Як виробники часнику з Одеської області завойовують світові ринки

В Одеській області, на кордоні з Молдовою, розвивається найбільше в країні підприємство з вирощування та переробки часнику. Амбіції у аграріїв теж серйозні – завоювати своєю продукцією світові ринки, пише uatv.ua

Всього за кілька років у регіоні створили сучасне підприємство, яке займається вирощуванням і переробкою часнику в промислових масштабах. Виробництво відповідає всім європейським вимогам.

“Цього року отримуємо сертифікат Global gap, у подальшому отримуємо HASP і ISO. Це нам необхідно для роботи, передусім, з іноземними покупцями”, – розповідає власник компанії-виробника Ян Мишкевич.

На сучасній машині комбайнер Володимир Сеніч із колегами обробляє десятки гектарів полів часнику. Після збору його складають в величезні ящики і до осені залишають сушитися. Підприємці стверджують: склади здатні вмістити понад тисячу тонн продукції.

Компанія займається повним циклом виробництва – від селекції оздоровленого насіння й вирощування якісного часнику, до подальшої переробки та продажу. Продукцію продають в Україні, а також відправляють на експорт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки української ікри потрапляє на світовий ринок

Ікру осетра та стерляді українського виробництва подають у ресторанах Європи. Щоб експортувати делікатес до країн Євросоюзу, український бізнесмен Антон Яременко витратив понад мільйон доларів. Побудував сучасний цех і отримав європейську сертифікацію на свій продукт, пише uatv.ua.

Баночка ікри осетра коштує близько 100 доларів, ікри стерляді – 75 доларів. Тільки в Україні цей виробник за рік продає 400 кілограмів делікатесу.
Невелика рибна ферма розташована в селі Трипілля під Києвом, по сусідству з електростанцією. На березі Дніпра – конструкція з садками. Вона дозволяє утримувати рибу в природних умовах, але не дає їй поплисти.

8 років тому Антон Яременко з батьком розпочали ікорний бізнес. Уся складність цього бізнесу полягає в тому, що він дуже тривалий і дуже дорогий. Тривалий – тому що риба дозріває 10-12 років, поки у неї з’являється перша ікра, а дорогий – тому що всі ці проміжки, коли риба росте, вона їсть дуже дорогий датський корм, який коштує понад 3 долари за кілограм, а споживає вона його тоннами.

Сертифікат якості ЄС дав можливість українцям продавати ікру до Європи. Вона вже їде в магазини Франції та Іспанії. А ось у ресторані містечка Мец у Лотарингії її давно подають.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вчені представили перший у світі "розумний обприскувач"

Не часто виробник отримує нову техніку, яка може забезпечити повну рентабельність інвестицій протягом одного року і може зменшити вплив ферми на навколишнє середовище. Проте саме це обіцяє пристрій, розроблений дослідниками з Міністерства сільського господарства США (USDA) та Коледжу харчових, сільськогосподарських та екологічних наук штату Огайо (CFAES), пише agrarii-razom.com.ua.

Їх "розумний обприскувач" - це перша в світі система автоматичного розпилення.

"Використовуючи звичайні обприскувачі, виробники просто вмикають обприскувач в одному кінці ряду і зупиняють розпилення на іншому кінці", - сказав Ердал Озкан, професор сільськогосподарського машинобудування на кафедрі продовольчої, сільськогосподарської та біологічної інженерії CFAES.

"Ми все ще використовуємо той самий тип обприскувачів, який був розроблений більше 60 років тому. Однак застосування фіксованої норми пестицидів безперервно, незалежно від варіацій у цільових умовах, більше не є принципом, який ми можемо практикувати".

Використовуючи високошвидкісні датчики і обчислювальні технології, об’єднана група дослідників з USDA і CFAES переносить застосування пестицидів у цифрову еру. Лазери виявляють тінь рослини біля розпилювача, а алгоритм, розроблений командою, визначає оптимальний рівень розпилення, який повинен випускати кожен з 40 сопел обприскувача.

Система працює автоматично під час переміщення обприскувача по полю. Оператор може також вручну управляти системою через вбудований сенсорний екран.

«Дослідники по всьому світу намагалися розробити обприскувач з аналогічними функціями, але на сьогодні обприскувач, розроблений тут, в Огайо, є єдиним у своєму роді, що працює задовільно», - сказав професор Ердал Озкан.

Результати польових експериментів були не менш вражаючими.

При випробуваннях у порівнянні зі звичайними пристроями інтелектуальний обприскувач забезпечив:

зменшення втрати хімікатів при розпилюванні на 87 %,

зменшення втрати розпилення на землю на 93%,

зниження використання пестицидів більш ніж на 50%.

При цьому інтелектуальний обприскувач показав той же рівень боротьби з шкідниками, що і звичайний обприскувач.

«Запобігання забрудненню навколишнього середовища пестицидами повинно бути таким же важливим сьогодні, як контроль над шкідниками, а то й більш важливим», - сказав Ердал Озкан. «Технологія, використовувана в інтелектуальному розпилювачі, є одним із прикладів досягнення як задовільного контролю за шкідниками, так і зниження ризику, пов'язаного із забрудненням навколишнього середовища пестицидами».

Команда також працює над створенням інтелектуального набору обприскувачів, який може бути встановлений практично на будь-якому традиційному обприскувачі, що зменшить додаткові витрати. Інтелектуальний обприскувач отримав національну нагороду Американського товариства інженерів сільського та біологічного права і премію «Новатор року 2018 року» від CFAES. Виробники також проявили інтерес до цієї нової технології і розробки, як її можна адаптувати до власних конструкцій обприскувачів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Японець робить духові музичні інструменти з овочів і фруктів

В Японії живе незвичайна людина Дзюндзи Кояма, який робить духові музичні інструменти з овочів і фруктів. Пан Кояма працює викладачем молодших класів і вже 11 років займається унікальним хобі. Його овочеві флейти та горни звучать практично також, як і професійні музичні інструменти, пише ЗЕРНО.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

М'ясо з пробірки - вже скоро на прилавках!

Кілька років тому голландські вчені виростили штучне м'ясо. Ідея отримала широку підтримку і фінансування, в результаті чого «м'ясо з пробірки» виявиться на прилавках вже в недалекому майбутньому, пише agrarii-razom.com.ua.

Зростання чисельності населення планети загрожує продовольчою кризою: природні ресурси не можуть впоратися із запитами людства, і вчені давно шукають альтернативні джерела їжі. Над створенням «м'яса з пробірки» вже кілька років працюють фахівці з Нідерландів. Технологія його виробництва полягає в тому, що взяті у звичайної тварини клітини вчені «вчать» розмножуватися в штучно створеному середовищі. При цьому всього з однієї групи клітин можна виростити стільки м'яса, що його вистачить на виробництво 80 тисяч стограмових котлет для гамбургерів.

Проблемою досі залишався смак продукту: приготовлена ​​зі штучного м'яса котлета, представлена ​​в 2013 році, не була соковитою, як справжня. Вчені пообіцяли усунути цей недолік протягом наступних 10 років, проте інвестори наблизили термін випуску незвичайної продукції: в компанії Mosa Meat заявили, що будуть готові відправити перші партії м'яса на ринок в 2021 році. Така їжа буде вкрай дешевою: одна котлета обійдеться споживачеві не дорожче $1.

Ще однією перевагою є екологічність виробництва - зниження обсягів викидів в атмосферу метану, що відбувається з вини сільськогосподарських тварин. Людству залишилося придумати термін для нової продукції: в той час як прихильники проекту називають м'ясо «чистим» (тобто без жиру і жил), противники пропонують визначення «синтетичне».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Дніпропетровщині фермери з допомогою Канади відкрили сучасний елеватор

Теґи: 

На Дніпропетровщині фермери з допомогою Канади відкрили сучасний елеватор. Тепер фермери можуть напряму працювати з найбільшими трейдерами та переробниками. Тож отримують більший прибуток та захист врожаю. Загалом, Канада допомогла більш ніж трьомстам малим та середнім господарствам стати більш ефективними у своїй роботі. Як вони працюють, перевірила міністр міжнародного розвитку Канади, йдеться у сюжеті ТСН. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview