Як в Україні розвивається виробництво біогазу

Запаси викопних енергоресурсів щорічно зменшуються. Це ще і жахливо дорого і неекологічно. Вирішити проблему допоможе розвиток поновлюваних джерел енергії, пише rubryka.com.

Біоенергетичний напрям в Україні активно розвивається, каже Шафаренко. Ще 5 років тому в країні нараховувалося лише 12 біогазових установок зі встановленою потужністю 18 МВт. Станом на кінець вересня 2019 року кількість біогазових установок зросла до 46, а їх загальна потужність – до 72 МВт.

За 2019 рік Україна піднялася відразу на 55 позицій і зараз в ТОП-8 в рейтингу інвестиційної привабливості “зеленої” енергетики.

Крім енергії сонця, вітру, води, можна зігрітися за рахунок відходів. Це майже невичерпне джерело.

Основні джерела біомаси в Україні:
81,7% – деревна біомаса (дрова і відходи деревообробки)
16,8% – агробіомасса (солома, лушпиння соняшника, гній)
1,6% – біовідходи (тверді побутові відходи).

Як виробляється біогаз?

- з відходів сільськогосподарських культур (в Україні 21 установка з потужністю 49 МВт)
- з полігонів твердих побутових відходів (25 установок з потужністю 23 МВт).

Виробництво біогазу дозволяє:
- утилізувати відходи агропідприємств
- зменшувати обсяги звалищ
- генерувати електроенергію
- виробляти органічні добрива для сільського господарства
- скорочувати шкідливі викиди.

Україна – аграрна країна, тож біоенергетичний напрямок є дуже перспективним. По-перше, тому, що в країні є велика кількість сировини, необхідної для виробництва біогазу. По-друге, тому, що електрична енергія, вироблена біогазовими установками, є найбільш сприятливою для енергетичної об’єднаної системи.

Біогазові установки здатні виробляти електроенергію не постійній основі, тоді як виробництво сонячної та вітряної – залежить від погодних умов.

Відтак, сьогодні перед Україною стоїть завдання – вирівняти показники виробництва електроенергії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на овочі

Чи змінились ціни на овочі наприкінці січня? Поточні гуртові ціни на картоплю, моркву, буряк, цибулю та капусту на ринку "Шувар"  у свіжому відеоогляді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії назвали головні досягнення вітчизняного рослинництва

2019-й рік для українських аграріїв став рекордним. У країни ЄС було експортовано продовольства на 6,8 млрд доларів. Незаперечними лідерами ринку стали господарства, які вирощують зернові, бобові та насіння олійних культур. Вони принесли загальну виручку понад 420 млрд гривень, повідомляє uatv.ua.

“Найбільшими експортерами соняшникової олії в світі є Україна, Аргентина, Нідерланди й Туреччина, – зазначає аналітик Олена Свирида. – В цілому за останні 10 років на світовому ринку цього сегмента сталася низка змін в торгових потоках. Наприклад, Індія стала одним із лідерів з імпорту соняшникової олії. А Україна – одним з найбільших експортерів”.

У 2019-му Україна оновила рекорд врожаю, зібравши понад 74 млн тонн зернових (на 4 млн тонн більше, ніж в 2018-му). До топ-5 країн-імпортерів української сільгосппродукції увійшли Китай, Єгипет, Нідерланди, Індія та Туреччина. Всього за 11 місяців 2019-го року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму понад 20 млрд доларів. Крім того, збільшився і показник експорту борошна. Станом на грудень 2019-го, було відвантажено майже 183 тисячі тонн, що на 63 тис. тонн більше, ніж у 2018 році.

Активно набирає обертів світовий ринок органічної продукції. На ньому голосно почала заявляти про себе й Україна. За останні кілька років наші фермери отримали репутацію важливого постачальника екологічної продукції на ринки Західної Європи. Найбільшими країнами-споживачами стали Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Австрія, Італія. Також українську продукцію високо цінують в США, Австралії та Канаді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Як змінилися ціни на яблука

Від початку сезону на майданчику ринку "Шувар" було продано більше 7 тис. тонн українського яблука. Це на 35% більше, ніж обсяг продажів у минулому році. Як це вплинуло на ціну фруктів, дивіться у новому відеоогляді від "Інфо-Шувар".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українка створила екоплащ із насіння чіа

Випускниця Академії дизайну в нідерландському Ейндховені виростила плащ із пророщеного насіння чіа, пише UATV.

Щоб проростити насіння чіа, необхідно всього 10 днів. Багато людей додають їх у свій раціон. Робила так і Даша Цапенко, поки у неї не з’явилася ідея зробити з чіа плащ.

Технологія “живого хутра” наступна: насіння чіа замочують і розподіляють на основі з марлі, на ній воно потім і проростає. З однієї сторони коріння, сплітаючись, створює живу підкладку. А з іншої, зовнішньої сторони виробу – паростки. На створення “живої тканини” в Даші пішло три місяці. Поки вона одна носить такий плащ на вулицях Нідерландів.

У 2020-му культурною столицею світу стане ірландський Голвей. Саме там гості міста зможуть протестувати “живий плащ” на собі. Голвей обрали невипадково, оскільки там часто йдуть затяжні дощі. Така погода ідеальна для дощовика, який необхідно поливати п’ять разів на день.

На досягнутому Даша не зупиняється. Зараз вона експериментує над тим, щоб зробити матерію більш довговічною. Дівчина не планує робити плащі з чіа комерційними. Поки це, за її словами, проєкт-маніфест про співіснування людини й одягу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло

Олександр Джига займається фермерством – вирощує трюфелі, овочі та фрукти. А також заснував Sunberry Ukraine — вінницьку компанію, що допомагає фермерам консультаціями та органічними добривами, пише shotam.info.

Усе дитинство він їв трюфелі відрами. А тепер продає їх по 2000 євро за кіло 

Олександр Джига виріс у Василівці на Вінниччині.

“Ми збирали у нашому лісі гриби “волове серце” і готували з ними вареники”, – пригадує Олександр Джига.

Коли виріс, то побачив фото трюфелів, і зрозумів, що за гриб він збирав. Дізнався, що у Василівці вирощували трюфелі для російської імператриці.

 “Ті місця, де ми збирали з батьком, приватизувати просто неможливо, тому я заклав свій сад”, – розповідає Олександр Джига.

Через чотири роки отримав перший врожай. Зараз збуває коштовний гриб українським ресторанам і планує розширювати плантацію!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview