Як український фермер кинув виклик агрохолдингам

Український фермер Олександр Дмитрук розробив сіялку, яка дозволить отримувати врожаї, як у агрохолдингу, пише shotam.info.

Український фермер кинув виклик агрохолдингам. Розробив сівалку, яка у 5 разів ефективніша за звичайну. Бо одночасно вирівнює, розпушує, оре, сіє та загортає. Без неї треба проходити п’ять етапів по черзі.

“А тут замість п’яти проходок ви все робите за один раз”, – говорить Олександр Дмитрук.

Врожаї Олександра Дмитрука у 1,5 раза вищі, ніж у сусідів.

“Величезна економія іде на амортизації техніки, на заробітній платі”, – пояснює Олександр Дмитрук.

Читайте також: На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

Сівалку розробив за системою Овсінського: повністю відмовився від плуга та не додає жодних мінеральних добрив. Унікальну технологію сівалки радо поширює серед українців у своєму блозі.

“З цією технікою кожен фермер може заткнути за пояс агрохолдинг!”, – пояснює Олександр Дмитрук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер з Вінниччини виводить нову породу корів

На Вінниччині, у селі Мухівці Немирівського району працює натуральна молочна ферма “Азорель“. Тут худобу вирощують за спеціальними технологіями утримання, що дозволяє отримувати виключно натуральну продукцію, пише “Агро-Центр”.

На фермі тварини мають постійний доступ до їжі та води та вільно переміщуються. В самих корівниках завжди свіже повітря, завдяки високим стелям.

Основний процес роботи на господарстві розпочався у 2009 році.

“Все починалося просто, з 5 корівок привезених з Криму. Після цього почали розвивати роботу, як з французами, по генетиці, так і питання переробки продукції. Фактично з першого дня, ми отримали право на продаж сирого молока” — розповів директор Сергій Довгий.

Для отримання якісного молока, надзвичайно важливий раціон годівлі. На цій фермі худобу годують силосом кукурудзяним, сіно-луцерною та концентрованими кормами — пшеницею, ячмінем, кукурудзою.

“Так як ми виробляємо сире молоко, ми дотримуємось монотонної годівлі круглий рік. Це дозволяє отримувати стабільну якість молока, стабільну жирність і так далі. — пояснив Сергій Довгий.

Сьогодні на фермі утримують 80 корів, а одне приміщення вміщає до 40 голів. Протягом дня корови можуть давати від 20-30 літрів молока. За словами фермера, корові для здоров’я і щастя потрібна якісна вода, свіже повітря і повноцінний корм.

“Безприв’язне утримання дає можливість ці три фактори скомпонувати. Корова сама обирає, що їй зараз комфортніше і більше потрібно”. — наголосив фермер.

Зараз на фермі активно працюють з французькою генетикою — виводять нову для України породу корів “Момбельярд“. Це порода, яка має в молоці вищий вихід білка, що дуже важливо при виготовлені сирів.

Не дивлячись на те, що продукція, виготовлена на фермі “Азорель”, повністю натуральна, сертифікатів органічної продукції ферма не має.

“Можливо це тому, що не зовсім якісно прописані закони, які захищають органічне виробництво, і люди в нас ще не зовсім розуміють, що таке органіка. Культура споживання продукції в Україні росте. Люди вимагають якісної продукції.” — розповів Сергій Довгий.

З отриманого молока на фермі одразу ж виготовляють сири, йогурти та іншу молочну продукцію.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Зимові огірки: фермер розповів, як виростити овочі на підвіконні

Натуральні овочі можна виростити навіть на власному підвіконні. Одними з найбільш невибагливих у догляді є огірки. Вони можуть давати врожай цілий рік, а за тиждень можна зібрати два кілограми овочів, йдеться у сюжеті "Сегодня".

У теплиці Олександра Щербини в селі Єлизаветівка, що на Житомирщині, як в джунглях: жарко і сиро. У великих коробах ростуть десятки ліан голландських огірків. Їх чоловік висіяв кілька місяців тому, і вже збирає смачний, а головне корисний урожай.

Одна така ліана може плодоносити круглий рік. Головне – правильно її підв'язувати і зривати зайві огірки, щоб зменшити навантаження на рослину. У своїх теплицях Олександр щотижня збирає до двадцяти кілограмів огірків. Каже, вирощувати їх можна і на підвіконні.
Щоб зібрати хороший урожай огірків, потрібні: просторі коробки, земля і органічне насіння. Все обійдеться в 300 гривень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ферма з вирощування личинок зібрала 125 мільйонів доларів інвестицій

Французький стартап Ynsect зібрав 125 мільйонів доларів венчурних інвестицій. Про це повідомляє Reuters, пише Економічна правда.

Компанія планує запустити повністю автоматизовану ферму в Ам'єні, на півночі Франції.

Ферма буде виробляти близько 20 тисяч тонн білка з комах в рік. Машини будуть годувати жуків, стежити за їхнім здоров'ям і збирати їх у вигляді 4-сантиметрових личинок, які потім варять і переробляють у коричневий порошок.

Ця сировина буде використовуватися для виробництва рослинних добрив і кормів для тварин і риб.

"Ми протестували з десяток видів, таких як метелики і цвіркуни, перш ніж зосередитися на личинках жука, які є найкращими з точки зору виробничого процесу і користі для здоров'я", – розповів Антуан Хьюберт, засновник компанії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині фермер заборгував селянам орендну плату за землю

Cелo Преoбраженка, щo в Чаплинcькoму райoні – вже фактичнo епіцентр земельних прoтиcтoянь на Херcoнщині.

Невдoвoлені жителі бунтують прoти cвавілля міcцевoгo фермера Микoли Мартинoвця, який уявив cебе oднoocібним гocпoдарем cела та деcятки рoків зневажає і oбманює людей, передає Oлешки.city.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Робота навчили самостійно знаходити бур'яни і поливати їх гербіцидами

Австралійські інженери навчили сільськогосподарського робота SwagBot самостійно виявляти на полі бур'яни для подальшого автоматичного обприскування гербіцидом.

На розробку звернуло увагу видання IEEE Spectrum, пише agrarii-razom.com.ua.

Інженери з Австралійського центру польової робототехніки, які представили в 2016 році робота SwagBot, показали його нову функцію, що дозволяє йому в автономному режимі шукати бур'яни і поливати їх гербіцидом. Робот має незвичайну конструкцію - від його центральної частини відходять чотири стійки, на кінцях яких закріплені поворотні колеса, що приводяться в рух електродвигунами. У центральній частині робота розташовуються плата управління, лідар, кілька камер, а також антена для обміну інформацією з системою управління. Крім того, під центральною частиною корпусу розташовується маніпулятор, на якому повинен розташовуватися розпилювач гербіциду.

На представленому інженерами відеоролику можна бачити, що робот самостійно їздить по полю, аналізуючи зображення з двох камер, одна з яких спрямована на землю, а друга на простір перед роботом. Розробники оснастили робота алгоритмом комп'ютерного зору, навченим розпізнавати бур'яни виду Nassella trichotoma - інвазивного виду з Південної Америки, що внесений в австралійський державний список бур'янів національного значення. Після розпізнавання бур'яну алгоритм виділяє його на зображенні, і цей сигнал передається системі управління, яка переміщує робота таким чином, щоб бур'ян виявився рівно під маніпулятором. Потім робот зупиняється і висуває маніпулятор для обприскування. Варто зазначити, що під час випробувань робот не розпилював гербіцид, але ця частина системи не представляє особливої ​​інженерної складності і легко можна реалізувати.

Раніше інші інженери також створювали роботів для усунення бур'янів, але не таких якісних. Наприклад, раніше американський інженер Джо Джоунз, який працював в компанії iRobot і створив робота-пилососа Roomba, представив робота, який зрізає бур'яни за допомогою тріммера. Однак його принцип роботи набагато простіше - як бур'яни робот сприймає всі рослини, що проходять під ним. Крім того, робота-садівника, який вміє видаляти бур'яни, показав проект Farmbot, але він розуміє рослини, що вирощуються в спеціальній зоні під стаціонарним роботом, а не на полі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview