Як агрокомпаніям побороти кадровий голод

Як агрокомпаніям побороти кадровий голод

Оскільки аграрна галузь трансформується в високотехнологічну, цей процес вимагає нових підходів до організації праці, до підбору, навчання та утримання кадрів. З огляду на дедалі глибший дефіцит якісних аграрних кадрів в Україні та зростаючу роль HR-служб в управлінні агрокомпаніями, в цьому році організатори заходу зосередилися на суто практичних питаннях: пошуку, мотивації та утриманню працівників, вирішенню внутрішніх виробничих конфліктів і успішний досвід HR-служб агрокомпаній з управління цими процесами. 

Наталія Романенко, директор з управління персоналом UKRLANDFARMING, розповідала про оптимізацію витрат робочого часу. Чи варто переходити з  паперового на електронний документообіг? Однозначно – так. Близько 15% документів при роботі втрачаються і на їх пошуки йде до 30% робочого часу. При цьому, безповоротна втрата навіть частини інформації може обернутися значними збитками. За експертними оцінками, застосування електронного документообігу в організаціях сприяє зростанню продуктивності праці співробітників на 25 — 50%, а час обробки одного документу скорочується більш ніж на 75%.

Олена Олішевська, голова правління CENTER ECM, зосередившись на процесах HR та їхній автоматизації, про налаштування роботи наскрізних процесів для будівництва єдиного контрольованого результату.

Максим Хоменко, провідний аналітик ІН-АГРО  розповів про сучасні Іт-рішення для управління персоналом. Зокрема, згадав про систему BPMS, яка дозволяє автоматизувати прості та складні процеси компанії. Це дуже прискорює процеси HR-служби і забезпечує процесний підхід.

Керівник практики трудового права JURIMEX Віта Цінчик розповіла про  комплексні перевірки щодо наявності неоформлених працівників та дала практичні кейси – пам’ятки , що робити і як підготуватись до візитів інспекторів праці.

У рамках конференції відбувся круглий стіл Підсумки 2018 року. Трансформація hr-функції в агросфері. Як агрокомпаніям прийняти нові виклики та побороти кадровий голод?”, під час якого провідні експерти галузі, топ-менеджери HR-сфери висловлювали свої думки, обмінювались пропозиціями та відповідали на запитання від учасників конференції.

Учасники круглого столу допомагали розібратися в особливостях рекрутингу в АПК, як застосовувати сучасні методи підбору персоналу: онлайн і офлайн практики. Ділились досвідом, який використовують у своїй практиці щодня.

Найгострішим виявилося питання кадрового голоду, дефіциту і плинності кадрів. Саме це цікавило найбільше слухачів конференції. Про аналіз причин і пошук шляхів їх зниження лунали запитання і від онлайн аудиторії. Чи здатна вирішити це питання автоматизація виробничих процесів та чи зможуть високі технології замінити людину і коли це може статися? Кожен спікер мав можливість висловити своє бачення і давав свої поради. Зокрема, Наталія Романенко зазначила про першопричину відсутності кадрів у регіонах та селах. Укрлендфармінг вирішує це питання тим, що вкладається у розвиток сільської інфраструктури: прокладаються дороги, розвиваються школи, будуються дитячі майданчики. Створюється основа, щоб молодь не прагнула покинути свої домівки. Адже часто люди женуться не так за більш вищою робочою зарплатою, як за соціальним стандартом. Так, в компанії проводилися дослідження про мотивацію лишитися потенційних співробітників вдома і було встановлено, що якщо компанія надасть рівень заробітної плати хоча б на 30 відсотків менше, наприклад, польської, то мешканці прикордонних міст нададуть перевагу лишатися вдома, працювати на рідній землі.

«Чим відрізняються холдинги від колгоспів? Перші дають альтернативу працівникам. Вони можуть отримати додаткове навчання, можуть навчати своїх дітей і гарантовано працевлаштувати. Варто пам’ятати, що сільське господарство – це господарство про душу і про людей. Зокрема, і я тут працюю, тому що я бачу шалені перспективи, шалені альтернативи»,- зазначила Наталія Романенко. 

Обговорювалися проблеми і загальні – як персонал залучити, навчити, утримати, мотивувати, дати можливість розвиватися і працювати на благо компанії. Є питання, які необхідно вирішувати в масштабах держави. Потрібно реформувати, покращити і наблизити до учнів і їх батьків профорієнтаційну службу, підняти престиж професійно-технічної освіти та розширити співпрацю навчальних закладів з бізнес-структурами. Кожна агрокомпанія шукає свої шляхи вирішення названих проблем в рамках своїх можливостей і бюджету. Учасники конференції почули кілька практичних кейсів від різних компаній, обговорили їх.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-ahrokompaniyam-poboroty-kadrovyj-holod
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати