Яблука дешевшають: як змінилися ціни на фрукти

Фруктовий ряд на ринку "Шувар" дивує розмаїттям сортів яблук. Ціни на них поступово знижуються, а запит покупців тримається на високому рівні.

Також велика пропозиція винограду та груш, а ось слив вже менше. Крім того, на ринку все ще можна знайти лохину, дині та кавуни.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Хмельниччині будують інноваційний завод з переробки олійних культур

Інноваційний завод з переробки олійних культур будують в Старокостянтинові. Лише за добу там  перероблятимуть близько трьох тисяч тон насіння. Це буде найбільше в Україні підприємство такого типу, пише tv7plus.com.

Лише за добу тут  перероблятимуть близько трьох тисяч тон насіння.

Будуть у тісній співпраці з місцевою владою. Після спорудження такого інноваційного підприємства – Старокостянтинів відчує неабиякі переваги. Це суттєві надходження до місцевої скарбниці, а також створення близько семисот нових робочих місць.

Нині триває будівництво першої черги заводу. Вже до 2021-го року його повністю здадуть в експлуатацію.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на фрукти

Фахівці "Інфо-Шувар" підготували свіжий відеоогляд з фруктового ряду. Свіжі ціни на яблука, груші, сливи, дині, і виноград, який за кількістю сортів змагається з яблуками.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Свіжі ціни на овочі борщового набору

Новий огляд пропозиції та цін на овочі борщового набору на оптовому ринку "Шувар". 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Актуальні ціни на фрукти

Перший місяць осені добігає кінця, що з фруктів залишилось на ринку? Про асортимент та ціни на фруктовому ряді оптового ринку "Шувар" дивіться у відеоогляді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як український виробник зернових пластівців вийшов на світовий ринок

На Чернігівщині на площі близько 7 гектарів розташований виробничий комплекс із зернових культур. Завод почав свою роботу не так давно, у травні 2018 року, проте швидко зарекомендував себе не тільки на українському, а й на зарубіжному ринку, пише uatv.ua.

Для України підприємство з виробництва пластівців – справжня гордість, адже завод побудований на залучені кошти вітчизняних інвесторів, а це понад 200 мільйонів гривень. Крім того, на виробництві використовується українська сировина. Завод може обробляти кілька культур: овес, пшениця, жито, ячмінь. Також тут виготовляють пластівці з крупи кукурудзи, гречки та рису.

Підприємство оснащене сучасним швейцарським обладнанням, а це понад 70 верстатів, і допоміжними лініями від українського виробника.

Загалом тут працює близько ста осіб, серед них – різноробочі, інженери, адміністрація і фасувальники. Що ж до безпосереднього етапу виробництва пластівців, тут практично не задіяно людську працю. У це складно повірити, але на величезному заводі, який розташований у чотириповерховій будівлі, увесь процес налаштовується автоматично. На зміні працюють тільки троє співробітників – інженер-технолог, диспетчер і механік. Система автоматизації конвеєрної лінії створена для того, щоби мінімізувати людський фактор на виробництві.

Спеціальні машини для очищення повітря – аспіраційні системи, розміщені на кожному поверсі для того, щоб прибирати дрібний пил. Таким чином, підприємство працює за найсучаснішими європейськими стандартами і не забруднює навколишнє середовище.
Всі процеси технологічної обробки пластівців запускаються з диспетчерської, яку називають серцем заводу. Одна людина – оператор диспетчерської – замінює роботу кількох сотень, а то й тисяч людей.

Протягом цих технологічних процесів працівники лабораторії набирають у виробничих цехах зразки продукції для проби, щоб провести контроль якості. Набраний матеріал проходить контроль за 15 показниками.

“Наша лабораторія визначає вологість, сміттєву, органічну й металомагнітну домішку, а також смак, запах, консистенцію, зовнішній вигляд, готовність страви до вживання, розварюваність. Ми гарантуємо, що наша продукція не містить ГМО, вона смачна, якісна й безпечна”, – каже керівник лабораторії Оксана Гонтаренко.

Цікаво, що на підприємстві діє принцип безвідходного виробництва: компанія користується не природним газом, а власним твердопаливним котлом, який для опалення використовує лушпиння. В результаті спалювання виходить технологічна та побутова пара, яка застосовується як у виробництві, так і для обігріву приміщень.

Фасування готової продукції відбувається автоматично – в картонні коробки, паперові або поліпропіленові пакети й мішки. Спеціальний автомат фасує пластівці зі швидкістю 60 коробок за хвилину. Потужності підприємства дозволяють виробляти до тисячі тонн продукту на місяць, а це – мільйон кілограмів. 80% продукції, яка випускається, становлять саме вівсяні пластівці.

Менеджери підприємства впевнені: Україна виграє на світовому ринку у виробництві пластівців саме завдяки культурі помірного клімату – вівсу. У нашій країні його вирощують у великих обсягах переважно на Поліссі та в Лісостепу, а постачається продукція вже до понад 15 країн світу.

“Насамперед, це Європа, але ми вже експортуємо і в Африку, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль. У планах – Китай”, – розповідає директор переробного комплексу Андрій Ломейко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview