Tempo950x100

Tempo300x100

Вигідний бізнес: ферма з вирощування лохини може приносити $540 тис. за сезон

Вигідний бізнес: ферма з вирощування лохини може приносити $540 тис. за сезон

За даними компанії Pro-Consulting, в 2016 році українські аграрії зібрали 2,1 млн тонн ягід, що на 2% більше, ніж роком раніше, при тому що внутрішній ринок ягоди насичений місцевою продукцією тільки на 1/8. Про це пише propozitsiya.com

Так, за 2016 рік було вироблено 64,2 тис. тонн суниці та полуниці, 33,1 тис. тонн малини, 26,8 тис. тонн смородини. Але є культура, яка до сих пір є нішевою – це лохина. Її збір в минулому році склав всього 0,86 тис. тонн, що робить ягоду найбільш рідкісною і дорогою в Україні. В цілому, під лохину зараз відведено близько 750 га площ, але для того, щоб повністю задовольнити ринок, площа насаджень повинна досягти 8 тис. га. Проблема полягає в тому, що зараз цей величезний попит покривається, в основному, за рахунок імпортних поставок, а значить українським аграріям варто звернути увагу на цю ягоду для прибуткової диверсифікації свого агропортфеля.

Для запуску ферми, перш за все потрібно визначиться із земельною ділянкою – добре освітленим, з грунтом необхідної кислоти. Якщо грунт виявилася недостатньо кислим, то підкислити його можна за допомогою ялинових голок або тирси. Також можна використовувати сірку. Далі потрібно вибрати саджанці. Щоб лохина прижилася на новому місці, вибирати необхідно саджанці із закритою кореневою системою. При цьому висаджувати їх можна як навесні так і восени.+

Найбільш витратною частиною бюджету стануть інвестиції на закупівлю обладнання. Це, по-перше, грамотні системи зрошення. Будь-яка ягода краще плодоносить і солодша на смак при рясному поливі. Але надмірна постійна волога на листях може привести до захворювань кущів і нападам дрібних шкідників, тому придбати потрібно таку систему, яка поливає рослини під корінь, не заливаючи при цьому листкову частину.

Так як робоча сила в Україні дешева, то для збирання врожаю можна використовувати ручну працю. Але краще все таки зупинити свій вибір на техніці, зокрема на спеціальному комбайні із США, так як у них є багаторічний досвід співпраці з ягідним бізнесом.

Таким чином, загальні інвестиції в ферму з вирощування лохини на 10 га землі складуть $ 520 тис., з урахуванням покупки комбайна. З них $187,1 тис. піде на закупівлю саджанців, $213, 2 тис. на закупівлю техніки, $52 тис. на систему зрошення.
Що стосується ціноутворення, то тут все залежить від сезону. Вона може коливатися від $3 до $10 за кілограм. Після 6 років її вирощування урожай досягає вже 5 кг з куща. На 1 гектарі висаджують 3000 кущів. Таким чином, за сезон з 1 гектара збирають близько 16 500 кг.

В результаті, бізнес зі збору лохини з площі в 10 га буде приносити близько $540 тис. за сезон. Рентабельність продажів по проекту становлять 70,5% – кожен долар доходу принесе підприємству $0,75 чистого прибутку. Окупність вкладених інвестицій становить 3,5 року.

 

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyhidnyj-biznes-ferma-z-vyroshchuvannya-lohyny-mozhe-prynosyty-540-tys-za-sezon
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати