178171
182818

Вирощування лаванди стає дедалі популярнішим серед українських фермерів

Чималі капіталовкладення, які потрібно зробити на етапі придбання посівного матеріалу та висаджування цієї культури, в подальшому окупляться високою ринковою ціною на вирощену сировину чи продукцію її переробки.

Про перспективи культивування лаванди у ході виставки-конференції «Трав’яний бізнес-2018», розповів Олег Коваленко, доцент Миколаївського національного аграрного університету, пише superagronom.com.

За словами фахівця, на українському ринку існує чимало продукції з лавандину — гібрида лаванди, якого дуже часто не відрізняють споживачі.

«Чим відрізняється лаванда від лавандину? Як правило, лавандин має більше суцвіття. А вихід ефірної олії з лавандину більший. З лаванди можна отримати лише до 30 кг олії з гектара, а з лавандину — 220 кг. Гібрид  також стійкий до захворювань та шкідників. Його краще вирощувати, він має більшу вегетативну масу», — розповів Олег Коваленко.

За його словами, на гектар лаванди необхідно мінімум 10,2 тис. паростків за умови формування схеми 70х1,4 м. Така схема вважається найбільш оптимальним для механізованого обробітку і догляду.

«Основні витрати фермера будуть у перший рік, щоб висадити розсаду. При цьому засівати поле насінням недоречно, адже коштує воно досить дорого. Щодо ринків збуту, то вони різноманітні. Можна реалізовувати саджанці та отримувати прибуток із цього виду діяльності. Крім того, лаванду активно скуповують для озеленення власних присадибних ділянок, виготовлення парфумерних виробів та ліків, виноробства», — ділиться експерт.

Сьогодні лаванду в промислових масштабах культивують декілька фермерських господарств на Миколаївщині, Херсонщині. Окрім цього, в Київській області в селі Порадівка Васильківського району є Прованс — приватне господарство «Лавандовий гай», господиня якого пропонує власноруч вироблену косметику з лаванди та поле для фотосесій. Тож ідея культивувати цю рослину в Україні перспективна та прибуткова.Українці стали частіше їсти курятину

Про це свідчать дані, наведені Асоціацією птахівників України, передає УНН.

У жовтні внутрішнє споживання сягнуло більше 100 тис. тонн - рекордне значення за минулі 10 місяців поточного року.

Поряд з цим, Україна стала нарощувати і виробництво курятини. Минулого місяця вироблено 116 тис. тонн.

Також у профільній асоціації відзначили, що за підсумками 10 місяців показники імпорту м'яса птиці виявилися на 17% менше очікуваного рівня.

Так, у січні-жовтні поточного року Україна імпортувала 113 тис. тонн м'яса птиці, поряд з очікуваними 137 тис. тонн.

Нагадаємо, цього року Україна потрапила до ТОП-3 найбільших постачальників курятини до ЄС. Також, наша країна увійшла у десятку найбільших постачальників курятини у світі.

Генеральний директор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький зазначає, що ще 10 років тому такі досягнення складно було уявити.

"Ще 10 років тому на світовій агропродовольчій арені мало хто розцінював Україну як серйозного гравця. Ми постачали в основному сировину у порівняно невеликих обсягах і навіть були імпортозалежні за багатьма продуктовими позиціями. На сьогоднішній день Україна обіймає лідируючі позиції на світових ринках зернових, олійних, м'яса курки, меду, молочної продукції, продуктів переробки овочів і фруктів", - говорить він.Україна стала купувати більше дорогої імпортної ковбаси

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби за перші 10 місяців 2018-го порівняно з аналогічним періодом минулого року, пише gazeta.ua.

Крім того, у жовтні 2018 року в порівнянні з жовтнем 2017 року експорт ковбасних виробів зменшився на 5,8%, до $ 100 тис., а імпорт навпаки - збільшився на 72,8%, до $ 560 тис.

Найбільші поставки ковбасних виробів в жовтні були з Іспанії - на $ 222 тис.Відгодівля бичків на експорт – найприбутковіший напрямок тваринництва

Про це розповів економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак, пише agropolit.com.

«У нас немає жодних проблем з реалізацією такої продукції на експорт. Багато країн самі просять, щоб ми почали процедуру відкриття їх ринків, бо мають дефіцит постачальників», — говорить Ярмак.

Наприклад, у України є величезний потенціал до Південно-Східної Азії. Але ринок збуту можна так далеко і не шукати.

Якщо ми візьмемо -5-7% так ринку MENA (арабського світу), то повністю продамо всіх своїх бичків, — констатує Ярмак.

Зараз арабський світ закуповує яловичину з Аргентини, Бразилії, Австралії, Нової Зеландії, США, тобто транспортувати продукцію доводиться на відстань від 9000 км.  У цьому сенсі Україна має величезну логістичну перевагу і може експортувати охолоджене м’ясо прямо контейнерними партіями.

Умови для виробництва всі є — в Україні багато кормів і вони найдешевші у світі.

Ярмак звертає увагу, що після того, як фермери побачили перспективу у цьому напрямку, вони перестали вирізати молочних бичків. «Нині їх ніхто не ліквідовує. За бичків йде практично «війна», — говорить фахівець.

Та й ціни на живу вагу зросли з $1,1 до $1,5/кг. Для порівняння, за охолоджене м’ясо з бичків, відгодованих до мінімальних кондицій, в перерахунку на живу вагу можна отримати $3,2-3,5/кг.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Microsoft змагається з Intel у вирощуванні огірків

Команди компаній Microsoft, Intel і Tencent на території Вагенінгенского університету в Нідерландах з’ясовують, хто з них краще вирощує огірки, пише agroinsider.com.ua.

В провінції Гелдерланд з вересня по грудень проходить експеримент Autonomous Greenhouse Challenge, присвячений вирощування огірків у повністю автоматизованих теплицях, передає AgroPortal.

Конкурс автономних оранжерей стартував у вересні і триватиме до грудня. Всі команди, що беруть участь, зайняті вирощуванням огірків (дана овочева культура була обрана в якості тестової через різноманітність підходів, в тому числі — автоматизованих, до її вирощування).

У проектах Microsoft, Intel і Tencent роль людини зведена до мінімуму. Людям все ще доводиться заходити в теплицю, щоб зрізати огірки і при необхідності видаляти листя, проте параметри навколишнього середовища регулює штучний інтелект. Зокрема, алгоритм, аналізуючи дані з датчиків, управляє штучним освітленням, вентиляцією, іригацією, внесенням підгодівлі, температурою та іншими показниками, що впливають на зростання огірків.

Крім технологічних гігантів, у конкурсі беруть участь китайські студенти з AiCu (Artificial Intelligence Cucumber) і контрольна група професійних садівників з Нідерландів. Остання використовує традиційні методики тепличного вирощування огірків.

Станом на кінець жовтня лідирує за прибутком команда Microsoft Sonom, за нею йде Tencent iGrow і команда китайського стартапу AiCu. З марафону вибилася тільки команда Deep Greens компанії Intel, «просіла» по прибутку з 2 по 15 жовтня.

Вже зараз можна зробити висновок, що штучний інтелект в середньому справляється з фермерської роботою краще людини.

Підсумки конкурсу будуть підведені до кінця року. Журі Вагенінгенского університету оцінить надійність і екологічну стійкість методів кожної команди, після чого оголосить переможця.

Змагання фінансуються ініціативою Tencent Exploration Team, яка інвестує в перспективні агропроекти, що працюють над вирішенням глобальних проблем, і Вагенінгенскім університетом (Wageningen University & Research, WUR), провідним дослідницьким центром аграрного профілю.

Китайський холдинг, зокрема, хоче зрозуміти, чи зможе ІІ підвищити врожайність, щоб нагодувати зростаюче населення Землі в умовах кліматичних змін.

«Мова йде не про те, щоб робот міг правильно зрізати огірок і покласти його в пакет. Ідея розумних теплиць полягає в тому, що вони, будучи повністю автономними, повинні самі вирощувати продукти, а не тільки допомагати людям збирати врожай», — заявив топ-менеджер Tencent Девід Валлерштайн.

Ваш вибір 'Подобається'.


Голландія і Бельгія продають в РФ груші під виглядом африканських

Про це повідомляє De Volkskran з посиланням на переговори експортерів та імпортерів.

Ділки приховують країни походження фруктів за допомогою фальшивих сертифікатів, куплених за хабарі. До Росії груші прибувають через Литву і Білорусь під виглядом африканських.

Використовуючи цю схему, контрабандисти заробили з початку введення санкцій 240 млн євро, відправивши в Росію 70 тис. т голландських і бельгійських груш. При цьому продавці з цих двох країн заробляють на цьому 56 млн євро щорічно. Щодня вони відправляють 10 фур на схід.

У серпні 2014-го у відповідь на введені ЄС економічні санкції РФ заборонила ввезення м’яса, риби, молока, овочів і фруктів з Євросоюзу. До цього моменту в Росію експортувалася кожна третя бельгійська груша і кожна шоста голландська.

Міністерство сільського господарства Нідерландів повідомляє, що до нього лише дійшли “чутки” про контрабанду, і чи причетні до неї голландські компанії, йому невідомо. При цьому міністерство вважає, що Росія сама повинна відповідати за власну заборону на імпорт.

До червня 2018 року ЄС і національні уряди компенсували своїм садівникам втрату російського ринку, шукали нові напрямки для «Конференції». Однак, за словами фермерів, ці дії не принесли істотних плодів.

Нові ринки не в змозі конкурувати з величезним російським. Наприклад, на Близькому Сході голландська і бельгійська груша вважається плодом 2 класу з-за її плям іржі.

«Ми завжди підозрювали, що частина наших фермерських груш потрапляє в Росію, але не знали, що це відбувається у такому масштабі», – хапається за голову Джерард Ван Ден Анкер, голова NFO – голландської організації фруктових фермерів.

Учасники ринку в Нідерландах і Бельгії підозрюють, що російські чиновники закривають очі на контрабанду, тому що самі заробляють на цій торгівлі. За даними Россільгоспнагляду, з 2015 року він перехопив тільки одну вантажівку з голландськими грушами.

Ні для кого не секрет, що санкції в РФ порушуються, пише видання. Популярні продукти, яким немає альтернативи в російському агро, наприклад, голландський болгарський перець і іспанська персик, вільно продаються в супермаркетах.

Джерело: agroday.com.ua