178171

Як зробити бізнес на равликах: експерти діляться секретами успіху

Україна має сприятливий клімат для вирощування равликів, кращий, ніж у Польщі та Литві. А продаж молюсків є вигідною справою для експорту, оскільки попит на цих істот росте. Про це в інтерв'ю виданню «Агробізнес Сьогодні» розповіла власниця равликової ферми поблизу Вільнюса (Литва) Дайва Гірдзюшієне.

«Наша компанія є одним із найбільших виробників та експортерів равликів не тільки в Литві, але і у країнах Європи. Це наш сімейний бізнес. Ми вирощуємо равлики різновидів «Мюллер» (Helix Aspersa Muller) та Maxima (Helix Aspersa Maxima). І продаємо їх не тільки в Литві, але і в інших країнах Європейського Союзу. Також дружимо з фермами, розташованими в Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Португалії, Болгарії, Румунії, Хорватії, Польщі, Латвії», - розповідає Дайва.

Нині литовці хочуть налагодити співпрацю з українцями. Фермери переконують – равликовий бізнес вигідний – на молюсків завжди гарні ціни. Залежно від сорту кілограм можна продати від 2,5 євро до 4 євро.

«Початкові витрати - 1 т (або 200 000 шт.) дитячих равликів коштує €2 тис. Щоб виростити тонну, потрібно витратити на годування приблизно €1 тис. Мабуть, це все… Ну, звісно, слід також враховувати витрати на воду, електроенергію, заробітну плату працівників, податки. Навесні ви починаєте їх вирощувати, восени отримуєте маточне стадо», - розповіла Гірдзюшієне.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Посівна майже завершена

Теґи: 

6 областей повністю завершили прогнозований посів ярих зернових.

У розрізі культур посіяно:

– ранніх ярих зернових – 2,3 млн га (97%), (пшениці – 168 тис. га, або 96%, ячменю – 1,5 млн га, або 96%, вівса – 191 тис. га, або 93% та гороху – 419 тис. га, або 100%);

– кукурудзи на зерно – 4,5 млн га (99%);

– гречки –94 тис. га (63%);

– проса – 39 тис. га (70%).

З технічних культур вже посіяно:

– цукрових буряків – 282 тис га (95%).

– соняшника – 5,6 млн га (майже 101%).

– сої – 1,7 млн га (88%).

У 2018 році площі під картоплею (1,3 млн га), овочами та баштану (515 тис. га) – на рівні попереднього року.

Стан посівів усіх сільськогосподарських культур переважно добрий та задовільний.

 

На Україну чекає стрімке зростання цін на землю – 10 тис. євро за 1 гектар

Про це повідомив засновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін, пише AgroPolit.com.

За словами Амеліна, підвищення вартості українських земель буде, проте не варто очікувати захмарних цін.

«Якщо діятимуть обмеження на заохочення іноземних інвесторів до володіння землею, то найвища ціна становитиме 4-4,5 тис. євро за 1 га. Якщо ж не буде обмежень, і іноземців буде допущено до української землі, то я не бачу тут «земельного буму». В такому разі не буде неймовірного інтересу інвесторів, бо у світі уже навчилися вирощувати продукцію без землі, тож ціна може піднятися до 8-10 тис. євро за гектар», – розповідає він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Данці побудують на Житомирщині крупну норкову ферму

Інвестиційний проект буде реалізовано в Коростишівському районі. Стартова потужність складе 5 тис. маткових голів. Через п’ять років данці планують довести цю кількість до 10 тис. Сума інвестицій складе €800 тис, пише agroday.com.ua

Будівництво створить 10 нових робочих місць, а ферма на етапі виробництва — 30 робочих місць.

Зараз в Україні функціонує декілька схожих виробництв. На найбільшому в Україні Ізюмському звірогосподарстві кілька років тому було встановлено і введено в експлуатацію обладнання з Данії, яке дозволило використовувати передові європейські технології процесу первинної обробки шкур. На даний момент ферма виробляє понад 40 тис. шкурок норки на рік.

Наступний за величиною Переяслав-Хмельницький звіроплемгосп зараз має близько 10 тисяч норок.

 

Селекціонери вивели фіолетові гранати

Про користь граната для організму людини давно відомо - навіть офіційна медицина призначає прийом гранатового соку для лікування анемії (по півсклянки тричі на день за півгодини до прийому їжі), а народна медицина і зовсім прописує гранатовий сік чоловікам замість Віагри, пише agrarii-razom.com.ua.

Але у виробників граната була одна проблема - відсутність цілорічних поставок фруктів в силу вегетаційних особливостей рослин. Міжнародна група компаній Genesis Innovation Group, що спеціалізується на створенні нових сортів, взялася усунути цей недолік і вивела екстра-ранній сорт фіолетового граната Purple Queen. Технічна експертиза показала, що сорт, дійсно, є новим, унікальним і зі стабільними технічними характеристиками.

Фахівці назвали сорт «дуже цікавим», з огляду на його «надстрокове» прибирання, а оскільки плоди в ключових країнах-виробниках граната будуть дозрівати в кінці серпня, це дозволить забезпечити безперервне пропозицію фруктів.

Цей гранат має привабливий зовнішній вигляд: шкірка темно-червона, майже фіолетова, а зерна - дуже соковиті з яскравим червоним відтінком. Розмір плодів середній, вага - від 300 до 350 грамів. Продуктивність досягає від 25 до 30 тонн на гектар при вирощуванні в рекомендованих умовах.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Як вітчизняна птахофабрика заробляє на відходах виробництва

Про це пише AgroTimes.

«Ми одними з перших запровадили безвідходне виробництво: заморожуємо й продаємо кишки птиці господарствам, де вирощують норок, – зазначила генеральний директор Володимир-Волинської птахофабрики Аліна Сич. – З цього ще й маємо додатковий прибуток щомісяця».

Також на птахофабриці працюють над екологічною безпекою. Зокрема,повна утилізація падежу здійснюється у вакуумних печах. Спільно зі словацькими партнерами розробили проект очищення стічних вод.

Крім того, на підприємстві запровадили технологію спалювання пір'я для підігріву води та забезпечення нею забійного цеху. «А гній, який вважається органічним добривом, у нас в повному обсязі викуповують фермери», – додала Аліна Сич.


 

Ваш вибір 'Подобається'.