Виробники сільгосптехніки у Франції закривають заводи

У Франції з понеділка додано понад тисячу інфікованих новим коронавірусом, за учора кількість загиблих збільшилася на 27 до 175.

«Ці дані негативно впливають на місцевих виробників сільськогосподарської техніки. Manitou закриє всі виробничі потужності принаймні до 31 березня. Поставка запчастин, а також підтримка клієнтів не буде припинятися», – йдеться у повідомленні.

В Європі автозаводи також масово закривають свої виробничі заводи.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Погода дозволяє посівній кампанії розвиватися швидкими темпами

До кінця поточного тижня в Україні температура залишатиметься вищою за сезонні норми, дощів не очікується, що дозволить посівній кампанії продовжувати розвиватися швидкими темпами. За даних умов можна припустити, що до кінця тижня буде засіяно більше половини планованої площі ярим ячменем, а також майже вся - ярою пшеницею.

"Всі виробники продовжують висловлювати свою стурбованість із приводу все ще низьких запасів вологи на початку сезону. Зіткнувшись із цією ситуацією, деякі з них навіть в останній момент можуть переглянути плани щодо своєї сівозміни в 2020 р.", - повідомили в агентстві.

В Україні аграрні відомства досі не почали надавати дані про хід весняних польових робіт.

"Підтвердженням початку ранніх польових робіт цієї весни є старт сівби соняшнику, про що наші партнери повідомляють із півдня країні», - йдеться в повідомленні компанії Agritel.

Джерело: apk-inform.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні скоротилось поголів’я свиней

На початку березня у всіх типах господарств України нараховувалось 5,7 млн голів свиней. Це на 5,4% менше, ніж у такий же час минулого року, коли в країні утримувалось близько 6 млн свиней, повідомляє latifundist.com з посиланням на Державну службу статистики.

Найбільш помітним скорочення поголів’я свиней було в особистих селянських господарствах. Наразі у присадибних господарствах налічується 2,34 млн голів цих тварин. Це на 7,8% або на 190 тис. менше, ніж у березні 2019 року.

Що ж до промислових свиногосподарств, то тут поголів’я свиней складає 3,37 млн голів. Це на 3,6% менше, ніж налічувалось у березні минулого року (3,49 млн голів).

Дані Державної служби статистики України також свідчать про зменшення поголів’я великої рогатої худоби, овець, кіз та навіть птиці. Станом на початок березня в країні налічувалось 202,1 млн голів птиці, що на 0,4% менше за показники початку березня 2019 року, коли загальне поголів’я складало 203 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Біржові ціни на пшеницю зростають завдяки спекулянтам

В США населення в паніці закуповувало продукти, зокрема спагеті та борошно, внаслідок чого виріс попит на пшеницю, що спровокувало зростання котирувань в Канзас-Сіті, які показали найбільше денне зростання за місяць. Крім цього ринок підтримали дані про стан посівів озимої пшениці.

За даними USDA,стан посівів озимої пшениці за тиждень погіршився в Канзасі на 1%, в Колорадо на 13%, тоді як покращився в Оклахомі на 9% та в Техасі на 10%.

Травневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

на 3,31 $/т до 186,75 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 5,24 $/т до 164,06 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.
Залишилася на рівні 187,11 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Європейська пшениця в середу стрімко дорожчала за підтримки бірж в США та зниження курсу євро до 1,088 $/€.

Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 4,75 €/т до 184 €/т або 200,65 $/т.

Зростання котирувань обмежила новина про закупівлю Алжиром на тендері 400 тис т твердої пшениці дурум імовірно виробництва США та Канади з поставкою у квітні за ціною 333-335 $/т CFR, яка на 52 $/т нижча, ніж рік тому. 

Проте ціни на пшеницю нового врожаю підтримала закупівля на тендері південнокорейським виробником кормів MFG 70 тис т фуражної пшениці довільного походження за ціною 207 $/т C&F та поставкою у другій половині вересня.

Експерти FAS USDA переглянули березневий звіт та збільшили прогноз імпорту пшениці до Єгипту у 2019/20 МР на 2,4% до 12,8 млн т, що на 3,6% перевищить показник 2018/19 МР.

Джерело: graintrade.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна експортувала майже 44 мільйони тонн зернових

Українські аграрії продовжують експорт зернових в умовах карантину та з початку 2019-2020 маркетингового року (МР, липень 2019 - червень 2020) експортували 43,62 мільйона тонн зерна, що на 8,6 мільйона тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані аграрного департаменту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, пише УНІАН.

Зокрема, пшениці відправлено на експорт 17,29 мільйона тонн, ячменю - 4,1 мільйона тонн, кукурудзи - 21,71 мільйона тонн, жита - 5 тисяч тонн. Крім того, експортовано борошна пшеничного та інших культур - 265,5 тисячі тонн, що на 75,8 тисячі тонн більше, ніж за відповідний період минулого МР.

Нагадаємо, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, врожай в Україні у 2019 році становить 75 мільйонів тонн, з яких 54 мільйони тонн буде експортовано на зовнішні ринки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Найбільший виробник курятини не збавляє темпів, аби забезпечити українців харчами

Найбільший виробник курятини – компанія МХП (Наша Ряба) не збавляє темпів виробництва, аби вчасно забезпечувати українців харчами, передає УНН із посиланням на повідомлення прес-служби компанії.

Запроваджений в країні жорсткий карантин передбачає переведення якомога більше людей на віддалений режим роботи.

Однак є низка професій, які не можуть працювати віддалено, бо забезпечують співвітчизників продуктами та ліками. Серед них і співробітники МХП, які продовжують працювати нон-стоп.

"Понад 25 тисяч співробітників МХП працюють щодня, надаючи українцям доступ до якісних продуктів харчування, а також підтримуючи національну економіку", - наголосили у компанії.

МХП робить усе можливе, аби українці не відчули дефіциту харчування, а економіка держави мала сталі надходження, які допоможуть у скрутні часи найбільш вразливим верствам населення, наголосили в компанії.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що паніка спровокує ажіотаж на курятину.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview