178171
182818

Як заробляти на вирощуванні форелі

Вирощують її і в Україні, щоправда поки не так багато, щоб це дозволило кардинально поліпшити ситуацію зі споживанням риби в нашій країні. За даними ФАО, середній українець з'їдає риби більш ніж в два рази менше рекомендованої норми - 8,5 кг проти 20 кг в 2016 році, пише Pro-Consulting.

Виправити ситуацію з лососевими допоможе створення нових рибних ферм на території України, для чого можна скористатися бізнес-планом, розробленим аналітиками Pro-Consulting. Ним передбачена організація господарства, яке щорічно буде виробляти 55 тонн форелі. Воно являє собою рибну ферму, обладнану установкою замкнутого водопостачання, що дозволить ізолювати рибу від негативних впливів навколишнього середовища і домогтися її максимальної продуктивності.

Мальки форелі вагою близько десяти грам будуть поміщатися в рибоводні ємності, де їм буде автоматично забезпечений оптимальний для росту гідрохімічний і кормовий режим. Для досягнення високих якісних характеристик продукції, передбачено періодичне проведення санітарно-профілактичних заходів з рибою, що включають іхтіопатологічний контроль і біохімічний аналіз крові. Кожні 15 днів буде здійснюватися контрольне зважування десятої частки поголів'я і, в разі необхідності, здійснюватиметься коригування режиму годування.

Для беззбиткової роботи, даній фермі потрібно продавати всього трохи більше 7,3 тонн форелі в рік, тобто реалізованих від цього 35,7 тис. доларів вистачить щоб покрити витрати на її функціонування.

Насправді ж підприємство буде реалізовувати набагато більше риби - 55 тонн на рік з другого року роботи.

Відповідно, щорічний дохід ферми перевищить поріг беззбитковості в дев'ять разів.

Ось так, щоб добути золоту рибку, сучасному дідові вже не потрібно закидати невід, а можна просто виростити її на власному обійсті.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Великдень наближається: як змінилися ціни на продукти

Gazeta.ua з 28 березня відстежувала, як змінювалися ціни на популярні продукти до свята в супермаркетах Києва.

Традиційно до великоднього кошика кладуть запечене м'ясо, домашню ковбасу. Наприкінці березня магазини продавали свинячу вирізку по 130-150 грн/кг. Протягом місяця ціни не змінилися. Щоправда з 99 до 79 грн/кг дешевшала грудинка. Ошийок коштує 115 грн/кг. 28 березня за кілограм просили 119 грн. Домашню ковбасу магазини у середньому продають по 85 грн/кг. Місяць тому ціна коливалася від 95 до 100 грн/кг. Філе курятини у березні коштувало 100-120 грн/кг. Сьогодні магазини пропонують кілограм від 95 грн.

Хрін та гірчиця коштують у межах 10 грн за 200-грамову баночку. За пляшку вина "Кагор" потрібно у середньому віддати 65-70 грн. Ціна за місяць майже не змінилася. Щоправда магазини почали пропонувати більші знижки.

Перед святами зросла кількість акційних товарів. Зі знижками продають твердий сир, ковбасу. Кілограм сиру "Російський" можна купити за 120-140 грн. "Салямі" коштує 70-100 грн/кг. За місяць ці продукти у середньому подешевшали на 10-20 грн.

Майже не змінилася вартість кисломолочного сиру. Коштує від 28 до 40 грн за упаковку 300 г. Ціна залежить від жирності. З 15,5 до 12,5 грн/кг подешевшав цукор. Борошно коштує 15-17 грн/кг. У березні ціна була така ж.

Масло можна придбати від 27 грн за 200 г. Місяць тому найдешевше коштувало в межах 35 грн. Щоправда за словами експертів, аномально низька ціна може свідчити про фальсифікат. Маргарин коштує в середньому 11 грн за 250 г.

Кілька разів за місяць змінювалася вартість яєць. Десяток у середньому коштує 16-17 грн. Деякі магазини за два тижні до Великодня пропонували яйця по 15 грн, але за умови купівлі від 30 шт.

Готова великодня 150-ти грамова паска в магазині коштує від 8 до 15 грн. За паску 250 г доведеться заплатити 25-30 грн, 500 г — 50 грн.

За місяць відчутно подешевшали тепличні овочі. Наприкінці березня кілограм огірків коштував 70-60 грн. Зараз - 45-55 грн. Помідори впали в ціні з 59 до 53 грн/кг. Редиска тиждень тому коштувала у середньому 35 грн/кг. Зараз - 25 грн.

Натомість рекордно подорожчали овочі борщового набору минулорічного врожаю. Цибуля коштує від 30 грн/кг. Наприкінці березня її продавали по 20 грн/кг. Білокачанна капуста подорожчала за місяць з 25 до 40 грн/кг. Щоб збити ціну, Україна завозить овочі з Азербайджану, Узбекистану. Щоправда в цих країнах запасів експортної цибулі вже майже не залишилося.

"Зараз продукти дорожчають повільніше, ніж минулі роки. Це пов'язано з низькою купівельною спроможністю українців. Навіть перед святами люди не збільшують закупівлі, бо не мають на це грошей. Тому мережі не поспішають переписувати ціни", - пояснює директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.Коли Верховна Рада займеться ринком землі

Законопроект про введення ринку землі буде подано вже на наступній сесії Верховної Ради. Про це на конференції "Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України" повідомила в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, передає LIGA.net.

"Теоретично можна було б встигнути подати його і зараз. Але я як людина політично далекоглядна вважаю, що якщо його подати зараз, ми зробимо крок назад від запровадження земельної реформи, забезпечивши підстави для заяв популістів", - сказала вона.

За словами Трофімцевої, зараз розглядається кілька варіантів моделі введення ринку землі, але жодна з них не є остаточною.

"Я думаю, що політичне питання розпочнеться в 2020 році при новій Верховній Раді", - додала вона.

Нагадаємо, законопроект про обіг сільгоспземель до парламенту повинні були подати не пізніше 1 березня поточного року - такою була вимога парламенту, який прийняв у грудні минулого року продовження мораторію на продаж землі.

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин представив чотири варіанти земельної реформи: регульований ринок, контрольований ринок, поетапний контрольований ринок і ліберальний ринок.

20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 2020 року.Яка вартість молодої картоплі на українських ринках

В основному це закордонне виробництво. Проте українські виробники вже готуються розпочати збір та гуртові поставки до полиць українських магазинів. Про це повідомляє Kurkul.com.

Початок сезону молодої картоплі завжди супроводжувався високими цінами та великими сподіваннями виробників на гарну рентабельність. Цього сезону здивували ціни на стару картоплю, які не спадали нижче рівня 7-8 грн/кг в роздріб та 4-4,5 грн/кг на гуртових майданчиках.

Також росту ціни молодої картоплі сприяли високі ціни на решту овочів та фруктів.

Більшою була і ціна митих овочів в індивідуальній упаковці.

За останні декілька років, підвищення реалізаційних цін та попит на фасовану продукцію, сприяли також розвитку брендованої продукції. Вона закриває дорогий сегмент де ціни картоплі, станом на сьогодні, ледь не досягають 20 грн/кг.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна різко скоротила експорт огірків

В Україні помітно знизилися темпи експорту огірків. Так, якщо в лютому українські експортери навіть дещо збільшили поставки порівняно з січнем, то вже в березні обсяг поставок огірків впав відразу в 6 разів! Про це повідомляють аналітики EastFruit, посилаючись на останні звіти Фіскальної служби України.

Згідно з офіційними даними, якщо в лютому українські тепличники відвантажили на зовнішній ринок 262 тонни огірків, то вже в березні обсяг експорту впав до 43 тонн.

Як відзначають галузеві експерти, така ситуація була обумовлена цілим рядом причин.

«Таке істотне скорочення експорту була цілком очікуваною, враховуючи поточну ситуацію на ринку, - коментує Марія Лакеєва, аналітик EastFruit, - Головною причиною цього стали вельми обмежені вибірки огірка в господарствах із-за холодної та похмурої погоди. Як результат, експортерам було вкрай складно знайти партії необхідних обсягів. Більше того, брак місцевого огірка трейдери були змушені компенсувати за рахунок імпортної продукції, у тому числі з Польщі, яка активно заходила в Україну ще в кінці березня».

Нагадаємо, що наприкінці березня-початку квітня Україна навіть імпортувала деякі обсяги огірка з Польщі через брак пропозиції місцевої продукції, так і турецького огірка.

Всього за підсумками першого кварталу поточного року експорт огірків з України склав 526 тонн, що в 3,6 рази поступається показниками за такий же період роком раніше. Нагадаємо, що в січні-березні 2018 року Україна відвантажила на зовнішні ринки 1,9 тис. тонн огірків.У Світовому банку розповіли, як зробити земельну реформу в Україні успішною

Керівник програми Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Ель-Хіфнаві заявив на конференції "Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України", що таких факторів чотири, передає НВ Бізнес.

Він зазначив, що, по-перше, потрібно провести повну інвентаризацію всіх земель. Це дозволить уникнути корупції. По-друге, потрібно забезпечити прозорість ринку. Таку необхідність показала земельна реформа, яка проводилася в 90-х роках у країнах Східної Європи. Ель-Хіфнаві підкреслив, що потрібно також посилювати аналіз, що дозволяє підвищити продуктивність роботи.

По-третє, потрібно відкрити ринок землі. Ель-Хіфнаві підкреслив, що про таку необхідність заявляли обидва головні кандидати в президенти України. По-четверте, слід також спростити процедури передачі землі. Зараз їх вісім. На думку Ель-Хіфнаві, вони не будуть працювати.

Він додав, що відкриття ринку сільськогосподарської землі дав би Україні додаткові 1,6% приросту ВВП щорічно.

"Для країни з ростом ВВП на 2-3% в рік додаткові 1,6% приведуть до процвітання суспільства", - сказав Ель-Хіфнаві.

За його словами, всього в Україні близько 40 млн га землі, з яких придатними для ведення сільського господарства є 33 млн га. Вартість землі в Україні оцінюється в 400 $/га, тоді як у сусідній Польщі - в 1100 $/га.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, була введена ще в 2001 році. З 2002 року вона почала діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, Парламент неодноразово продовжував мораторій.

Ваш вибір 'Подобається'.