Як заробляти на переробці кукурудзи

Як заробляти на переробці кукурудзи

В Україні сьогодні кукурудза вирощується на площі близько 4 млн гектарів, а валовий збір складає 2,4% від світового. Якщо в 2005 році в Україні вироблялося близько 7,1 млн тонн кукурудзи, то в 2013-му було намолочено рекордні 30,1 млн тонн. 70% зібраного врожаю цієї культури йде на експорт, що дозволяє Україні займати четверте місце по постачаннях кукурудзи на міжнародний ринок, повідомляє Pro-Consulting.

Разом з тим, останнім часом вирощування кукурудзи стало не таке прибуткове, як раніше. Зерна на світовому ринку виявилося занадто багато і ціни на нього істотно знизилися. У цій ситуації виходом могла б стати переробка зібраної кукурудзи на території України і продаж її у вигляді борошна і круп, ціни на які менш схильні до різких коливань. Крім того, в країні залишалося б більше доданої вартості і збільшився рівень зайнятості. Однак, з переробкою кукурудзи в Україні проблема. Так, в 2015 році випущено всього 60 тис. тонн кукурудзяної крупи, на яку пішло лише 0,3% отриманого в цьому році врожаю.

Тому створення переробних потужностей для виробництва кукурудзяної крупи і борошна вельми актуально і досить вигідно. Вирішити це завдання допоможе підготовлений аналітиками Pro-Consulting бізнес-план. В результаті його реалізації з’явиться підприємство, здатне переробляти 150 тонн кукурудзяного зерна на добу.

Інвестиції, необхідні для цього, становлять $ 1,8 млн. Структура витрат представлена ​​на діаграмі.

Структура інвестиційних вкладень

[[{“fid”:”520658″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false},”type”:”media”,”field_deltas”:{“1”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false}},”attributes”:{“class”:”media-element file-default”,”data-delta”:”1″}}]]

Вихід продукції передбачений в таких пропорціях:
• Крупа – 60%.
• Борошно – 15%.
• Кормова суміш (зернові відходи) – 21%.

Підприємство зможе продавати в місяць 1320 тонн крупи, 330 тонн борошна і 462 тонни кормової суміші.

Проведені при розробці бізнес-плану фінансові розрахунки свідчать, що рентабельність продажів складе 14%, тобто кожен долар доходу буде містити 14 центів чистого прибутку.

Вся сума витрачених інвестицій окупиться менш ніж за три роки (34,1 місяця) з урахуванням дисконту, а протягом п’ятирічного періоду реалізації проекту кошти інвестора подвояться.

 

Перегляди: 29
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zaroblyaty-na-pererobci-kukurudzy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати