174499

Як збільшити врожай ягід вдвічі

Більше того, урожай дозріває раніше, що дає виробнику додаткову вигоду.

До такого висновку прийшла компанія Grupo Projar після 8-річного експерименту в основних країнах-виробниках Північної Америки, Південної Америки, Європи та Африки, повідомляє freshplaza.

Як виявилося, в перший рік виробництва гідропонні плантації дають до 15 т/га у порівнянні з максимальними 10 т/га на звичайних. На другий рік врожайність сягає 20 т/га (проти 15 т/га при традиційному землеробстві).

На третій рік фермер може отримати 20 т лохини з гектара, а не 18 т/га, як на звичайній плантації.

При цьому в компанії відзначають, що важливими аспектами гідропонного вирощування ягоди є частота зрошення, мікроклімат, тип води і т. д.

Гідпопонний метод особливо актуальний в регіонах з важкими і основними ґрунтами. Натомість субстрати гарантують високу аераційну здатність, яка сприяє правильному розвитку коренів рослини.

Експерти також відзначають, що лохина дуже чутлива до надлишкової вологи, а з гідропонікою досягається ідеальний дренаж.

Джерело: agroday.com.ua

McDonald’s страждає через поганий врожай картоплі

Це стало особливо актуальною проблемою для виробників картоплі фрі. Адже, для приготування популярного фаст-фуду потрібна картопля певного розміру, пише “Агро-Центр”.

Картопля фрі зазвичай готується з картоплі великого розміру. Оскільки, цього року врожай був не надто вдалим – багатьом ресторанам швидкого харчування доводиться змінювати звичні техніки приготування.

“Коли картопля не відповідає нашим специфічним критеріям, це впливає на спеціальні інструменти на наших кухнях, які вимірюють, подрібнюють і обсмажують картоплю. Устаткування було ретельно адаптоване під наші потреби Для картоплі меншого розміру нам потрібно скорегувати все наше обладнання,” - розповів представник McDonalds у Нідерландах Юніса Кеккоека

В наслідок того, що врожай картоплі не втішний у всіх регіонах Європи, а картопля, призначена для картоплі фрі у McDonald’s, зазвичай вирощується за контрактами, єдиним виходом для McDonald’s – є використання більш дрібної картоплі.

Працівники МакДональдз так коментують цю ситуацію: “Це не означає, що наші порції будуть меншими. Зміниться лише довжина картоплі фрі.”

Для приготування однієї з найпопулярніших страв у мережі McDonald’s використовують сорт картоплі Innovator. Зараз, третина картоплі надходить до ресторанів з Нідерландів інших 40 відсотків – з Бельгії, а 10 відсотків – з Франції та Німеччини.

Вчені створили досконалу модель для прогнозування врожайності

Науковці переконують, що результати їхньої моделі ближчі до фактичної врожайності у звітах раннього та пізнього сезону, пише agrarii-razom.com.ua.

«Використовуючи прогнози та супутникові дані, нам вдалося створити дуже досконалу модель для прогнозування врожайності як у масштабах країни, так і у масштабах округів. Наше дослідження показує, що ми прогнозуємо врожайність краще, ніж робить це у режимі реального часу міністерство сільського господарства», — повідомляють вчені.

В своїй моделі науковці об'єднують супутникові дані для прогнозування врожаю разом із сезонним прогнозуванням клімату та інформацією про зростання культур із супутникових знімків. У дослідженні вони оцінили точність окремих та комбінованих джерел даних наприкінці сезону у порівнянні з національними прогнозами вирощування зерна у щомісячних звітах USDA-WASDE.

Цей підхід дозволяє робити більш ранні та більш точні прогнози врожаю наприкінці сезону. Наприклад, у період з 2010 по 2016 роки звіт WASDE за червень похибка була в середньому на 17,66 бушель/акр (11,8 ц/га), у той же час нова система має похибку лише на 12,75 бушель/акр (8,5 ц/га). У серпні WASDE помилились в середньому на 5,63 бушель/акр (3,8 ц/га), а нова система лише на 4,36 бушель/акр (2,9 ц/га)

"Порівняно з прогнозуванням майбутньої погоди на основі історичних метеорологічних даних, яке виступало основою для прогнозів досі,модель із застосуванням сезонних прогнозів клімату Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (аналог нашого Гідрометцентру – ред.) США дала точніші прогнози, особливо зменшивши непередбачуваність", - сказав Бен Пен, професор, провідний автор цього дослідження та науковий співробітник у NRES та NCSA.

Ключовим фактором стало використання в моделі супутникових  знімків.

"Якщо ми використовували лише дані про сезонні прогнозування клімату, температури, кількості опадів та дефіциту тиску пари, наші прогнози були не кращими, ніж USDA", - каже вчений. "Тільки після того, як ми додали дані супутників, ми почали краще прогнозуати. Це явне свідчення того, що супутникові дані є надзвичайно корисними у цьому випадку. "

Кращі прогнози врожаю важливі як для фермерів, оскільки вони створюють свої маркетингові плани, так і зерновим компаніям.

З початку року в Україні зафіксовано вже 123 випадки АЧС

В Україні з початку року зафіксовано 123 випадки АЧС. Про це свідчить статистика сайту “СТОП АЧС”, який запроваджено в рамках проекту технічної допомоги ФАО “Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні”, передає УНН.

У 79 випадках захворювання було зареєстровано у домашніх тварин, в 34 — у диких. Ще в десяти випадках АЧС була зафіксована на території інфікованих об’єктів.

Читайте також: АЧС може «подорожувати» з кормами

Загалом в Україні за останні 6,5 року зареєстровано 434 спалахи африканської чуми свиней (АЧС).

Найбільша кількість випадків АЧС сталася в Одеській і Полтавській областях — по 56 та 44 випадки відповідно. Далі йдуть Миколаївська та Чернігівська області — по 34 та 31 випадків, та Рівненська область — 30 випадків.

Найменша кількість спалахів АЧС була зареєстрована у Львівській області — 1 випадок.

Загалом за останні 6,5 року вірус АЧС не оминув жодну з областей України.

Також повідомляється, що перший збудник АЧС було виявлено у 2012 році в селі Комишуватка Запорізької області.

Зауважимо, що АЧС спровокувала значне скорочення поголів’я свиней в Україні, а також стрімке подорожчання свинини та сала.

Також через хворобу наразі активно збільшуються показники імпорту іноземної свинини в Україну.

Виробництво сільгосппродукції в Україні дорожчає

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-серпні 2018 року зросли на 14,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, повідомила Державна служба статистики, пише УНІАН.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період виросли на 13,4%, а тваринного - на 17,1%.

Згідно з повідомленням, витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за січень-серпень поточного року збільшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 16,2%. У серпні у порівнянні з червнем витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження збільшилися на 1,7%.

У Держстаті зазначили, що наведені дані не враховують інформацію з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини зони проведення операції Об'єднаних сил.

На Вінниччині в жахливих умовах розливали контрафактну “Finlandia”

Прокуратурою Вінницької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного придбання та транспортування, у червні 2018 року, мешканцем м. Могилів-Подільський з метою збуту 10 коробок, наповнених незаконно виготовленими алкогольними напоями. Про це УНН повідомили у прокуратурі області.

“У рамках даного провадження, 28.09.2018, на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду, слідчим проведено обшук житлового будинку, розташованого на території м. Вінниці в осіб, причетних до вчинення злочину.

Виявлено та вилучено 3 бочки, ємністю по 200 літрів, та 3 каністри, ємністю по 30 літрів, заповнених рідиною з характерним запахом спирту, 11 картонних ящиків, заповнених алкогольними напоями відомих торгових марок”, — йдеться у повідомленні.

На фото, опублікованих правоохоронцями, видно умови, в яких підпільно виготовляли алкоголь під відомими брендами, зокрема, “Finlandia”, “Jameson”, “Kvint”.

Наразі до суду скеровано клопотання про накладення арешту на вилучене майно та призначаються експертизи, уточнили у прокуратурі.