186395

Виробники молоко мають багато приводів для оптимізму

"Останні місяці дали фермерам-виробникам молоко багато приводів для оптимізму. От і в вересні УМІ зріс на 12,7%! При цьому 12% забезпечило зростання цін на молоко, і 0,7% – падіння ціни на кормовий раціон", - зазначив Андрій Ярмак.

Але, за його словами,  на горизонті з'явилися перші хмаринки.

"По-перше, зростання цін в вересні було значно нижчим, ніж в останні чотири роки. В середньому, в 2013-16 роках зростання цін в вересні до серпня складало 16,4%, а цього року – лише 12,7%. Це ще раз говорить про те, що ми показували на цифрах кілька разів в поточному році – молочний бізнес стає професійнішим, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються.

Я беру на себе сміливість стверджувати, що аби на світове зростання цін на молочні жири, ми в цьому році взагалі мали нетипові цінові тенденції на внутрішньому ринку, дуже схожі на ті, що ми бачимо в розвинених молочних країнах", - підкреслив Андрій Ярмак.

Крім того, кумулятивна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах в порівнянні з попереднім роком дещо знизилася порівняно з тим, якою вона була за підсумками серпня – зараз вона на 37,6% перевищує ту, що була за перші три квартали 2016 року.

"Але поки що ситуація дуже приємна – в цьому році за перші дев'ять місяців професійні виробники молока заробили, в середньому, на 9,5% більше, ніж в середньому за останні 5 сезонів за той же період.

Варто додати, що прибутковість переробки продовжує знижувати, що не може не непокоїти не тільки самих переробників, а й банки, у яких переробники беруть кредити. Споживання молокопродуктів падає дуже високими темпами. Це також бомба уповільненої дії. Рабобанк вважає, що світові ціни на молочні жири, можливо, вже сягнули своїх максимумів, виробництво знову швидко зростає, а споживання розчаровує.

Отже, ми знову морально маємо готуватися до того, що світові ціни можуть раптово перестати нас підтримувати. Враховуючи вкрай поганий фінансовий стан більшості українських молочних експортерів, це досить тривожна тенденція", - підсумував Андрій Ярмак.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Доплати за гречку фермери так і не отримали

Про це пише kurkul.com.

Допомогу мали надавати із розрахунку на один га, інформує  vlasno.info.

До такоих кроків мали намір вдатися, оскільки в Україні критично зменшились площі посівів цих культур і спостерігався дефіцит. Як наслідок, ціна гречки влітку минулого року зросла до 40 грн/кг. Втім, дану програму так і не реалізували.

Як підтвердив Микола Ткачук, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, за посіяну гречку держава фермерам так і нічого і не доплатила.

Посадовець додав, що цього року гречку посіяли на площі 11,9 гектарів. Минулого року площі посівів становили 10 тисяч гектар. Наразі на 85% гречку уже зібрали і намолотили 14,1 тисячі тонн. Урожайність склала 14 ц/га.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Якою буде вартість продуктів у жовтні - прогноз експертів

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Збільшення пропозиції яблук призвело до зниження ціни в розмірі 18%. М'ясо та молоко очікувано прибавили у вартості від 2% до 4%. Група бакалійних продуктів лишилася без змін.

У жовтні очікується коливання цін на овочі, оскільки можливе ще незначне збільшення пропозиції в деяких регіонах країни, тому волатильність цін буде в межах 3-5%, як в один, так і в інший бік. Вартість яблук буде коливатись в межах 4-6%.

Ціна більш дорогих продуктів для споживачів, як от яловичина, свинина та курятина найімовірніше так само не буде стабільною: «Це спричинено тим, що  закупівельні ціни на свинину та курятину знизились на 3-5% в середньому, що призведе до зниження кінцевого продукту. По-друге, восени сезонна реалізація на забій худоби є вищою, що означає збільшення пропозиції. Однак, девальвація гривні, що сьогодні спостерігається на ринку та ріст цін на яловичину будуть підтримувати ціни на суміжних ринках. Ціни на молоко продовжуватимуть рости в межах 2-5% під впливом фактору сезонності. Ціни на бакалію почнуть демонструвати зниження через сезонне збільшення виробництва», - коментує експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Євгеній Дворнік.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Півмільйона сімейних ферм забезпечать до 2 млн робочих місць у сільській місцевості

Якщо в Україні з'явиться до півмільйона сімейних ферм, то це забезпечить до 2 млн робочих місць у сільській місцевості. Про це в інтерв'ю Українському тижню розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

"Якщо створити умови й можливість заробити, то люди підуть. Досвід 1990-х років показував, що фермерством почали займатися академіки, професори, балерини, піаністи. Я можу навести конкретні приклади з життя. Тоді люди побачили можливість реалізувати особистість і створити бізнес. І це виходило в багатьох. Тому зробити країну успішною за короткий час можна тільки через розвиток аграрної галузі на основі сімейного фермерства та кооперації", - розповів президент Асоціації.

За його словами, такий устрій не має бути монопольним, але повинен займати принаймні половину землі на тлі 20% на сьогодні.

"Через орієнтовно чотири-п’ять років, коли сформується такий устрій, коли фермери матимуть суттєвий капітал і можливості залучати фінансування, може йтися про задіяння такого собі додаткового акселератора розвитку сільського господарства — запровадження ринку землі. Тобто ринок землі треба підвести під оцю базу, сільськогосподарський устрій з акцентом на сімейних фермах. Тоді він стане фактором підвищення добробуту українців", - вважає Томич.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Відкриття бізнесу з виробництва чорної ікри обіцяє великі гроші

Ринок осетрових риб заповнений лише на 50-60%, а ринок харчової осетрової ікри – тільки на 10-15%, пише ubr.ua.

Вилов осетрових в Азовському морі заборонений Законом України, а на ринку представлена риба, вирощена в басейнах і садках.

Український ринок розведення осетрів тільки розвивається і представлений невеликою кількістю виробників.

Ринок чорної ікри знаходиться в тіні – близько 90% продукції представлено контрабандним товаром або фальсифікатом.

Таким чином, можна зробити висновок, що організація підприємства з вирощування осетрової риби має всі шанси стати прибутковим і перспективним бізнесом.

Світовий ринок товарів з осетрових в перспективі може бути оцінений в 25-30 тис тонн риби і 150-200 тонн ікри щорічно.

Обсяги видобутку осетрових риб в Україні в 2014-2016 р.:

Структури видобутку осетрових риб в Україні в 2016 р.:Урожайність соняшнику в Україні продовжує погіршуватися

Такі висновки надали аналітики консалтингової компанії Offre & Demande Agricole (ODA), пише propozitsiya.com за матеріалами latifundist.com.

Згідно з останніми даними, середня врожайність соняшнику відстає від торішнього рівня на 13% (18,7 ц/га проти 21,5 ц/га). Отже, коригується оцінка українського виробництва в бік зниження на 600 тис. т до 12,8 млн т, відзначають експерти.

На тлі незадовільних рівнів урожайності в Україні, пропозиція соняшнику в світі все більше віддаляється від торішнього рекордного рівня.

В Європі, незважаючи на сухі погодні умови минулої весни, в літній період випала достатня кількість опадів для розвитку сільськогосподарських культур. Збирання врожаю соняшника вже стартувала на півдні Європи і у Франції, при цьому рівні врожайності є досить високими. У країнах Східної Європи врожайність олійної також виглядає багатообіцяючою. Тому аналітики піднімають оцінку виробництва в країнах ЄС на 350 тис. т до 8,56 млн т.

Збір врожаю соняшника в Причорноморському регіоні стартував зі затримкою і показники врожайності є дуже неоднорідними. У Росії вони кращі, ніж очікувалося, і знаходяться на рекордних рівнях. Тому оцінку російського виробництва підвищили на 190 тис. т до 11,8 млн т.

Що стосується попиту, то оцінка переробки знижена на 600 тис. т в умовах падіння пропозиції на глобальному ринку. У підсумку, кінцеві запаси соняшнику в світі залишаються стабільно низькими - на рівні 3 млн т, констатують експерти ринку.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.