174499

Як херсонський фермер перець продавав

“Надія не виправдалася. Чому цей перець стоїть у мене вдома, а не розлітається по всій Україні?”- задається питанням херсонський фермер.

“Три дні моєї праці: збирання, сортування, фасування, майже 300 км. дороги та близько 15 годин проведеного часу на ринку у Великих Копанях принесли нуль доходу і близько 1000 гривень витрат” – нарікає овочівник.
Далі він детально описує витрати і працю, витрачені на вирощування цього перцю.
Виходячи з усього перерахованого, автор поста висловлює здивування: “Як цей продукт, який в минулому році коштував 15-18 грн за 1 кг. на опті, у цьому варто 7-9 гр. ха 1 кг.???”

Джерело: golosherson.co.ua

Зернові та зернобобові культури зібрані з 10 млн га

Намолочено 34,5 млн тонн зерна при врожайності 34,6 ц/га.

Зокрема, зібрано:

– ранніх зернових та зернобобових культур – 34,3 млн тонн з 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

– гречки – 26 тис. тонн з 20 тис. га (18%) при врожайності 13,2 ц/га ;

– проса – 29 тис. тонн з 19 тис. га (37%) при врожайності 15,1 ц/га.

Крім того, намолочено 489 тис. тонн соняшнику з 267 тис. га (4%) при врожайності 18,3 ц/га та 75 тис. тонн сої з 28 тис. га (2%) при врожайності 26,9 ц/га.

Ріпак обмолочено на площі 1 млн га (99%) при врожайності 26,1 ц/га, намолочено 2,7 млн тонн.

Поряд із збиранням врожаю проводиться посів озимого ріпаку під урожай 2019 року. На даний час, із прогнозованих 888 тис. га посіяно 685 тис. га (77%).

 

На українських ринках стрімко подорожчали томати

За даними аналітиків EastFruit, тільки з початку поточного тижня ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на 40%. В результаті, на даний момент ціни на томати закритого грунту вже перевищили рекордні показники мінімум за останнє п'ятиріччя.

Зокрема, сьогодні українські тепличні комбінати ведуть відвантаження томату по 13-15 грн/кг ($0,46-0,53 за кг). Для порівняння, ще тиждень тому ціни в цьому сегменті стартували від 8 грн/кг ($0,28 за кг).

Причиною тенденції стрімкого подорожчання, за словами тепличників, є вкрай обмежена пропозиція томата на ринку, оскільки вибірки в теплицях  досить малооб'ємні. При цьому, не всі комбінати приступили до збору врожаю помідорів другого обороту. Більш того, подорожчанню тепличного томату сприяє і нестача пропозиції продукції відкритого ґрунту через розповсюдження вогнищ фітофторозу на полях.

Як результат, вже сьогодні тепличним господарствам вдається відвантажувати томат на 25-30% дорожче, ніж наприкінці літа минулого року. Крім того, фермери не виключають подальшого подорожчання, оскільки темпи збуту в цьому сегменті залишаються досить активними.

 

Washington Post: Врожай пшениці в Україні скорочується через спеку, і світ це відчуває

Щоб пересвідчитися у впливі рекордних температур у світі, варто подивитися на ситуацію з пшеницею. Будучи інгредієнтом цілого спектру продуктів від лапші до тістечок і пива, навряд чи можна знайти зернову культуру, яку б вирощували масштабніше. Щороку на ринку пшениці продають 170 мільйонів тон пшениці. Тож коли погода руйнує врожаї в одному місці, це може шокувати ринки і економіки в іншому за тисячі кілометрів від нього, пише Washington Рost. 

Видання зауважує, що цього року ситуація з врожаями у світі складана, але не катастрофічна. Найбільші виробники: Росія, Австралія і Євросоюз – постраждали від спеки і посухи. В результаті у світі виник дефіцит вперше за останні 6 років. У деяких регіонах, приміром у Північній Європі, погода сильно пошкодила врожаї, лишивши фермерів зі збитками на мільярди доларів. Однак, проблем з поставками бути все одно не повинно. Запаси з попередніх років допоможуть пом’якшити негативні наслідки. Втім, вартість ф’ючерсів на пшеницю на біржі в Чикаго підскочила до найвищого рівня за три роки, оскільки трейдери роблять ставку на скорочення поставок. Це все може вилитися у значно вищі рахунки для країн, які не вирощують достатньо пшениці самі. А інфляція у деяких регіонах може сильно пришвидшитися. Поганий врожай цього року також може спричинити зміни у торговельних потоках. Приміром, США можуть захопити більшу частку ринку завдяки своєму великому врожаю. Німеччина, яка зазвичай була експортером пшениці, цього року перетвориться на імпортера. І це для Берліна вперше за три десятиліття. Найбільше, на думку видання, постраждають країни Африки і Близького Сходу, які залежать від поставок продовольства з-за кордону. 

У підсумку, врожай у США виявився кращим, ніж очікувалося. Тому вони можуть збільшити експорт і заповнити прогалини на ринку. У Росії, попри величезне скорочення на 17 мільйонів тон, цьогорічний результат все одно один з найвищих. Український врожай цього року менший лише на 1,5 мільйона тон. Однак, існують певні загрози і тривоги. Ринки похитнулися через спекуляції про те, що Росія може обмежити свої поставки іншим країнам. «Україна скорочує експорт і наголошує на необхідності зберегти стабільність внутрішніх цін на продукти. Якщо врожаї розчарують і наступного року, наслідки будуть серйозніші», - пише Washington Post.

Джерело: УНІАН

 

Сінгапур кинувся скуповувати українське борошно

Всього в 2017/18 МГ Україна відправила на експорт 429,8 тис. тонн борошна, що на 5,4% більше, ніж в минулому сезоні. Нагадаємо, що поточний сезон – рекордний за темпами експорту за період з 1996/1997 МГ. Про це повідомляють експерти «Украгроконсалт».

У червні 2017/18 МГ темпи експорту борошна з України знизилися на 23% порівняно з минулим місяцем і на 48% порівняно з червнем минулого року і склали 21,4 тис. тонн. У 2017/18 МГ найбільше зростання поставок зазначається у Сінгапур, ввійшов у число найбільших імпортерів української борошна і закупив 20,7 тис. тонн проти 2,3 тис. тонн в минулому сезоні. За аналізований період істотне зростання поставок української борошна зазначається також у Китай, (+54% до 2016/17 МГ) і ОАЕ (+79% до 2016/17 МГ).

За 10 місяців 2017/18 МГ українські експортери поставили на зовнішні ринки 378,6 тис. тонн борошна, що на 15% більше, ніж за аналогічний період 2016/17 МГ. Істотно збільшилися обсяги експорту української борошна в Китай. За аналізований період ця країна вже імпортувала на 38% більше, ніж за весь 2016/17 МГ (112 тис. тонн проти 81 тис. тонн.). Аналогічна ситуація з експортом в Об'єднані Арабські Емірати – зростання поставок за звітний період склав 54%. Також на 7% зросли поставки в Анголу (32,8 тис. тонн проти 30,7 тис. тонн за весь 2016/17 МГ), повідомляє UBR

В Україні дешевшають груші

На останньому  тижні найбільше зростання обсягів було зафіксовано по грушам і  це, відповідно,  вплинуло на ціни. Про це повідомляє «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу цін, який щоденно проводиться на гуртових майданчиках країни.

За наданою інформацією за останній тиждень середня ціна на груші на ринках України знизилась на  20%, падіння ціни переважно обумовлено збільшенням пропозиції дрібних дешевих груш. Сьогодні в залежності від сорту та якості, груші в Україні гуртом  пропонується по 12-18 грн/кг (0.35-0.56 EUR/кг). Для порівняння рік тому найдешевша українська груша на гуртових ринках продавалась по  15-17 грн/кг (0.48-0.53 EUR/кг).

В сусідній Польщі фермери продають груші майже в такому ж самому  діапазоні цін. За даними «Інфо-Шувар»  на гуртових ринках Польщі місцева груша пропонується по 1,5-2,0 zl/кг  (0.35-0.47 EUR/кг).