Як виробники продуктів використовують зменшену тару для обману споживачів

Українські виробники почали масову тенденцію використання зменшеної тари для зниження загальної кількості продукту, при цьому залишаючи без змін ціну.

Платимо стільки ж, а харчів додому приносимо менше. Сплюснуті пляшки з олією, повітря в пакетах із крупою, подвійне дно в коробках із цукерками, йдеться у сюжеті ТСН.

Олія, за словами експертів,  входить у топ-5 продуктів,  вага яких хитро  зменшилась. На око ніби те саме. Різницю не помітиш одразу.
 

Крім цього, ігри з вагою притаманні молочці. І майже всім сипучим товарам  – гречка, рис, цукор та інші пакунки бакалії різко схудли. Услід за продуктами соціальної категорії  зменшили об’єми в талії шоколадки й ковбаски.

Найгірше, що серед цього списку продукти обов'язкові на українському столі. І виробники намагаються заробити вкрай  підступним способом - змінює тару.

"Прийом, коли зменшується кількість ваги продукту в упаковці, а ціна при цьому лишається такою ж або збільшується зовсім трохи, відноситься до числа методів, які називаються "Партизанський маркетинг". Партизанському маркетингу мінімум дві тисячі років", - пояснює маркетолог Вадим Пустотін.

Першопрохідцем в Україні стала молочка.   Близько чотирьох років тому молокозаводи почали фасувати молоко не по літру, а всього по 870 мілілітрів.

"Вони почали зменшувати упаковку молока, сметани, трошки сиру. І от з ним потім ця тенденція перейшла на інші галузі", - зазначає генеральний директор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Колись ви звикли платити за кілограм рису чи 200 грамів шоколаду, а тепер ті самі гроші доводиться віддавати за зменшений пайок.

По суті, нас обважують, тільки замість фальшивих гирьок на класичних вагах використовують зменшену тару. Замість літра і кілограма почали користуватися довільними об'ємами. А ті, хто орієнтуються на ціну, -  інколи думають, що купують дешевше, не помічаючи різниці. Такий собі різновид чесного обману.

"Є загальний портрет споживача, який бідніє, і всі хочуть економити. Тому виробники лише підлаштовуються під це гасло "хочу витрачати менше", - розповідає Дорошенко.

Але від такої турботи покупці часто почуваються ошуканими. Звичайно зменшення пакета – цілком законний маркетинговий хід. Виробник обов’язково вказує на упаковці вагу товару. Але не зобов'язаний кричати, що порція змінилася. Переважно йдеться про 100 -150 грамів, на які схудла упаковка. Та в перерахунку на об’єми продажів - вигода в підприємства гігантська.

"Враховуючи, що потужність молокопереробного підприємства вимірюється сотнями чи тисячами тонн, то можете собі уявити, наскільки велика ця різниця в 100 мілілітрів, у підсумку, яке серйозне збільшення продажів може дати", - пояснює маркетолог.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер поділився секретами приготування козячого сиру

Олександр Бабін – інженер лісового господарства та аграрний менеджер. Довгий час працював у міжнародній компанії, але в один момент вирішив змінити вид діяльності, оскільки захотів створити щось своє. Вибір зробив на користь фермерства, оскільки впевнений, що це саме той напрям, де можна реалізувати таку мету, пише uatv.ua.

Свою справу Олександр Бабін почав із того, що завів двох кіз.

“Вони давали неймовірно смачне молоко, це переконало мене в тому, що варто збільшити стадо. Тоді я планував просто продавати молоко, – згадує він. – У 2013 році я запросив до себе волонтера зі Швейцарії, сировара з тридцятирічним стажем. Він багато чому навчив мене, дав основи теорії сироваріння, привіз багато літератури”.

Так, починаючи з малого, український фермер освоїв нову для себе справу. Він переконаний: зварити сир просто дотримуючись технології – неможливо. Сир потрібно відчувати.

Зараз Олександр разом зі своєю дружиною виготовляють напівтвердий Шеврет трьох термінів визрівання: молодий (3 місяці), середній (6 місяців) і старий (рік). Цей термін безпосередньо впливає на смакові якості продукту.
“Також ми готуємо м’який сир з білою пліснявою – Бруно, а ще Капріно – сир із біло-сірою пліснявою. Вони визрівають від півтора до двох місяців, мають грибний смак, – розповів фермер. – Фреш-сир Боулінг не визріває. Його фасують в баночку у вигляді кульок і заливають соняшниковою олією. Він представлений у чотирьох видах: класичний, з в’яленими помідорами, з часником і зі спеціями”.

Фермі Олександра Бабіна вже понад 10 років. Сьогодні на ній тримають 180 дійних кіз.
Тут розводять зааненську породу – найпопулярнішу в світі. За словами фахівців, ці кози найбільші та дають найбільше молока.

Олександр Бабін вважає, що в козівництві немає канонів чи певних правил.

“Кожен фермер бачить свій бізнес по-своєму і по-своєму його веде. Це навіть творчість”, – говорить він.

Також фермерське господарство, крім сирів, виробляє мило з козячого масла, якому немає аналогів у світі. За словами Анни Бабіної, до них уже надходили замовлення на це мило з-за кордону.

“Цей продукт повинен залишитися у нас в Україні та принести користь вдома”, – переконана вона.

Головну “місію” свого фермерського господарства Олександр Бабін бачить у тому, щоб дати можливість нашим людям насолоджуватися натуральною та корисною продукцією.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мораторій на продаж землі: чи виправдані побоювання?

Вільно купити і продати, взяти кредит - під заставу землі. Це можливо майже в усіх державах світу, але не в Україні. За даними Світового Банку, країна - серед шести держав на планеті, де досі немає вільного ринку землі: це Південна Корея, Куба, Венесуела, Таджикистан та Конго.

Мораторій на продаж землі діє в Україні 17 років. Чи дійсно ринок землі відбере її у селян, чи продадуть її іноземцям і за копійки, і чи призведе скасування мораторію до хаосу на ринку - DW розвіює найпоширеніші міфи.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українцям продають фальсифіковане вершкове масло

За результатами експертизи українського вершкового масла 70% перевіреної продукції-фальсифікат, зазначають експерти центру ТЕСТ, пише ТСН.

Згідно з результатами, виробники економлять на молоці та підмішують у масло рослинні олії, але про це не зазначають на етикетці продукту.

Як твердять експерти, без лабораторних досліджень покупцеві відрізнити натуральне масло від підробки практично неможливо, адже ідентифікувати фальсифікат на смак, запах чи колір споживач не може.

Щоб провести експертизу спеціалісти купили десяток вершкових масел. Для об’єктивності продукцію обирали навмання. Отримані результати лабораторного тесту справді шокували. Після прирівняння реальних результатів дослідження та даних на етикетці продукції експерти зазначили, що насправді не йдеться про жодні вершки. Перевірка показала, що 21 із 30 виробників обманюють споживача. Навіть ті, що на етикетці вказують ГОСТи та ДСТУ. Справжнє масло - те, яке роблять повністю із коров’ячого молока. Але як вже зазначалось, відсотки місткості самостійно визначити неможливо.

Утім, існують способи, які допомагають зменшити шанси натрапити на фальсифікат. Не купувати на стихійних ринках, не брати дешевий продукт та не звертати увагу на консистенцію. Справжнє вершкове масло з холодильника завжди буде твердим, на відміну від спреду, де є рослинні жири.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У селі на Київщині виготовляють елітну фуа-гра

В селі Луб’янка Київської області зі старого покинутого колгоспу створюють інноваційний кластер. Тут виготовляють елітну фуа-гра, коптять рибу, вирощують птахів. А ще відкрили дві лісопилки та картонне виробництво, повідомляє shotam.info.

Щоб витримати конкуренцію і співіснувати на одній території, Євген Кожушко об’єднався з місцевими підприємцями Іваном Завірюхою і В’ячеславом Довженком в кластер “Луб’янські фермери”. Тепер створили цілий ланцюжок: і вирощують, і мають забійний цех і підготовку готового продукту для великих торгових мереж і ресторанів. До речі, крім вишуканої курятини, можуть похвалитися ще й ексклюзивної цесаркою. Зараз підприємці постачають свою продукцію в елітні київські ресторани та магазини.

А нещодавно до їхнього союзу приєднався французький фермер. Та залишився жити у Луб’янці. Підприємці разом воюють з конкурентами. А на роботу до них приїжджають зі всього району.

“Хочу платити податки у цьому селі та бачити, як вони реально працюють!”, – переконаний Євген Кожушко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Найбільший у світі притулок для свійських тварин – в Україні. Під Львовом живуть 200 тварин, які уникли бійні, пише shotam.info.

Ці корівки та свинки ніколи не підуть на м’ясо. Тут є коні, віслючки, та навіть страуси. Хазяйка притулку Олександра Левицька збирає тварин по всій країні. Тепер їх чухають та пестять.

8 років тому жінка викупила першого коня, котрого везли на бійню.

“Цей кінь важко працював усе життя, і ми просто хочемо, аби зараз він жив і насолоджувався”, – говорить Олександра Левицька.

Притулок існує коштом пожертв з усього світу. А працюють безоплатно шість волонтерів. Олександра відкрила філіали притулку у Дніпрі та Миколаєві. Жінка планує займатись зоотерапією для дітей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview