182818
178171

Як фермеру заробити на вирощуванні ріпи

Про це повідомив фермер Володимир Величко із Кіровоградщини, пише kurkul.com.

«Спочатку ріпу вирощував для себе. Зайву віддавав знайомим, потім попробував продати. Торік уже засіяв нею 40 соток городу. Якщо немає досвіду, то ця справа затратна. Тому читав книжки з агрохімії. Невдачі були через посуху, блішок та погані сходи насіння», — розповідає фермер.

Спочатку чоловік купував насіння невеликими пачками, але це було невигідно. Почав шукати більші упаковки. Замовляв інтернеті німецьке, французьке, російське насіння.

«Витрачав по 1 тис. грн/кг. Обирав не пізні, а середньостиглі сорти. Потім залишив 15 соток із невикопаною ріпою. Вона зиму сидить у землі, а на весну дає насіння. Маю тепер своє. Надійно та вигідно», — ділиться досвідом Володимир Величко.

Чоловік не застосовує добрив, тільки сіє сидерати — в основному ячмінь. Скошує його на сіно, землю передисковує та сіє ріпу сівалкою для буряків.

Урожай ріпи фермер збирає у грудні, коли випаде перший сніг. Вона тоді краще зберігається і має кращий смак. Культура витримує морози до -5 градусів.

«Зібрав 1,5 т урожаю вручну, мотоблоком. Із сотки — 200 кг. Продавав через інтернет та соцмережі. Ціну виставляв орієнтуючись на вартість редьки Дайкон. Вона з ріпою входить до одного сімейства. Замовникам пересилав Новою поштою. Маю вже людей, які купили цього року ріпу і готові купити наступного таку ж велику партію», — пишається досягненнями Володимир Величко.

Для збуту більшої кількості продукції, переймає досвід у місцевих фермерів, що вирощують овочі борщового набору. Вони ходові.

«Ріпу обирають люди, які дотримуються здорового способу життя. Це більш нішевий товар, але попит є», — розповідає фермер.

Зароблені на ріпі гроші, чоловік уклав у розвиток бізнесу. Цього року планує засадити нею 1,5 га. Для цього треба купити трактор. Вживаний можна придбати за 70 тис. грн. Стільки ж треба на сівалку.

Ваш вибір 'Подобається'.


Світові ціни на кукурудзу продовжують рости

Крім того, трейдери побоюються, що викликана рясними опадами в Бразилії затримка сівби кукурудзи другого врожаю «сафріна» призведе до скорочення посівних площ і врожаю кукурудзи, оскільки оптимальні строки сівби закінчилися в лютому.

Про це повідомляє Graine Trade.

Різке подорожчання американської пшениці буде сприяти зростанню ціни на кукурудзу, хоча в Чикаго травневі ф'ючерси подорожчали лише на 0,5% до 150,4 $/т.

На ринок тиснуть дані про скорочення тижневих обсягів переробки кукурудзи на етанол і зростання запасів у США на тлі падіння темпів експорту.

Протягом лютого ф'ючерси на кукурудзу подорожчали на 3,6%, тоді як пшеничні зросли на 7-8%.

На готівковому ринку США ціни на кукурудзу ростуть через логістичні проблеми на залізниці та річковому транспорті.

На спотовому ринку кукурудзи ціни виросли відразу на 5-7 $/т до 183,25 $/т FOB Argentina, 192 $/т FOB Brazil і 177,25 $/т US Gulf.

В Україні ціни на кукурудзу також зростають. Перекриті снігопадами шляхи до портів обмежать надходження зерна, що призведе до посилення попиту і подальшого зростання цін на березневі та квітневі поставки в порт до 175-176 $/т і 186 $/т FOB-порти Чорного моря.Зернотрейдер, створений екс-менеджерами Louis Dreyfus, виходить на ринок України

Як повідомляє ЦТС, у травні новий зернотрейдер почне операції на українському ринку. Агентство Reuters пише, що фокус компанії буде спрямований головним чином на експорт зерна з Чорноморського регіону.

Це випливає зі слів виконавчого директора Sierentz Девіда Охайона, який раніше очолював зерновий підрозділ Louis Dreyfus, і покинув компанію разом з колегами в серпні 2017 року після розбіжностей з керівництвом.

Нагадаємо, що 9 жовтня 2017 року Мін'юст України зареєстрував компанію Sierentz Global Merchants Ukraine з статутним фондом майже 40 млн гривень. Вона підконтрольна Sierentz Global Merchants.

Кінцевими бенефіціарами Sierentz Global Merchants Ukraine були вказані Томас Шульц і Хелен Лавлі. Остання була віце-президентом Louis Dreyfus Highbridge Energy LLC - колишньої "енергетичної дочки" зернотрейдингового гіганта.

Основним видом діяльності Sierentz Global Merchants Ukraine вказана оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Директором компанії значиться Лампракіс Лазос. Разом з ним в нову компанію також перейшли ще 6 колишніх менеджерів "Луї Дрейфус Україна".

Заступником гендиректора з комерційних питань призначений Сергій Кирилюк, фіндиректором - Катерина Крыцька, головним юристом - Світлана Гладченко.

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна вже закрила 4 квоти на експорт до ЄС

Закрита також квартальна квота на експорт м’яса птиці і піврічна квота на вершкове масло, повідомляє УКАБ.

Минулого року спостерігалося більш активне закриття квот на початку року. У лютому 2017 року поміж 4-х закритих квот спостерігалось значне використання низки інших квот у межах 70%-80%.

Нагадаємо, що з 1-го жовтня 2017 року вступили в дію додаткові безмитні квоти на 8 груп товарів, а саме: мед, крупи і борошно, оброблені томати, соки і низку зернових: овес, пшеницю, ячмінь і кукурудзу. Наразі закриті 4 квоти із додаткових: по меду, обробленим томатам, пшениці і кукурудзі.

«Третій рік дії Угоди про Асоціацію вже почав приносити позитивні результати. Частка країн ЄС у структурі агропродовольчого експорту України наразі становить біля 32%, а сам аграрний експорт України до ЄС став рекордним за останні 5 років. І хоча більшість експортованої до ЄС це сировина, активно нарощуються поставки нішевих і готових продуктів, як, наприклад, – кондитерських виробів, ягід, горіхів і соків», - прокоментувала Дар’я Гриценко, аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».Національне блюдо українців стало на третину дорожче

Про це повідомив Олексій Дорошенко, гендиректор Асоціації постачальників торгмереж, пише etcetera.media.

За підрахунками економіста, інгредієнти для приготування 2 кілограмів вареників за рік подорожчали з 37,2 до 47,5 гривень.

При підрахунку Дорошенко керувався такими пропорціями: 800 г борошна, 1 кг картоплі, 150 г цибулі і сала – для засмажки, 250 г сметани.

Нагадаємо, при офіційних темпах інфляції 13,7% в минулому році м’ясо і молочні продукти подорожчали на 25-40%. В цьому році, на думку Дорошенка, зростання цін може прискоритися.Українські виробники курятини реалізують м'ясо українцям дорожче ніж в Європу, незважаючи на держдотації

Про це йдеться у публікації "Покупці курятини "Наша ряба" годує 70 країн світу" видання "Бізнес медіа".

"У наведеному вазі середня ціна на курятину зросла на 33% рік до року. Ціни МХП на внутрішньому ринку зросли на 31%, а на експорт – на 30% рік до року... В доларах США середня ціна на курятину МХП в 4 кварталі 2017 зросла на 29% рік до року, а за 12 місяців – на 21% рік до року", - йдеться в опублікованому виданням документі.

При цьому, автори публікації наводять дані, згідно з якими вартість 1 кг тушки курки ПАТ "Миронівський хлібопродукт" ("Наша ряба") в 2014 році становила на внутрішньому ринку 20 грн, в 2015 – 31,5 грн, а в 2017 – 55 грн. При цьому, за розрахунками видання, курятина українцям продається за цінами вищими, ніж для зарубіжних споживачів. "Виявляється, ціна на курятину в Україні дорівнює ціні м'яса на експорт! А враховуючи, що в експортній ціні закладена також дорога логістика, виходить, що м'ясо в Україні коштує дорожче, ніж на експорт! В інших країнах Косюку доводиться конкурувати з Америкою і Бразилією і, відповідно, пропонувати покупцям більш привабливі ціни, а в Україні монопольне становище дозволяє компенсувати втрати за рахунок високої ціни", - йдеться у публікації.

У той же час, саме МХП залишається головним споживачем державних дотацій на підтримку АПК в Україні. У 2017 році ПАТ "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша ряба") отримав 1,4 млрд гривень – 40% від усієї суми державних дотацій, виділених у бюджеті для всього українського АПК.

При цьому, отримуючи держдотації і продаючи курятину по світовим конкурентним цінам, компанія отримує надприбутки і постійно виплачує дивіденди акціонерам, які сплачують податок з дивідендів на території Люксембургу. Так, у 2014 році отримавши прибуток у 555 млн дол, компанія виплатила акціонерам 50 млн дивідентів, а в 2016 із 415 млн прибутку вже 80 млн дол дивідендів.

"Не всі знають, що компанія не зобов'язана виплачувати дивіденди щороку, акціонери заробляють на зростанні вартості акцій, а не на дивіденди. Це по суті своїй "зайві" відсотки від надприбутків, які компанії вже нікуди вкладати. Таким чином, факт виплати щорічних дивідендів красномовно показує, що "Миронівський хлібопродукт" має в достатній мірі і оборотні засоби, і гроші на інвестиції в розвиток своїх активів", - йдеться у публікації.

Джерело: Українські новини

Ваш вибір 'Подобається'.