Врятованих овець доставили на екоферму під Одесою

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомили зоозахисники, передає УНН.

За словами волонтерів, після того як тварин розвантажать, їх огляне ветеринар.

Читайте також: Скандал із вівцями: до розмитнення тварин приступили лише за місяць

“Отару овець помістять на карантинний майданчик, що знаходиться на території фермерського господарства, яке розташоване на 16 кілометрі траси Київ — Одеса. На спецмайданчику тварини перебуватимуть 21 день. Після цього частину овець відправлять в реабілітаційні центри і притулки”, — зазначили зоозахисники.

Загалом до Одеської області повернули 225 овець.

Нагадаємо, 9 листопада Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів приступила до оформлення документів на розмитнення овець, яких два тижні тримали в порту Чорноморська без їжі та води, а потім доставили до Тульчина, де вони вже два тижні перебувають.

Нагадаємо, вантаж із живими вівцями затримали у порту Чорноморська. Як повідомляли у Держпродспоживслужбі, овець затримали через загрозу занесення на територію України небезпечних інфекційних хвороб, тварин планували утилізовувати.

Читайте також: Без їжі та води: у порту «Чорноморськ» майже два тижні простоює фура з 300 вівцями, половина з яких вже загинули

У ніч на 27 жовтня фура з 300 вівцями виїхала з порту. Активісти не давали вивезти тварин, яких “Держпродспоживслужба вирішила спалити живцем”. На Гайсинській митниці вантаж із вівцями розмитнили. Фура з худобою направилася до Тульчина, де живих овець оглянули ветеринари, а мертвих мали утилізувати. У живих тварин взяли кров на аналізи, її передали на дослідження до Києва.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Щедрий врожай: тонни українських яблук лишилися гнити як непотріб

Через занадто щедрий урожай цього року тонни українських яблук лишилися гнити, як непотріб. Закупівельні ціни обвалилися до 50 копійок за кілограм, пише ТСН.

У листопаді на Дніпропетровщині яблукопад: щедрий врожай перетворився на непотріб в десятках фермерських господарств. "Уявляєте? Цілий рік працював, працював, працював – і тепер проблема: дівати нікуди", - скаржиться фермер. Яблучні килими на гектарах садів – врожай гниє на землі, бо навіть збирати його – то лише додаткові збитки. У фермера серце крається, бо в його садах вродило понад 100 тонн яблук, закупівельні ціни в кілька разів менші, ніж торік.

"У нас господарство невелике. Немає сховища, щоб взимку можна було по кращим цінам продати. Ото зняли – і на реалізацію. Звісно, демпінг ціни. Десь 3-4 гривні ми продавали", - розповів Олександр Лапа.

Віддають задарма, або просто кидають у садах – тонни українських яблук лишилися гнити як непотріб. Усе через занадто щедрий урожай цього року. Закупівельні ціни обвалилися, скаржаться фермери, подекуди у 10 разів нижчі, ніж торік.

Ці яблука готові до переробки на сік, за них нині дають 70 копійок за кілограм і навіть півгривні. А їх ще потрібно зібрати та привезти. "Возять концентрати, наші діти п’ють концентрований сік. А своє не можемо переробити – даємо голландцю, даємо поляку роботу. Він своє все перероблює, його людям даємо роботу", - нарікають фермери. У безвиході з непотрібними яблуками опинилися виробники по всій області. Лише 2% від усього врожаю зміг продати Петро Ляхович, а лишилося ще близько 200 тонн. "Скільки втрат, скільки праці! А заробітка зовсім мало! Люди, які закуповують, нам викручують руки. Оцей перекупник, який у нас бере яблука, він має набагато більший заробіток, ніж я, вирощуючи це яблуко", - нарікає фермер.

Читайте також: Ситуація з експортом яблук з України стає загрозливою

Продавати врожай за кордон дрібні фермери також виявились не готовими, бо партії для експорту замалі або немає потрібних сертифікатів. "Це наших зарубіжних партнерів не цікавить. Їм треба оптові партії, великі. Я думаю, що перспектива за створенням кооперації", - розповів голова асоціації фермерів Дніпропетровщини Анатолій Гайворонський.

Аналітики ж пояснюють, що обвал цін – це нормальна реакція ринку на перевиробництво. Погода сприяла, тож Україна отримала небувалий урожай – мільйон сто тисяч тонн яблук.
Водночас фермери розраховували повторити успіх минулого року, коли саме на яблуках заробили чимало. "Виняток того року, коли яблуко на переробку дійшло до шести гривень, і заводи забирали з руками все – яке годиться, яке столове, яке красиве. Фермери навіть не везли в супермаркет, не домовлялися. ціна в 5-6 гривень на яблуко на переробку – це виняток, і це великий виняток", - наполягає керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев.

Перевиробництво цього року й у Польщі, що знижує ціни, а відтак не пускає українське яблуко до Європи. У сусідів вп’ятеро більший, ніж в Україні, врожай. Фермери й раді б віддати непотрібні яблука усім охочим задарма, але такі акції провалилися, бо гості ламали дерева та системи поливу. Тож непотрібний врожай збирають хіба робітники. "Скільки пропадає добра! Шкода! Хай би краще люди з’їли. Ми ярмарки організовували, вивозили, в нас округа вся наїлась яблук вже", - кажуть вони.

Не сподіватись на диво, а ретельно готувати план та піклуватися про шляхи збуту – радять фермерам аналітики. Зокрема, будувати сховища, обирати найпопулярніші сорти та не економити на сертифікатах. Бо на фоні розпачу багатьох, в Україні є господарства, що навіть за багатого врожаю змогли вигідно продати плоди.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Корів менше – якісного молока більше!

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

«Попри стабільне скорочення поголів'я, кількість молока збільшується. Така статистика обумовлена покращенням технологій виробництва та підвищенням продуктивності промислових корів. За п’ять років середня продуктивність сільськогосподарських корів зросла на 20% та склала 6025 кг/голову на рік. При цьому, в кращих господарствах, які входять до складу Асоціації виробників молока (АВМ), продуктивність перетнула позначку 11 000 кг/корову», — зазначила Яна Музиченко, аналітик АВМ.

Проте основний прорив відбувся саме у якості промислового молока. Якщо в 2013 році частка молока екстрагатунку була 9,8%, то в 2017 на переробку надійшло вже 16,4%.

«У 2018 році частка молока екстраґатунку, що надходить на переробку продовжує зростати. На початку року вона становила 15,5% і блище до кінця зросла до 21%. Варто зауважити, що 50% з всього молока гатунку екстра в Україні - вироблені господарствами АВМ», — поділилась Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Одеському порту запустять мультимодальний зерновий комплекс

Про це представники холдингу заявили в ході зустрічі з президентом України в Києві, передає ЦТС.

«Зараз Louis Dreyfus Holding B.V. успішно будує Мультимодальний зерновий термінал в Одеському порту. Його планують запустити в експлуатацію влітку 2019 року», — йдеться в повідомленні.

На зустрічі з Порошенком була присутня особисто глава наглядової ради Louis Dreyfus Holding B.V. Маргарита Луї-Дрейфус.

Представники Louis Dreyfus заявили про поліпшення бізнес-клімату в Україні, в зв’язку з чим холдинг готується розширювати свої інвестиції в країні в найближчі кілька років.

В Україні Louis Dreyfus Company веде діяльність з 1998 року і є одним з найбільших трейдерів і експортерів сільськогосподарської продукції з України, зокрема, в 2016 році компанія експортувала 4,4 млн т зернових. Компанія володіє елеваторами у Вінницькій, Черкаській і Запорізькій областях.

Джерело: agravery.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скандал із вівцями: до розмитнення тварин приступили лише за місяць

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів тільки 9 листопада приступила до оформлення документів на розмитнення овець, яких два тижні тримали в порту Чорноморська без їжі та води, а потім доставили до Тульчина, де вони вже два тижні перебувають. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Держпродспоживслужби, передає УНН.

Читайте також: Багатостраждальних овець, що 2 тижні чекали на митниці, передадуть на екоферму

“09.11.2018 від представника власника овець, які були повернуті турецькою стороною та наразі утримуються на території Тульчинської філії ДП „Укрветсанзавод“, через „єдине вікно“ була зареєстрована заява щодо видачі Держпродспоживслужбою ветеринарних документів на розмитнення цих тварин”, — зазначається у повідомленні.

За їхніми даними, спеціалісти Південно-Західної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті розпочали процедуру оформлення документів.

Відповідно до заявки представника власника, після розмитнення тварини планують розмістити на карантинний майданчик, який знаходиться в Одеській області.

Нагадаємо, вантаж із живими вівцями затримали у порту Чорноморська. Як повідомляли у Держпродспоживслужбі, овець затримали через загрозу занесення на територію України небезпечних інфекційних хвороб, тварин планували утилізовувати.

Читайте також: Без їжі та води: у порту «Чорноморськ» майже два тижні простоює фура з 300 вівцями, половина з яких вже загинули

У ніч на 27 жовтня фура з 300 вівцями виїхала з порту. Активісти не давали вивезти тварин, яких "Держпродспоживслужба вирішила спалити живцем". На Гайсинській митниці вантаж із вівцями розмитнили. Фура з худобою направилася до Тульчина, де живих овець оглянули ветеринари, а мертвих мали утилізувати. У живих тварин взяли кров на аналізи, її передали на дослідження до Києва.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні різко подорожчали томати

Тиждень в Україні завершується стрімким підвищенням цін на томати, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

На сьогоднішній день тепличні комбінати озвучують ціни на якісний томат в діапазоні 29-33 грн/кг ($1,04-1,19/кг), тоді як ще 2 дні тому ту ж продукцію можна було придбати за 24-27 грн/кг ($0,86-0,97/кг). Причиною даної ситуації стало суттєве зменшення пропозицій українських томатів, зважаючи на сезонний фактор. Як повідомлялося раніше, вже протягом кількох останніх тижнів вітчизняні комбінати поступово завершували останні вибірки томатів, і на сьогоднішній день об'ємні партії продукції можуть запропонувати лише поодинокі гравці ринку.

В результаті зачистки з комбінатів в останні тижні на ринок надходили великі обсяги продукції низької якості. Попит на даний томат був стриманим, і ще минулого тижня таку продукцію можна було придбати в діапазоні 12-13 грн/кг ($0,43-0,47/кг). На сьогоднішній день пропозиції навіть некондиційної продукції істотно скоротилися, і продавці озвучують ціни на такий томат в діапазоні 20-24 грн/кг ($0,72-0,86/кг).

Так як пропозиція українського томату стрімко скорочується, учасники ринку вже знаходяться в очікуванні швидкого старту сезону імпортної продукції. На думку більшості трейдерів, на наступному тижні кількість пропозицій імпортного томата в Україні значно збільшиться. На минулому тижні стримуючим фактором для масового експорту залишалася ціна. Продавці озвучували оптову ціну на турецький томат в діапазоні 39-40 грн ($1,4-1,44/кг), що дозволяло домінувати на ринку саме українській продукції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview