186395

Як заробити на спаржі в Україні

Володимир Білко: Вирощування спаржі відкриває багато перспектив для малого та середнього фермера, яким би видом діяльності він не займався - овочівництво, ягідництво чи садівництво. Навіть, якщо ви займаєтесь зерновими на невеликих (пайовики) чи середніх площах, спаржа допоможе вам краще «триматись на плаву» та не сильно  відволікатиме від основної діяльності. Оскільки починає давати урожай з середини весни, для фермера це «живі гроші» в той період, коли так необхідні кошти на пальне, добрива, насіння та інші витрати. 

Фермер тепличник-овочівник (а ціна на овочі різко впала в останні роки), вирощуючи спаржу буде взагалі поза конкуренцією, оскільки зможе дати і сезонну, і не сезонну продукцію, яка ціниться набагато вище. Популярності в Україні набуває закладання горіхових садів, раніше в міжряддях на перші роки росту, щоб мати хоч якийсь прибуток, рекомендували висаджувати суницю садову, овочі чи зернові, як високо рентабельну перспективу можна взяти ту ж таки спаржу. Ще  один її плюс, спаржа – це багаторічна, витривала, морозостійка культура, посадивши яку одного разу, ви зможете збирати урожай 10-15 років.Скільки коштують помідори в різних країнах

"Порівняли ціни на томати в країнах Європи та Україні. Найдорожчими торгують в Білорусі - 68 гривень за кілограм. В Угорщині вони коштують 51 гривню, Польщі - 42, Литві - 38, Україні - 35", - каже Дорошенко.

Найдешевші томати в Естонії – 32 грн/кг.

"Порівнюючи ціни на різні продукти виявили, що по багатьох позиціях ціни за кордоном нижчі, ніж в Україні. У Польщі дешевше рослинне і вершкове масло, цукор, борошно. В Естонії - молоко", - додав експерт.Україна увірвалася до трійки найбільших світових експортерів бурякового цукру

В якому ще сегменті є прорив України практично з нічого до трійки лідерів експорту в світі всього за один сезон?!

Де ще, за один сезон, експорт збільшується майже в сім разів всього за один сезон і встановлюється історичний рекорд?!

Буквально за один сезон цукрова галузь стає важливішою для економіки країни, ніж, наприклад, молочна, з точки зору експортної виручки. До речі, за неповний сезон, цукрова галузь принесла до бюджету України 350 млн. доларів валютних надходжень!", - зазначає Андрій Ярмак.

"Так, сезон ще не завершено. Так, нас, можливо, в рейтингу обійде кілька країн, тому що експортні можливості майже вичерпані, але якщо брати цифри по березень включно, то Україна дійсно збільшила експорт в 6,6 разів! Так, ми ввійшли в трійку експортерів переважно бурякового цукру, а в загальному рейтингу попереду нас ще близько семи країн, що виробляють та експортують, переважно, тростинний цукор. Тим не менше, це дуже крутий прорив.

І як же приємно бачити географію експорту, де є практично всі регіони світу!

Це прямий наслідок кропіткої багаторічної роботи, яка почала, врешті, давати результат. І, не в останню чергу, завдяки активній роботі багатьох організацій з просування експорту. Отже, більше експорту  – більше можливостей по переробці та вирощуванню", - підкреслює експерт.

"Не зважаючи на те, що ми все успішно розпродали, треба розуміти, що в цьому є ще одна велика проблема! Називається вона – «вміння продавати».

Якщо аналізувати експортні ціни наших цукрових контрактів, то вони чи не найнижчі в світі! Це і плюс, і мінус одночасно. Плюс в тому, що ми конкурентні, а мінус в тому, що ми, поки що, не готові отримувати вищу ціну, додавати цінності товару і т.п. Звичайно, не все відразу, але наведу маленький приклад.

Мене практично розривають вже покупці з Сінгапуру. Вони хочуть український цукор! А ми не можемо нічого запропонувати, бо:

а) все вже типу продали – вільних обсягів немає;
б) продаємо тільки навалом, не фасуючи (хоча вони готові брати і по 50 кг мішки);
в) ніхто навіть не хочу запропонувати контракт з нового сезону, типу «обійдемося і без зайвих покупців».

Звичайно, це досить ризикований підхід, бо ринок – це мінлива штука. І якщо ти лише в сегменті commodity, де єдиним аргументом є ціна, можна непогано так погоріти.День вишиванки-2017: символічне значення українських орнаментів

В Україні 18 травня відзначають День вишиванки. Споконвіків саме це національне вбрання вважається візитною карткою нашого народу, а кожен візерунок на ньому наділений особливими змістом.
Про що розкажуть орнаменти на вишиванці?
Геометричні візерунки
Один із найдавніших способі прикрашати одяг. Самі по собі вони трапляються дуже рідко – майстрині часто компонують їх з іншими типами малюнків. Язичники вірили, що геометричні знаки – це символ сонця та енергії, тому кожен, хто носив такий одяг, був захищений від зла. Квадратні візерунки вважали запорукою гармонії та порядку у домі, а трикутник символізував єдність всіх проявів світу.


Наші предки вірили у земне, підземне та небесне буття, тому носили трикутники, як символ святого вогню.
Часто вишиванки прикрашали ромбами: вони означали, що власник буде жити у достатку і ніколи не хвилюватиметься за свій урожай. Ромби із гачками називали вусиками, або "жабами" – знак плодючості та народження нового життя. Жінки носили таке вбрання як оберіг.
Вишивали також сорочки хвилястими лініями, які пов'язували із водою. Спіралі означали циклічний рух сонця, а сучасні дослідники стверджують, що вони нагадують структуру людського ДНК.

Зустрічалися й прямі хрести як символ чоловічого начала, місяця, а накладені один на одну фігури означали єдність протилежної статі.
Калина

Найбільш популярний орнамент в різних регіонах, асоціювався зі святом, тому часто його можна будо зустріти на весільних рушниках та сорочках. Якщо калина поєднувалася із листям дуба, то вона була запорукою нев'янучої краси та сили.
Мак

Ваш вибір 'Нічого сказати'.