158635

Як на Закарпатті вирощують французькі делікатеси

На орендованій ділянці площею півгектара разом із колегою він вирощує ескарго – харчових равликів, що популярні на гастрономічному ринку Європи, пишуть Новини Закарпаття.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як українці легально заробляють мільйони на коноплях

В Україні вирощують ненаркотичну коноплю, з якої виготовляють одяг і продукти харчування, завдяки їй утеплюють будинки, більше того її використовують при виготовленні авто і літаків і використовують у лікувальних цілях. Українські сорти конопель визнані кращими в світі, і є брендом! Скільки на цьому можна заробити? Який сорт конопель дозволяється вирощувати в Україні? І що роблять з цієї рослини? Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте відео.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Дніпропетровщині виготовляють найдорожчу в світі ікру

Але дають її не риби, а равлики. Щоб відкладали як можна більше делікатесного продукту - для них створюють спеціальні умови, пише 34.ua.

Душ двічі в день і щоденне харчування. Так на спеціальній фермі доглядають за равликами, які відкладають цінну ікру. Для них створюють середземноморський клімат. З високою температурою і вологістю.

"Ось вона залізла головою вниз, вона там несеться. Вона тягне шию, може навіть в край горщика. Після починається майже ювелірна робота!, - каже Наталя. Вона доглядає за равликами, збирає ікру тільки в рукавичках. Інакше її можна пошкодити. А кожна ікринка - на вагу золота.

"Ця ікра найдорожча. Бажано - вибираємо все. За один раз равлики відкладають до ста ікринок — це близько чотирьох грамів", - говорить вона.

Більшу частину ікри відправляють на розведення. Адже дорослі равлики живуть недовго. Інші ікринки ретельно промивають. Це — майбутній делікатес.

"Вот так от виглядає ікра нещодавно видобута з равликів. А ось так виглядає ікра, яка вже пройшла процес приготування, засмальцьована, ось вона такого рожевого кольору", - показує готовий продукт співвласниця  ферми Марія Недвига.

Саме її найбільше цінують європейські ресторатори. І готові віддавати чималі гроші — до 300 євро за 100 грамів. В Україні таку ікру продають вдвічі дешевше. На равликову фермі в Гречаном цим делікатесом поки ласують самі.

"Ікра дуже багата наявністю равликового білка, який називається муцин, а також багата колагеном, який дуже корисний для шкіри і для живлення клітин", - говорить Марія Недвига.

Будь-яка ікра дуже корисна, запевняє дієтолог Вікторія Калашникова. Так як містить всі можливі вітаміни і мінерали. Ікра равликів — не виняток.

"Ця ікра може замінити і відому ікру осетрових риб, тому що на сьогоднішній день немає достатньої кількості таких риб. Відповідно промисел їх обмежений. Частково ікра равликів може замінити ці страви", - розповідає дієтолог вищої категорії Вікторія Калашникова.

Втім, в Україні цей напрям лише починає зароджуватися, говорить експерт аграрних ринків Петро Лахай.

"В Україні не існує культури споживання равликів взагалі, а ікри — тим більше. Але можна говорити, що останні кілька років цей тренд посилився. І українці дізналися, що такий продукт взагалі існує", - говорить він.

Готових равликів вже можна придбати в супермаркетах. Незабаром на прилавках може з'явитися і їх ікра.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Червоним золотом Херсонщини зацікавилися закордонні покупці

У 100 -та км. від Херсона, 7 -ми від Каховки, в селищі Любимівка двоє місцевих фермерів вирішили ризикнути і перетворили свої землі на експериментальні ділянки. Розпочали з вирощування найдорожчої у світі спеції – шафрану, пише naberejna.com.ua.

У фермерів Олега Демченко та Віталія Шакало про технологію вирощування запитують колеги з усієї України. Шафраном із Херсонщини зацікавилася і у Азербайджані. Наразі підприємство підписало з цією країною контракт.

«Вони готові брати у нас 20 кг по $ 5 / гр. Дзвонили з Болгарії і теж цікавилися нашим шафраном, хотіли купити готову продукцію, але у нас не було що продавати. Спочатку треба сформувати товарну партію в 10-20 кг, і тоді вже можна говорити про експорт »,
- розповів Олег Демченко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Масаж, клімат-контроль та збалансована їжа: як доглядають за свинями в Україні

На Черкащині вже сім років працює австрійський фермер Томас. На землях колишнього колгоспу відбудував свиноферму, йдеться у сюжеті Факти ictv.

Головне правило його господарювання – жодних антибіотиків у раціоні підопічних, лише натуральні корми та індивідуальний підхід до кожної тварини.

Тваринам – щоденний масаж, увага та індивідуальний раціон. Працівникам – тренінги, семінари, робота з психологом-філософом і щомісяця походи в музей.

Дивіться: Безпечно та щасливо: як живуть і скільки заробляють у Норвегії

Комфортну для тварин температуру підтримує клімат-контроль. Головна увага – збалансованому годуванню. Харчі подає автоматична кормова лінія.

Якісні корми, толкові менеджери і фахові працівники – це філософія роботи Томаса.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як кури борються зі сміттям у Франції

Що робити з харчовими відходами? У Франції знайшли оригінальний спосіб: мешканцям безкоштовно роздають курей, аби ті поглинали сміття. З приємним побічним ефектом: сміття з хати - яйця до хати.

Про це пише dw.com.

Кожен мешканець французького міста Кольмар може безкоштовно отримати курей для переробки харчових відходів. З однією умовою: взяти щонайменше двох курочок і забезпечити їм гідні умови життя. Французи радо сприйняли новаторську ідею: мерія Кольмара роздала вже 1600 птахів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview