Вирощування міскантусу може приносити дуже пристойний дохід

Вирощування міскантусу може приносити дуже пристойний дохід

Тим більше, що в нашій країні є багато земель, малопридатних для вирощування продовольчих культур, але придатних для культивування невибагливих рослин, з яких можна робити гарне біопаливо, пише pro-consulting.ua.

Однією з таких рослин є міскантус. Він відрізняється високою врожайністю, гарною теплотворністю з мінімальним утворенням золи при спалюванні. Переваги міскантусу як енергетичної рослини ще не дуже широко відомі в Україні. Згідно з програмою розвитку відновлюваної енергетики, в нашій країні можна засадити енергетичними культурами до 4 млн гектарів без шкоди для сільськогосподарського виробництва. Вже до 2020 року такі посадки повинні становити не менше 200 тис. га.

Аналітиками Pro-Consulting розроблений бізнес-план вирощування міскантусу на території України. Наш вибір припав на цю рослину через високу рентабельності її виробництва. З одного гектара міскантусу збирається більше 30 тонн біомаси, з якої можна отримати стільки ж тепла, як і з 20 тонн вугілля або 15 тис. м3 природного газу. Тому виробництво міскантусу схоже до видобутку газу або вугілля, але організувати його набагато легше і для цього необхідні менші інвестиції.

Проектом передбачається засадити міскантусом площу в 1 тис. га. Для організації господарства буде потрібно 1,5-2 млн доларів США. З них, на придбання посівного матеріалу піде 55-60% коштів, на фінансування перших двох років роботи підприємства – 20-25%. Так як перший урожай міскантус дає тільки на третій рік після посадки, перші два роки доведеться працювати без прибутку. Зате в подальшому всі витрати швидко окупляться, міскантус буде приносити тільки чистий дохід і дуже пристойний. Вже на четверте рік рослина виросте під чотири метри у висоту, плантація почне давати максимальну продуктивність і продовжить робити це протягом трьох десятиліть.

Згідно з розрахунками, щорічна виручка від продажу соломи складе 2 млн доларів, а від продажу різоми – 700-800 тис. доларів. Рентабельність господарства буде перебувати на рівні 83,6%, а термін окупності проекту з урахуванням дисконту – 3,73 року.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyroshchuvannya-miskantusu-mozhe-prynosyty-duzhe-prystojnyj-dohid
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати