178171
182818

Як вплинула окупація на сільське господарство непідконтрольних територій?

Аграрії ОРДЛО перестають обробляти поля, це велика проблема. Про це Громадському радіо заявив учений, директор Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України Олександр Вінюков.

"Коли почалася війна, нам довелося переїхати. Правда, не відразу. Війна застала нас на початку збиральних робіт. Селекційні посіви – це дуже довго і важко, в основному, ручна праця. Було жахливо, коли праця багатьох десятиліть зникала на очах. Поля горять, а ти нічого не можеш зробити. А поля дослідної станції межують з Донецьким аеропортом, тому все, що там відбувалося, було у нас на очах.Максимально все врятували. Перевезли ми все це в наше дослідне господарство «Забойщик». Це Донецька область, приблизно 50 км від кордону, що утворився. Зараз ми там, в принципі, і розташовані.

Все, що ми робили, продовжуємо і зараз. Ми врятували всю селекцію, всі насінництво, відновили. На новому місці ми вже передали на держсортовипробування нові сорти сільськогосподарських культур: два ячменя, чотири пшениці і один еспарцет – пшениця і еспарцет увійшли в реєстр, ячмінь ще на сортовипробуванні", - заявив Олександр Вінюков.

"На окуповану територію в першу чергу окупація вплинула тим, що люди залишилися відрізаними від усього того, що має бути для сільського господарства. В першу чергу – сортооновлення, насіння високих репродукцій, гібриди. Туди зараз практично неможливо завезти насіння. Фермерські господарства, які залишилися по той бік, змусили купувати насіння в Росії. Але аграрії, які там залишилися, кажуть: таким сміттям, який привезли, ми навіть тварин не годуємо. Ті сорти, які вони просили, про які вони знають, що їм не дали — дали те, що було самим не потрібно. А вони беруть тільки те, що їм дають.

Популярні сорти, які користуються попитом в Ростовській області, Краснодарському краї, розпродаються на місці — те, що не потрібно, пішло на Донбас. Відразу впала врожайність, якість пшениці. Але це навіть не найстрашніше. Незалежно від урожаю, який ти виростив там, тобі його нікуди продати", - підкреслив Олександр Вінюков.

Ваш вибір 'Подобається'.


Утримувати корів в Україні стало зовсім невигідно

Багатодітна сім'я Терлецьких живе на хуторі біля села Болязуби. Удома – семеро дітей. Головне і єдине джерело доходу сім'ї – три корови. Але здавати молоко – невигідно, пише Сегодня.

Уже в цьому році селяни отримають підтримку держави, обіцяє народний депутат Ігор Мосійчук.

Практично готову програму розвитку села та відродження скотарства в регіоні – на розгляд Тернопільської обласної ради надала Радикальна партія.

"Радикали" вимагають, щоб Кабмін зафіксував мінімальну закупівельну ціну на молоко у виробників.

Облрада ініціативу "радикалів" підтримала.Американський фермер з допомогою корів передав привіт ракеті Маска

Фермер з Канзасу Дерек Кліндженберг (Derek Klingenberg) називає себе "коров'ячим художником". Він веде свій канал на YouTube, де прославився роликами, на яких за допомогою вантажівки вибудовує корів в різноманітні фігури.

В останньому відео Кліндженберг змусив встати своїх підопічних у формі слова Hi ( "Привіт"). Таким чином він вирішив привітатися з ракетою Ілона Маска.

"Я і мої корови були в захваті від запуску Tesla у відкритий космос. І ми вирішили теж зробити що-небудь космічно круте, але в фермерському стилі", - зізнався він.

Чоловік підійшов до задумом серйозно: щоб переконатися, що з космосу буде видно його послання, він вивчив фотографії ферми з супутника, які йому надсилали кожен день. Він вирахував, в який час супутник робить знімок, і збудував корів під ним саме в цей момент.

За його словами, тварини почали розбредатися, щоб поїсти траву, але напис все одно можна розібрати.

Джерело: depo.uaЩо відбувається з цінами на м'ясо, та як ним правильно запасатися

Київ встановив антирекорд. Саме у столиці ціни на всі види м’яса найвищі по всій Україні. Після столиці йде Закарпатська та Одеська області. Аби дізнатися, що твориться з цінами на м’ясо, "Сніданок" вирушив на ринок. Коли чекати подорожчання та як правильно запасатися м'ясом, щоб не зіпсувати продукт і зберегти гроші - дивіться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд надаватиме 2500 грн на теля (відео)

Що потрібно зробити для того, щоб стати учасником урядової програми підтримки утримання молодняка ВРХ:
Дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.  Зокрема, програмою держпідтримки передбачено компенсацію у 2500 грн громадянам за утримання молодняку ВРХ до 13 місяців.

У бюджеті-2018 на підтримку розвитку тваринництва виділено 4 млрд гривень.Як виростити на підвіконні модну зелень сезону - мікрогрін

Мікрогрін - новий тренд здорової їжі, який можна виростити на своєму підвіконні. Все про вирощування мікрогріна та його користь - дивіться у відео.