WAPA представила прогноз врожаю яблук та груш у 2017 році в Європі

Про це повідомляє прес-служба Асоціації «УКРСАДПРОМ.
Згідно з оцінкою WAPA, виробництво яблук у 2017 році складе 9,343 млн. тонн, що на 21% нижче показника минулого року та на 23% поступається середньорічному показнику за останні 3 роки. Зокрема, в Польщі зниження цьогорічного врожаю до показника минулого року прогнозується на рівні 29%, в Італії – 23%, у Франції – 8%, Німеччині – 46%.
Як зазначають у WAPA, основною причиною скорочення врожаю стали несприятливі погодні умови – морози навесні у період цвітіння дерев та посуха навесні та на початку літа.
Врожай груш у Європі прогнозується на рівні 2,148 млн. тонн, що на 1% менше минулорічного показника і на 3% поступається середньорічному показнику за останні 3 роки. Найбільше зниження врожаю серед основних країн-виробників очікується в Нідерландах – 18%. У Бельгії врожай груш може скоротитися на 7%. При цьому в Іспанії врожай, за оцінкою WAPA залишиться на рівні минулого року, а в Італії зросте на 5%.
У зоні АТО фермер наїхав трактором на приховану міну
Вранці фермер виїхав на тракторі в поле біля села Луганське і зачепив снаряд, повідомляє ТСН.
З осколковими пораненнями чоловіка шпиталізували, надали допомогу та відпустили додому. У поліції області кажуть, що це вже шостий такий випадок від початку року.
25 причин, чому український хліб – найсмачніший (фото)

Наші батьки здавна були хорошими землеробами, вони любили і вміли вирощувати хліб. Хліб, який вважали священним. Сьогодні ми розкриємо вам його таємницю…
Наш хліб починається з благословення на добро, коли з чистим серцем і світлими думками ми розпочинаємо велику справу:
Ще з ранньої осені
ми засіваємо зерно у чорну родючу ріллю.

Земля, ще тримаючи літнє тепло, починає народжувати перші пагони, які колись стануть хлібом.

Зимові сніги вкривають їх білою теплою ковдрою,

щоб уві сні ті набиралися сили.

А навесні, коли прокидається вся природа,


поля вже зеленіють шовковими килимами молодих хлібів.


Ласкаве весняне сонце і щедрий дощ



допомагають пшениці зростати все вищою.

А коли сонце сідає за горизонт – стебла напуває вечірня роса.
Щоразу приходить ніч, яка огортає прохолодою все довкола і заколисує поля.
Та потім повертається день

і промені кожного нового світанку все більше золотять колоски,

які достигають під пісні жайворонків.
Літні грози омивають землю,



а вітри розчісують її золоте волосся.


Солодкий запах стиглої пшениці наприкінці літа означає,


що земля благословляє нас на збір урожаю.
Здавна це було великим святом,

і сьогодні є вінцем всього хліборобського циклу.

Скошене поле, ніби щойно виткане полотно


із велетенських клубків ниток,



відпочиває від колосків.



Далі великі і сильні машини енергією вітру і струму перемелюють зібране зерно на борошно.


Із того борошна у красивій глиняній печі

дбайливі бабусині руки випікають
запашну і рум`яну, налиту самим сонцем і силою рідної землі

хлібину – народжену землею, сонцем, вітром, вогнем та любов`ю до праці.

Тому немає на світі нічого смачнішого за український хліб.

підготувала Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua
Американські компанії зацікавилися плодоовочевою галуззю України

Звіт покликаний зацікавити американські компанії робити інвестиції у цю сферу, інформує zaxid.net.
«Через домінування України в експорті зернових культур американські компанії дуже мало знають про великий торговельний та інвестиційний потенціал українського плодоовочевого сектора. Звіт Комерційної служби надасть американським компаніям інформацію, необхідну для оцінки України, як потенційного торговельного та інвестиційного партнера», - йдеться у повідомленні посольства США в Україні.
Посольство закликало американські та українські компанії, які зацікавлені в просуванні торгових можливостей в цій галузі, зв'язатися з Американською комерційною службою у Києві.
«Наша місія полягає у збільшенні американського експорту в Україну, і одним з наших стратегічних пріоритетів є пошук технологій і обладнання США, які будуть сприяти збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції в Україні», - сказано в повідомленні.
Як зазначається, більша співпраця між США та Україною у цій сфері допоможе Україні забезпечити виробництво продуктів харчування з доданою вартістю як для внутрішнього ринку, так і для нових експортних ринків.
В Україні побудують ягідний розсадник

"Сума інвестицій в розплідник становить близько 30 млн грн. Основна діяльність – розмноження, дорощування з подальшою реалізацією розсади і саджанців основних ягідних культур: суниця садова, малина, чорниця високоросла, а також ожина", - сказав агентству Інтерфакс-Україна власник компанії Вадим Скороход.
За його словами, будівництво розплідника було розпочато в березні 2017р.
На сьогоднішній день, паралельно з будівництвом, компанія займається отриманням ліцензій на можливість у наступні роки розмножувати і поширювати якісний посадковий матеріал ягідних культур іноземної селекції. Переговори ведуться як з американськими селекційними компаніями, так і з європейськими.
"Місія ТОВ "Українська ягідна гільдія" - забезпечити виробників України якісним, ліцензованим посадковим матеріалом найвідоміших і найпродуктивніших сортів ягідних культур. У свою чергу це дасть українським виробникам можливість сертифікувати свою продукцію за європейськими стандартами і вийти на експортні поставки", - уточнив В. Скороход.
Власник компанії зазначив, що на реалізацію першої черги розплідника зупинятися не має наміру.
"Наш п'ятирічний план – розширення площ і будівництво in-vitro лабораторії",- додав власник "Української ягідної гільдії".
Єврокомісія назвала країни, яких зачепила «яєчна» криза

Про це повідомив офіційний представник Єврокомісії Даніель Росаріо, пише agrotimes.net.
«Ми маємо інформацію, отриману європейським каналом швидкого оповіщення. Про які країни йдеться? Перш за все, це держави, де ряд господарств був блокований, бо їх ідентифікували як такі, які мали засіб, що містив фіпроніл: Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Франція», ‒ заявив Даніель Росаріо.
Окрім них, група країн ЄС отримала потенційно заражену продукцію з господарств зазначених чотирьох держав, пояснив Даніель Росаріо. Він перерахував Австрію, Велику Британію, Данію, Ірландію, Італію, Люксембург, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію, Францію та Швецію.
Крім того, додав офіційний представник Єврокомісії, продукція заблокованих у Європі господарств потрапила до двох країн, що не входять до Євросоюзу ‒ Швейцарії та Гонконгу.