ua/ua.

Під час виставки учасникам було продемонстровано технології «розумний фермер» та «розумна ферма», автоматизацію виробництва АПК на усіх рівнях: smart-землеробство та тваринництво, GPS-моніторинг та навігацію, дрони та роботехніку, сільгосптехніку нового покоління, інновації в селекції та харчових технологіях, біоінженерії АПК, вертикальне фермерство, smart-логістику, smart-пакувальні технології, технології blockchain, bigdata, енергоефективні технології та інше.

Довідка:

Організатори Smart Field Days 2018 – Департамент агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації, Немішаївський агротехнологічний коледж, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Державна служба зайнятості, Об’єднання аграріїв, України, ННЦ «Інститут бджільництва ім.. П.І. Прокоповича». 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як оподатковується продаж власно вирощеної сільськогосподарської продукції

Про це пише Головне управлінні ДФС у Закарпатській області.

Відповідно до положень Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.
Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Довідка видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати її закінчення.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі-підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.
Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18%.
Отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, доходи не оподатковується, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (в 2018 році – 186 150 грн). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки.

Якщо сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. При підтвердженні довідкою вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186 150 грн. Однак, якщо фізичною особою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
 У світі зростає попит на українські ковбаси

Про це повідомляє консалтингове агентство Pro Consulting з посиланням на дані державної митної служби, передає УНН.

"У перші п'ять місяців цього року з України експортували 176 тонн ковбас (на 522 тис. дол.), що на 181% більше, ніж за аналогічний період минулого року (287,4 тис. Дол.)", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що головними покупцями українських виробів традиційно для цього ринку стали країни СНД: Грузія (39,66%), Азербайджан (27,59%), Молдова (16,28%).

"В останні роки зростає закордонний інтерес до української напівкопченої ковбаси, у 2017 році експорт цього продукту виріс у порівнянні з 2016 роком на 129% в натуральному вираженні", - підкреслюють аналітики.

При цьому самі українці скоротили купівлю ковбасних виробів. Це сталося через девальвацію гривні і низькі зарплати, пояснюють експерти.

"Через зниження купівельного попиту продавці утримують ціни на свою продукцію на колишньому рівні, проте інтерес до нових ринків експорту, де виробники можуть заробити більше, зростає", - вважають аналітики Pro Consulting.Які країни купують українську гречку

Згідно з оперативними даними, в 2017/18 МР (серпень-липень) з України було експортовано близько 833 тонни гречки, що на 20% перевищило показник сезону-2016/17 і в 2 рази – 2015/16 МР, пише ІА «АПК-Інформ»

Найбільшими покупцями української зернової в минулому сезоні були Угорщина (41% загального обсягу експорту) і Польща (33%). Всього в 2017/18 МР закупівлі української зернової здійснювали 20 країн.

Частка органічної гречки в загальному експорті зернових з України в 2017/18 МГ склала 63%.

Ваш вибір 'Подобається'.


Відтепер фермери зможуть орендувати польові дороги, лісосмуги та обмінюватися ділянками

Про деталі закону розповів Андрій Мартин, голова ради асоціації "Земельний союз України", пише газета "Експрес".   

"Результатом земельної реформи в Україні стало розпаювання земель 12 тисяч колективних сільськогосподарських підприємств. Унаслідок цього близько 7 мільйонів колишніх працівників їх та пенсіонерів стали власниками утворених після поділу земельних ділянок середньою площею 4 гектари. Зрозуміло, що поля через такий підхід перетворилися на шахівницю, де кожна клітинка має свого власника, який сам вирішує, що робити з цим клаптиком землі. Причому більшість власників пайових ділянок так і не стали обробляти їх самостійно і  здають в оренду сільськогосподарським підприємствам. Стандартною є ситуація, коли поле поділене на 20 ділянок, підприємець домовився про оренду лише із 17 власниками, а три ділянки, що розташовані всередині масиву, можуть перешкоджати нормальному використанню землі, приміром, застосуванню сучасної широкозахватної сільськогосподарської техніки.   Власне, розв'язати цю проблему дає змогу ухвалений законопроект. Адже підприємець зможе використовувати ділянки всередині поля, надавши незгідливим власникам у користування орендовану ділянку на межі поля, де вона не заважатиме використанню всього масиву. Всі проблеми сільськогосподарського землекористування, звичайно, вирішити не вдасться, проте створено передумови для того, щоб земельні ризики ведення агробізнесу мінімізувати. Також підприємці нарешті зможуть офіційно брати в оренду польові дороги та полезахисні лісосмуги", - зазначає Андрій Мартин.

За його словами, закон передбачає право на оренду польових доріг, не обмежуючи при цьому доступу інших орендарів до земельних ділянок. Це чітко прописано.

"Фермери та інші сільгоспвиробники, які орендують земельні ділянки сільськогосподарського призначення, матимуть найбільші вигоди від ухваленого документа, адже зможуть законним шляхом мінімізувати ризики фрагментації землекористування.   Важливо, що захищено інтереси власників ділянок, які хотіли б використовувати свою землю самостійно: в усіх  випадках їм надаватимуть ділянку, розташування якої не перешкоджатиме нормальному використанню інших земель.   Також є підстави сподіватися, що завдяки ухваленому законопроекту можна буде ефективно боротися із своєрідним земельним рейдерством, коли спритні ділки беруть в оренду посеред поля ділянку, а потім фактично шантажують фермера чи підприємство, які орендують основну частину земель, перешкоджанням нормальному обробітку.   

Певна річ, те, як запрацює закон на практиці, — покаже час. Найбільші труднощі можуть виникнути із визначенням єдиних  масивів, а також реєстрацією їх у Державному земельному кадастрі", - підкреслив експерт.

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна має хороші умови для вирощування батату

Водночас у майбутньому країна може стати потужним експортером батату, пише agrotimes.net.

Це пов'язано з тим, що в структурі собівартості вирощування батату значну частку займає ручна праця, яка в Україні є однію з найдешевших у світі.

Сьогодні батат культивується від Середземномор’я до Далекого Сходу. У світі під посівами батату зайнято приблизно 9 млн гектарів. 

Найбільші світові виробники: Китай, Індія, Індонезія, Нігерія, В’єтнам, Японія, Уганда. Серед європейських країн лідирують Греція, Кіпр, Туреччина та Італія. 

З бульб батату можна отримувати спирт, крохмаль, борошно, патоку. Насіння квітучих сортів використовують як замінник кави. 

Надземна частина є цінним кормом для великої рогатої худоби, за поживністю вона перевершує навіть конюшину та люцерну. Її можна силосувати або загортати в ґрунт як сидерат. 

Вчені довели, що рослини батату пригнічують ріст бур’янів, особливо пирію повзучого. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.