Як правильно вибирати безпечну рибу?

Теґи: 

Риба має бути безпечною, свіжою та смачною. Як купити на ринку саме таку? Спитали у професіоналів.

Експерти ветеринарно-санітарної лабораторії на ринку "Шувар" розповіли:

- на що звертати уваги при купівлі риби
- зовнішні ознаки свіжої та безпечної риби
- які документи мають бути у продавців.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки заробляють на раках в Україні

Україна має великі перспективи для розвитку ферм з вирощування раків, оскільки в країні досить багато придатних для цього джерел води – річки, озера, занедбані зрошувальні канали, які ніким не затребувані, пише uatv.ua

“На початку двохтисячних я почав займатися дайвінгом. Мені було дуже цікаво спостерігати за підводним світом наших річок. Тоді я познайомився з таким дивовижним звіром, як довгопалий рак. Він є основним видом раку в наших українських річках. Я почав спостерігати за поведінкою раку, аналізувати, робити висновки і… закохався в цю справу. Так з часом прийшла ідея створити ферму з розведення. У 2015 році ми почали проект, спрямований на вивчення вирощування раків в природних умовах. Це складний, тривалий, але дуже цікавий процес”, – розповідає фермер Роман Ковальчук.


Рака можна вважати одним з наших національних надбань. Свого часу його завезли з України до Туреччини, де на сьогоднішній день дуже багато ракорозвідних ферм. І зараз вона – лідер із вирощування цих членистоногих.

“Починаючи своє господарство, я хотів поступово відновити цю галузь і в Україні”, – додав фермер.


За словами аналітика Андрія Мокрякова, в Україні виловом і розведенням раків зазвичай займаються дрібні господарства, великих ферм – не більше 5.

“Найчастіше їх виловлюють в натуральних водоймах. Якщо говоримо про штучні водойми, то це можуть бути рибні ферми, для яких вирощування раків є побічним бізнесом. За офіційними даними, в 2018 році було виловлено 20 тонн раків прісноводних”, – зазначив аналітик.

Для розвитку ферми Роману було потрібно немало часу. Зате тепер тут вирощують малька, сформовані ракові колонії і накопичено достатній рівень знань, яких вистачить для того, щоб починати великі проекти з відновлення популяції в різних річках, і щоб взагалі вийти на ринок. У Західній Європі попит на м’ясо раків в рази перевищує пропозицію. Ця обставина – великий плюс на користь тих, хто вирішить освоїти цей бізнес.


“З економічної точки зору, вирощування раку – це мега вигідно. Якщо порахувати в цифрах, то лише з 1 кг ікряної самки, а це 20 штук, через 3 роки ми отримаємо 30-40 кг товарного раку на продаж. Відповідно, вклавши в кожен кг по 6 євро, отримуємо 180 євро через 3 роки”, – говорить фермер.

Даний бізнес для України є перспективним, адже ці членистоногі не вимагають якогось особливого догляду, харчування, високих витрат на корми, оскільки харчуються в основному планктоном. Тому основними вимогами є наявність натурального або штучного водоймища, і потужності з вилову та зберігання раків до місця продажу.

“Перспективи вирощування раків обумовлені тим, що вони досить дорогі, 1 кг раків – від 9 євро, в перерахунку на чисте м’ясо вартість може скласти близько 60-70 євро за кг”, – говорить Андрій Мокряк.


Важливою умовою для розведення раку є підготовка водойми. Починати необхідно з розгорнутого аналізу хімічного складу води, перевірки її жорсткості, вмісту кисню, нітратів і нітритів. Рак чутливий до іонів заліза. Якщо рак живе в воді зі шкідливими речовинами, швидше за все, у нього буде погано працювати печінка, він буде повільно рости та розвиватися. Його зростанню сприяє сонце, тому навколо водойми споруджуються піщані насипи, щоб він міг на них грітися. Також вкрай бажані обривисті берега для побудови раками будиночків. Коли самки відкладають ікринки, вони ховаються кожна в свій будиночок, оберігаючи ікру від нападу інших раків або риб. Для раків також важлива проточність води.
В добре підготовленій воді за 3 роки рак може дорости до 80 грамів (хоча зазвичай він досягає 50).
“М’ясо раків можна використовувати все, крім травного тракту. Найбільше використовуються ракові шийки, черевце та лапки. Все інше просто не дуже естетичне, хоча теж вживається”, – розповідає дієтолог Євгенія Розум.

Цей продукт можна їсти людям з серцево-судинними захворюваннями, підвищеним холестерином. Єдиний недолік – це те, що м’ясо алергенне, дітям-підліткам потрібно обережно його куштувати, а маленьким дітям до 3-5 років воно взагалі не рекомендується.

“Не так давно ми з моїм товаришем створили програму з вивчення раків і відновлення ферм з їх розведення в Україні. Цю концепцію ми направили до Академії наук і отримали перше позитивне затвердження нашого проекту. Незабаром розпочнемо ще більш активну діяльність з вирощування малька. На базі нашого господарства буде створений науковий майданчик з вивчення довгопалого раку. Незабаром ми зможемо вийти на ринок з раком великого розміру і високим тоннажем”, – зазначив Роман Ковальчук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на фрукти та ягоди

За тиждень збільшилась пропозиція слив, винограду, кавунів, яблук, а ціни на них знизились. Вишня і малина тримають ціну, проте їх завжди можна знайти на майданчику.  Лохину вже можна купити за 90 грн/кг!

Детальніше в огляді від Інфо-Шувар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чим закінчиться переділ аграрних дотацій?

В Україні вирішили перевірити, чи заслужено великі підприємства отримують держпідтримку за рахунок бюджету. Першим у списки, з подачі президента Володимира Зеленського, може виявитися найбільший виробник курятини — Миронівський хлібопродукт (МХП) Юрія Косюка. Тільки за 2017-2018 роках це підприємство отримало понад 2 млрд. грн. держдотацій на розвиток.

На думку президента, такі великі підприємства мають надприбутки і не потребують держпідтримки.

У той же час, більш дрібні компанії якщо і отримують дотації, то вони у багато разів менше — 2-15 млн. грн. Чи зможуть вони розраховувати на свою частину пирога держдотацій і чим закінчаться перевірки МХП UBR.ua розповів керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на овочі?

Наразі п ропозиція овочів на "Шуварі" збільшується, а ціни - зменшуються. 

Про актуальні ціни на овочевому майданчику у свіжому огляді від "Інфо-Шувар".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як вибрати смачний кавун без нітратів? Поради експерта

Смачний, стиглий та без нітратів - такі вимоги до кавуна. Як зробити правильний вибір на ринку? На що звернути увагу при купівлі?

Розповідає завідувач лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №22, Наталія Васерук.

Ви дізнаєтесь:

- про що говорить зовнішній вигляд кавуна 
- які норми безпеки має виконувати постачальник кавунів
- які кавуни не можна купляти.

Джерело: Інфо-Шувар

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview