178171

Яблука і груші різко подорожчають

Про це ГолосUA повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Яблука поки ще не закладалися на зберігання. Ціну ми будемо бачити дуже цікаву, а потім вона почне різко зростати. Різко це мається на увазі + 1-2 гривні за місяць. І потрібно врахувати, що у нас все-таки якість щороку погіршується, хоча і збираємо хороший урожай», - заявив експерт.

За словами Дорошенко, тому ми з вами фактично беремо кількістю, але втрачаємо час.

«Виходячи з цього і ціна на продукцію на зовнішньому ринку, наприклад, не зовсім цікава. Хоча на внутрішньому ринку ціна зростає і доходить вже до фактично своїх європейських аналогів. Багато яблук, також як і груші, просто не долежить до зими через погану якість. Динаміка прогнозів на цю зиму говорить про те, що температура буде на рівні +2 -3 градусів. При такому сценарії ми будемо бачити, що яблук і груш залишається все менше і менше на зберіганні тому, що вони псуються. А ціна вже десь з листопада різко піде вгору. А поки ціна на яблука та груші буде рости десь на гривню за кілограм», - зазначив він.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Білл Гейтс прикупив сільгоспземлі на рекордну суму

Це є найбільшою купівлею землі в США у 2018 р., повідомляє Bloomberg.

Співзасновник Microsoft Corp. купив нерухомість в минулому місяці в John Hancock Life Insurance Co., яка заплатила за це $75 млн в 2010 році. Придбання включає в себе близько 10,5 тис. акрів (4,25 тис. га) зрошуваних сільгоспугідь, 3,9 тис. акрів (1,58 тис. га), пасовищ і 140 акрів (56,66 га) землі в Horse Heaven Hills.

При цьому, в операції брали участь кілька посередницьких компаній.

Відзначається, що чиста вартість активів Білла Гейтса оцінюється в $98,9 млрд. Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg він є другою найбагатшою людиною в світі.

Джерело: latifundist.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Ферми навчилися продавати молоко через торгівельні автомати

Фермерське підприємство пропонує клієнтам пастеризоване, негомогенізоване незбиране молоко, пише agroday.com.ua.

Щоб дбати про екологію, покупцям рекомендується приносити свій посуд для наливу молока, але ферма там же продає багаторазові скляні пляшки.

Продаючи через автомат негомогенізоване молоко, ферма підкреслює різницю з «супермаркетним молоком» і заохочує споживачів «насолоджуватися шаром вершків, які піднімаються догори, або струшувати пляшку, щоб перемішати вершки з молоком».

Ціна — £1 (37,29 грн) за літр, а сам автомат доступний для щоденного використання з 7:00 до 19:00.
Автомат поки приймає тільки банкноти і монети, оскільки для оплати банківською картою ферма має ще отримати дозвіл.

До слова, молочний автомат швидко став популярний. Рівно через тиждень з моменту відкриття, молоко в торговому автоматі закінчилося через “безпрецедентно високий попит”.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Вчені знайшли рішення проблеми АЧС

Згідно з даними, отриманими в ході експериментів великої китайської урядової лабораторії, родинні рослини, такі як капуста, цвітна капуста, ріпак, можуть стати ключем, який відкриє скриньку з секретним інгредієнтом проти смертельного вірусу африканської чуми свиней, пише Аgroportal.ua.

Дослідники з національної лабораторії експериментальної морської науки і технології в Ціндао, провінції Шаньдун в східному Китаї, заявили, що якась молекула (зі зрозумілих причин китайські вчені не бажають розголошувати таємницю раніше часу), знайдена в цих рослинах, може дезактивувати важливий фермент, що використовується вірусом АЧС для складання його ДНК.

«Додавання овочів в корм може допомогти врятувати свинячу ферму від епідемії», — сказав Ван Сінь, учений, який бере участь в дослідницькому проекті. Але попередив, що до остаточних результатів, які можна застосовувати на практиці, ще далеко.Тим не менш, рекомендації для китайських фермерів вже озвучені.

«Ми пропонуємо фермерам подумати про те, щоб годувати своїх свиней цими овочами. Це не зашкодить», — сказав Ван.

Станом на 21 вересня в Китаї було зареєстровано близько 20 спалахів АЧС у восьми провінціях з новими випадками щотижня. Влада спробувала стримати вірус, заборонивши транспортування живих свиней і свинини з 16 провінцій і регіонів, закривши ринки торгівлі живими свинями і заборонивши використання корму, отриманого зі свинячої крові.

Тим не менш, Ван Сінь каже, що хоча багато свиноферм понесли великі втрати під час спалаху, але деякі тварини із заражених районів не постраждали. Справа в тому, що всіх цих свиней годували ріпаком.

«Ми отримали і перевірили інформацію через надійні канали», — сказав він.

Згідно з дослідженням команди Ван Сіня, понад 70 видів рослин, морських істот і грибів містять ту саму молекулу, здатну дискваліфікувати вірус, в тому числі, пастуша сумка і пеніцілліум, гриб, який використовується для виробництва пеніциліну.

Довідка: вірус африканської чуми свиней, від якого ще немає вакцини або лікарського засобу, з'явився ще в Африці ще сто років тому і поширився в Європі, Південній Америці та Азії. АЧС не впливає на людей, але інфіковані свині зазвичай помирають протягом 10 днів після зараження цією хворобою.

У Китаї налічується близько 700 мільйонів свиней, половина світового поголів'я.

Ваш вибір 'Подобається'.

Аграрна партія обрала нового голову: Скоцик проти

По це повідомив заступник голови Аграрної партії України Олег Корбан у Facebook, пише Главком.

«12 вересня 2018 року на позачерговому з’їзді Аграрної партії були достроково припинені повноваження Скоцика Віталія Євстафійовича як голови партії, у зв’язку з грубим порушенням ним статуту партії. Новим головою партії обрано Юрія Крутька», - про це йдеться у спільній заяві керівництва та голів обласних партійних організацій Аграрної партії України.

У заяві зазначено, що 15 серпня 2018 року відбулося засідання політичної ради Аграрної партії України, на якому було ухвалено низку важливих для діяльності партії рішень. Результати голосування з кадрових питань не сподобалися голові партії Віталію Скоцику і він покинув засідання політради, відмовившись підписувати відповідний протокол, яким оформлюються ухвалені політрадою партії рішення.

«Такі протиправні дії голови Аграрної партії України Скоцика В.Є. щодо безпідставної відмови від підписання легітимного протоколу правомочного засідання політичної ради партії виходять за межі наданих йому статутом партії та законодавством України повноважень та є одним із свідчень зловживання Скоциком В.Є. повноваженнями голови партії. Зважаючи на це, політрада партії в межах наданих їй законом України та п. 5 ст. 8 статуту партії повноважень ухвалила рішення про виключення Скоцика В.Є. з Аграрної партії у зв’язку з грубим порушенням ним статуту партії та вчиненням дій, які завдають шкоди авторитету та дискредитують керівний орган партії», сказано у спільній заяві керівництва та голів обласних партійних організацій Аграрної партії України.
Також обрано нових заступників голови Аграрної партії України – Сергія Гайдая, Івана Чайківського, Олега Корбана та Аліма Міщуку, обрано новий склад політичної ради та Центральної контрольно-ревізійної комісії партії.

Згідно заяви керівництва Аграрної партії України, наразі документи знаходяться на реєстрації в Міністерстві юстициї України.

В середені вересня Скоцик заявив про виключення Корбана з лав Аграрної партії.

Тим часом сам Скоцик сьогодні провів прес-конференцію, де стверджував, що керівництво партії намагаються замінити через Міністерство юстиції України за допомогою сфальшованих документів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Аграрії очолили інвестиційний бум в Україні

З огляду на економічне зростання, яке почалося в цілому в країні, цей розрив за підсумками року скоротиться, проте не настільки, щоб нівелювати явне лідерство АПК серед інших галузей. Про це пише у своєму блозі на Економічній Правді Максим Мартинюк, заступник міністра аграрної політики та продовольства.

За його словами, це видно по відразу декільком перехресно-підтверджуючим один одного параметрах: темпам збільшення аграрного ВВП, капітальних інвестицій в АПК і частці  аграрних операцій у загальній кількості M&A.

"Простіше кажучи, обсяг галузі показував приріст, у неї найактивніше вкладали гроші, аграрні активи були в ТОП-1 за привабливістю в очах інвесторів. Як показує Держстат, за перше півріччя поточного року український АПК зріс у реальному вираженні (щодо першого півріччя 2017-го) на 11%. Водночас реальний ВВП у цілому - всього на 3,5%", - зазначив Максим Мартинюк.

За січень-червень приріст капітальних інвестицій в АПК (у реальних показниках) склав 9,4%.

У абсолютних показниках капітальні інвестиції в АПК склали 26,9 млрд грн – це майже 13% від усіх капітальних інвестицій в українську економіку.

Водночас у статистиці капітальних інвестицій не відображена динамічно зростаюча з 2016 року кількість M&A-угод в сільському господарстві, зокрема купівля фондом SALIC компанії "Мрія".

"Ця угода примітна не тільки сумою (FT, посилаючись на свого київського кореспондента, називають суму в 242 млн доларів і це робить цю трансакцію найбільшою в українському АПК), а й тим, що вона закрила багаторічну проблему, яка потенційно могла відлякувати інвесторів.

І ще важливіше – вона сама по собі свідчить про оздоровлення інвестклімату, оскільки власники боргів "Мрії", для яких аграрний бізнес – непрофільний, чекали стабілізації економіки та відбудови країни, щоб почати позбуватись цього проблемного активу", - підкреслив заступник міністра.