Tempo950x100

Tempo300x100

Як вирощувати агропродукцію за мінімального втручання людини та в незвичних умовах

Як вирощувати агропродукцію за мінімального втручання людини та в незвичних умовах

Адже, за прогнозами ООН за 30 років на Землі буде жити близько 10 млрд. людей, яких треба буде чимось годувати. Тому виробництво їжі прийдеться збільшити на 70%. До того ж, невідомо, яким чином зміниться клімат, пише landlord.ua.

Тому, вже зараз вчені разом з інженерами думають як вирощувати сільськогосподарську продукцію за мінімального втручання людини та в незвичних умовах. Все більше фермерів переходять на так звані контрольовані, з точки зору клімату, теплиці та вертикальні ферми. Найбільше практичних досліджень в цьому напрямку роблять в Сан-Франциско, де розробляють парники для міських умов.

Середня площа парника становить близько 4 тис. кв. м. Врожайність з такої площі має дорівнювати врожаю з поля площею понад 121 тис. кв. м. Парники будуть обслуговуватися трьома роботами — від етапу посіву до збору врожаю.

Роботи будуть переміщувати посіви всередині високотехнологічного критого міського парника. Сіяти насіння можна в один лоток, а потім машини будуть кожен раз пересаджувати їх, поступово збільшуючи крок «решітки», відстань між паростками. Підхід дозволяє піти від хімічного обприскування.

Автономні системи формують тривимірну модель кожної рослини — а потім порівнюють її з запланованими показниками. Найбільш значущі: розміри рослин, їх форма, наявність темних плям і інших ознак захворювань.

Інша компанія із Сан-Франциско, займається розробкою автоматизованих систем для вертикальних ферм. Мета компанії – досягти скорочення споживання води на фермах на 99%. Виробництво повинно в 350 разів бути більшим за врожай з  класичного відкритого поля.

Каліфорнійська компанія займається розробкою машин, здатних збирати яблука за допомогою вакуумних захоплень.

Для великих агропідприємств є більш масштабні проекти. Стартап з Лос Аламоса збирає до 5 ТБ даних в день з супутників, аналізує показники разом з даними про погоду. Це дозволяє прогнозувати обсяги врожаю кукурудзи з точністю до 99%.

Існують розробки, коли роботи знищуватимуть бур’яни без хімічного навантаження на ґрунт, а відтак, на собівартість виробництва. Невдовзі з’являться автономні трактори, які зможуть працювати 24 години на добу, скоріш за все на сонячній енергії. Стан посівів, потреби рослин в іригації і добривах – все це автономні системи зможуть оцінювати самостійно або за даними аерофотозйомки.

Перегляди: 12
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-vyroshchuvaty-ahroprodukciyu-za-minimalnoho-vtruchannya-lyudyny-ta-v-nezvychnyh-umovah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати