178171
182818

Виробникам овочів, фруктів, ягід, горіхів, меду пропонують гранти

Розмір грантової підтримки – від 5 до 10 тис. канадських доларів на один проект. Програма діятиме у Херсонській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях, пише AgroTimes.

«Малі інноваційні гранти» надаватимуть виробникам, які зможуть продемонструвати нові й інноваційні підходи для доступу до нових ринків, ухвалення нових стратегій пошуку/закупівель, підвищення продуктивності обробки та/або післязбиральної доробки, поліпшення логістики, прийняття ефективних комунікаційних/управлінських і/або інформаційних технологій ланцюжка поставок.

Гранти мають сприяти розвитку жіночого підприємництва у сільській місцевості та покращенню умов праці в плодоовочевому секторі. 

Тому гранти можуть отримати жінки – власниці агробізнесу або ті, що представляють бізнес-групу чи кооператив, сімейні підприємства. Чоловіки – власники агробізнесу теж можуть стати грантоотримувачами, якщо вони тісно співпрацюють переважно з жінками-виробниками у сільській місцевості.

Обов'язковою умовою є офіційно зареєстрований бізнес.

Грант можна отримати на створення умов для доступу на нові ринки (наприклад, експорт, нішеві ринки, канали збуту, сертифікація та інше); на підвищення доданої вартості; на підвищення врожайності, продуктивності праці/або на розширення виробничих потужностей; на вдосконалення ринкових інформаційних систем, технологій та/або комунікацій.

Термін подачі заявок на отримання гранту – з 1 по 15 листопада 2018 року.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Виробник "Нащої Ряби" отримав майже 190 млн грн дотацій

Інформація про це з’явилась на порталі відкритих даних e-data, пише hromadske.ua.

Зокрема, відповідні дотації від Міністерства аграрної політики (№109291882 та №109328569) надійшли «Вінницькій птахофабриці» 15 серпня. Призначення дотацій — «часткове відшкодування вартості та реконструкції тваринних ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції».

Як зазначається, дотації надійшли підприємству Косюка в рамках постанови Кабінету міністрів щодо підтримки тваринництва №107, яку Кабмін ухвалив після скандалу з дотаціями підприємствам Косюка у 2017 році.

Як зазначається, тоді агрохолдинг радника президента отримав близько 35% всіх передбачених у бюджеті коштів на підтримку сільського господарства — близько 1,4 мільярдів гривень. Нова постанова Кабміну мала змінити порядок державної підтримки сільськогосподарських підприємств.

За даними видання «Економічна правда», за підсумками 2017 року агрохолдинг Косюка виплатив близько 80 мільйонів доларів дивідендів своїм власникам, а за підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ХАРП виходить на ринок Канади

Теґи: 

ХАРП стане єдиним українським виробником, який представить підшипники для аграрного сектору на даному заході.

«70-річний виробничий досвід дозволяє нам задовольняти запити аграріїв і найбільших виробників сільськогосподарської техніки по всьому світу», – говорить віце-президент з маркетингу та продажу Роман Гіршфельд. Він зазначає, що продукція ХАРП затребувана такими великими виробниками техніки, як Ростсільмаш, Конюшина, МТЗ, Гомсільмаш, Salford, Metalagro.

Основними факторами успіху ХАРП є високотехнологічні методи виробництва, сучасний верстатний парк устаткування з ЧПУ, високий рівень якості, що відповідає світовим стандартам, чітке дотримання процедур жорсткого контролю якості, що проводиться на кожному етапі виробничого процесу. Система якості підприємства відповідає міжнародним стандартам ISO / TS 16949 та ISO 9001.

Відповідаючи світовим тенденціям ринку, за останні кілька років ХАРП розробив інноваційні рішення, включивши в підшипники і підшипникові вузли запатентовані конструкції касетних ущільнень, що підвищило продуктивність сільськогосподарської техніки і збільшило час її безвідмовної роботи, усуваючи необхідність регулярного змащування комплектуючих у важких польових умовах. Серед готових перевірених часом рішень ХАРП – лінійка маточинних підшипникових вузлів HARP AGRO UNIT, серії підшипників UC (аналоги YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійки корпусних вузлів на базі даних підшипників, підшипники HARP AGRO з новими системами ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD, які додатково забезпечують захист у найскладніших умовах експлуатації на 100%.

Продукція ХАРП успішно застосовується для ґрунтообробної, посівної та збиральної техніки таких провідних світових виробників як Lemken, Horsch, Agrisem, Mashio Gaspargo, Great Plains, Einböck, Rabe, Quivogne, Vogel&Noot, Köckerling, Hatzenbichler, Sunflower 9000, Salford, John Deere, Class, Case, New Holland та багатьох інших.
Переконатися в надійній роботі продукції заводу на «Сanada's Outdoor Farm Show» фермери зможуть на власні очі. Так, один з провідних українських виробників техніки «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» представлять у роботі на канадській виставці дискову борону «ДУКАТ-6», укомплектовану обслуговуваними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT. Успішний досвід експлуатації дискових борін «ДУКАТ» по всьому світу доводить, що агрегати не вимагають заміни підшипникових вузлів протягом п'яти і більше років при експлуатації агрегатів на різних видах грунтів і при різних погодних умовах.
«Передові рішення ХАРП дозволяють світовим виробникам сільськогосподарської техніки запропонувати своїм споживачам більш надійні та продуктивні машини при одночасному зниженні вартості володіння обладнанням на протязі всього життєвого циклу. Підшипники HARP – перевірені рішення для Вас!», – резюмує Роман Гіршфельд.

Запрошуємо відвідати стенд ХАРП: N-659

Місце проведення: Сanada's Outdoor Park, Woodstock, Ontario

Довідка:

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) – провідне в СНД підприємство з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для підприємств сільськогосподарського машинобудування, залізничної галузі, автомобільної промисловості, гірничо-металургійного комплексу і загального машинобудування. Продукція заводу поставляється більш ніж в 30 країн світу через офіційного дистриб'ютора ХАРП – «УПЕК ТРЕЙДИНГ» та мережу дилерів СНД, Близького Сходу та Східної Європи.

Canada's Outdoor Farm Show – найбільша національна виставка Канади, що демонструє найбільш інноваційні і технологічно просунуті сільськогосподарські продукти і послуги.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Польща відмовилась фінансувати створення малинових насаджень в Україні

Ця інформація з’явилась у відповідь на заяву   голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність»  Терези Халас  про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі, пише Інфо-шувар.

Після повідомлення в ЗМІ  про плани МЗС Польщі фінансово підтримати створення плантацій малини в Україні, пані Тереза Халас надіслала листа Яцеку Чапутовічу, міністру закордонних справ. Листа було перенапралено  до  прем'єр-міністра Матеуша Моравецького.

 - Як незалежна організація, НПФ «Солідарність» виступає проти такої  діяльності. Ця діяльність може лише погіршити складну ситуацію, в якій опинились польські  виробники плодово-ягідної продукції через критично низькі ціни  в цьому році. Я хотіла б зауважити на тому, що безкоштовна комплексна допомога  для створення плантацій малини в Україні (включаючи саджанці найкращої якості, ЗЗР, безкоштовну професійну консультаційну допомогу)  призводить до погіршення  цінової ситуації на ринку і ставить українських фермерів в привілейоване становище порівняно із польськими фермерами. Наші фермери протягом багатьох років і навіть десятиліть розробляли сучасні та інноваційні методи і технології вирощування, в тому числі органічної малини, що передбачає  конкретні фінансові витрати, час та зусилля. До того ж, багато тютюнових плантацій країни було перетворено  в ягідні  насадження, мова йде про великі довгострокові інвестиції в досить трудомісткий процес. У цій ситуації безкоштовна допомога у створенні малинових  плантацій в Україні та передачі наших кращих технологій галузі в цю  країну є прямим ударом по польських фермерах . Для НПФ «Солідарність»  абсолютно незрозуміла і невиправдана ситуація, коли МЗС Польщі, без належного аналізу економічних наслідків і без консультацій із сільськогосподарським співтовариством  країни підтримує дії, які  де-факто направлені проти польських фермерів . Сам факт того, що такий проект отримав перемогу в конкурсі, є досить тривожним знаком для нас - написала пані Халас в листі до МЗС, вимагаючи докладного пояснення ситуації.

 - Беручи до уваги ситуацію і сумніви, які були висловлені одразу кількома організаціями,  я вирішив припинити дію договору про субсидіювання проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив». У зв'язку з вищесказаним, подальша діяльність за проектом, включаючи передачу саджанців малини українській стороні, не буде реалізована, - написав помічник секретаря МЗС Польщі, Анджей Папьежа у  відповідь на лист НПФ «Солідарність».

 Нагадаємо, проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв  грант в розмірі  261,43 тис. злотих ( 61 тис. єво) на конкурсі МЗС  «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області  10 га малинових плантацій з використанням 70 000 саджанців кращих сортів малини,  ЗЗР, технічного обладнання і комплексної  експертної підтримки . Також проектом передбачалось укладення довгострокових контрактів  із виробниками саджанців та переробними підприємствами Польщі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Агрохолдинг "Мрія" реструктуризував борг на 1,1 мільярда доларів

Про це йдеться у прес-релізі компанії, пише ЕП.

Відповідно до прес-релізу, в суму 309,5 млн доларів входить 49,3 млн доларів реструктуризованого забезпеченого боргу, 208,1 млн доларів реструктуризованого незабезпеченого боргу, 46 млн доларів робочого капіталу і 6,1 млн доларів нових лізингових програм на закупівлю обладнання.

Компанія буде обслуговувати реструктурований незабезпечений борг відповідно до погодженого графіка процентних та основних платежів нових забезпечених цінних паперів, випущених відповідно до умов реструктуризації.

"Ми успішно завершили складний, безпрецедентний і унікальний процес реструктуризації боргу "Мрії", який зайняв більше 3-х років. В результаті нам вдалося реструктуризувати 13 незабезпечених банківських кредитів, 7 кредитів постачальників, 1 програму ECP і 2 випуски єврооблігацій в один, єдиний забезпечений борговий інструмент", – говорить гендиректор агрохолдингу Саймон Чернявський.

Згідно з умовами реструктуризації, всі активи "Мрії", включаючи весь земельний банк, інфраструктуру, виробництво та обладнання, були передані у власність нової холдингової компанії Mriya Farming PLC (Великобританія) шляхом продажу.

В результаті Mriya Farming PLC стала холдинговою компанією для всіх компаній групи "Мрія" і, в свою чергу, повністю належить чинним кредиторам "Мрії".

Відповідно до західних стандартів корпоративного управління Mriya Farming PLC має незалежну раду директорів, обрану його кредиторами і акціонерами, у яку, в тому числі, входять колишній міністр сільського господарства України Олексій Павленко і колишній керуючий ЄБРР в Україні Камен Захарієв.

"Мрія" продовжить свою операційну діяльність в Україні під керівництвом Саймона Чернявського в якості Генерального директора.

23 серпня "Мрія" почне публічний аукціон з продажу нових цінних паперів, виданих існуючим кредиторам Mriya Agro Holding Public Limited (в процесі ліквідації), які не брали участі в реструктуризації або побажали отримати свої частки в грошовому еквіваленті.

Після закриття аукціону компанія розподілить грошові надходження згідно з умовами меморандуму. Радниками кредиторів щодо реструктуризації боргу "Мрії" виступили Rothschild, Hogan Lovells і Latham&Watkins.

Нагадаємо, в серпні 2014 року "Мрія" не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поруки, наданих "Мрією" компаніям, афільованим з сім'єю Гут (колишніх власників), на момент оголошення дефолту становила 1,3 млрд дол.

З лютого 2015 року контроль над активами "Мрії" перейшов до її кредиторів - переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. Тоді ж був призначений новий менеджмент агрохолдингу.

У вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день становить 1,1 млрд доларів.

 Експортні ціни на масло знизилися, на внутрішньому ринку без змін

Мало того, ціни в першій половині серпня навіть трохи просіли, повідомляє ІНФАГРО.

В першу чергу це стосується експортних цін. Деякі дрібні оператори вже готові віддавати трейдерам товар по 3950 USD/т заради отримання операційних коштів, хоча в середньому масло 82% реалізують за ціною в діапазоні 4000-4300 USD/т.

Експортні ціни масла для ЄС також знизилися, за українське масло дають 4700-4900 USD/т. За масло Селянське на ринках СНД триває «боротьба» з білоруськими операторами. Товар з України в даний момент оцінюється в 3400-3550 USD/т.

На внутрішньому ринку ситуація практично не змінилася, високожирне солодковершкове масло в основному продається за цінами в діапазоні 125-130 грн/кг, а Селянське по 102-108 грн/кг, покупці не поспішають переплачувати за товар.

Продавці продовжують сподіватися на зміну тренду. Деяку надію подає європейський ринок, який в останні тижні показує невелике зростання після затяжного спаду. Можливо, вже незабаром такі тенденції позначаться і на ціні українського товару. У липні на зовнішні ринки продано навіть менше масла, ніж в попередньому місяці (2 тис. тонн), хоча показник за сім місяців поки перевищує минулорічний на 34%.

 

Ваш вибір 'Подобається'.