Яка вартість оренди 1 га сільгоспземлі по регіонам України

Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції у Facebook.

З вересня 2018 року до жовтня 2019 року, державне підприємство «СЕТАМ» та Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру втілили в життя проєкт електронних земельних торгів.

В результаті за рік OpenMarket – СЕТАМ мали такі результати:

- реалізовано 2692 лота на 187 млн грн
- 119,8 млн грн заробили додатково для місцевих бюджетів
- за 7 років оренди місцеві громади отримають 1,3 млрд грн.

Також оприлюднено мапу вартості оренди землі сільськогосподарського призначення по областям України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чергове подорожчання цибулі спровокувало відновлення її імпорту

Пожвавлення попиту на ринку ріпчастої цибулі в Україні, яке спостерігалося на минулому тижні, послужило приводом для імпортерів відновити постачання цибулі з Казахстану і Узбекистану, а також на поточному тижні на український ринок почав надходити ріпчасту цибулю виробництва Польща. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Так, якщо ще на початку тижня українським виробникам вдавалося продавати ріпчасту цибулю за ціною 18-20 грн/кг ($0,65-0,72/кг), то на сьогоднішній день пропозиція даної продукції на внутрішньому ринку дещо збільшилася за рахунок імпортного ріпчастої цибулі і продавцям, незважаючи на достатньо активний попит, все-таки довелося трохи знизити відпускні ціни. Таким чином, реалізація цибулі зараз ведеться за ціною 16-17 грн/кг ($0,58-0,62/кг), що в середньому все одно на 37% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За даними імпортерів, вартість імпортної цибулі в Україні сьогодні озвучується від 15 грн/кг ($0,54/кг). Незважаючи на це, попит на продукцію зростає щодня в умовах гострого дефіциту пропозиції місцевої продукції. У сховищах українських фермерів запаси цибулі мінімальні. Більшість господарств розпродали вже весь наявний обсяг, а ті, хто має певні запаси, зараз зупинили продаж, нагнітаючи тим самим на ринку ажіотаж серед покупців і відповідно зростання цін.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день ріпчаста цибуля в Україні вже коштує в середньому на 40% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, на думку учасників ринку, позитивні цінові тенденції на ринку цибулі зберігатимуться аж до масового надходження на ринок нового врожаю.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Закупівельні ціни на пшеницю виросли до максимуму поточного сезону

Індикативний вітчизняний зернотрейдер СП «НІБУЛОН» сьогодні підвищив закупівельні ціни на пшеницю на власних елеваторах в середньому на 200 грн. за тонну, повідомляє AgroTimes.

Зокрема, у філіалах внутрішніх областей компанія пропонує за продовольчу пшеницю 2-3 класів 6000-6320 грн./тонна, за фуражну – 5750-6100 грн./тонна. Порівняно з кінцем минулого тижня ціни на зернову виросли на 350-400 грн./тонна. На морському терміналі «НІБУЛОНу» в Миколаєві закупівля пшениці ведеться за ціною 6400-6620 грн./тонна проти 6000-6250 грн./тонна наприкінці березня.

Актуальні гривневі закупівельні ціни на пшеницю наразі є найвищими в поточному сезоні, щоправда, переважно це обумовлено девальвацією національної валюти.

Поточне підвищення внутрішніх цін на пшеницю підтримане активізацією попиту трейдерів в умовах завершення експортної програми зернової в 2019/20 МР і зростанням цін експортної пропозиції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд надасть підтримку садівникам, виноградарям та хмелярам

Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у Facebook.

«Постановою №109 визначено напрямки державної підтримки на 2020 рік, одним із яких є фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства», - написав Висоцький.

Зокрема, передбачена допомога на відшкодування 80% вартості садивного матеріалу після закладення насаджень, а також за спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення після повного завершення монтажних робіт.

Також відшкодовуватимуть 30% вартості без ПДВ побудованих і реконструйованих та прийнятих в експлуатацію у період з 1 січня по 30 вересня 2020 року об’єктів зі зберігання та переробки плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю; придбаних у цей період основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг.

Передбачено, що загальна сума протягом одного бюджетного року на одне господарство за цими напрямками державної підтримки не може перевищувати 25 млн грн.

Право на державну допомогу мають юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Документи на отримання держпідтримки приймаються до 1 жовтня 2020 року. Гроші садівникам, виноградарям та хмелярам мають надійти протягом листопада-грудня 2020 року на поточний рахунок.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Коронавірус активізував злодіїв курей

Жителів Великобританії попросили уважніше стежити за власним домашнім господарством: в країні різко збільшилася кількість крадіжок курей. Як пише The Daily Mail, такого в країні не спостерігалося з часів Другої Світової війни.

“Деякі регіони Великобританії зіткнулися з гострою нестачею курячих яєць на тлі панічного скуповування їх у магазинах через коронавірус. Через збільшення кількості крадіжок власники домашньої птиці стали купувати сторожових псів і переміщати курей ближче до своїх житлових приміщень”, – пише видання.

Йдеться про те, що на фоні пандемії та карантину,  в багатьох магазинах Великобританії яйця стали  дефіцитом: їх купують настільки швидко, що всі охочі  не встигають придбати продукт. Саме тому люди починають красти живих курей у постачальників курячих яєць.

“Володіти куркою в період карантину на власній ділянці землі виявилося вдвічі вигідним. Птахи не тільки постачають яйця для  сім’ї, а й на продаж, а ціни на курячі яйця в країні ростуть”, – поділилися представники Британської ради виробників курячих яєць.

У той же час експерти закликали британців не скуповувати в паніці яйця в таких величезних кількостях і нагадали, що всі продукти обмежені терміном придатності і частину з купленого потім доведеться викинути.

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому    Telegram

Джерело: Agri-gator   

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Жодне зі спиртових держпідприємств не приватизоване – Мінекономіки

Про це у відповідь на запит УНН повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

"Станом на сьогодні рішень про приватизацію підприємств спиртової галузі, що віднесені до сфери управління Мінекономіки, державним органом приватизації не приймалось", - розповіли у Мінекономіки.

І додали, що єдиним державним органом в Україні, що реалізує політику в сфері приватизації державного майна, є Фонд державного майна України.

Нагадаємо, закон про скасування державної спиртової монополії та приватизацію об’єктів ДП “Укрспирт” Президент Володимир Зеленський підписав ще 14 грудня минулого року. Більшість експертів тоді цю ініціативу критикували, підозрюючи наявності певних домовленостей між владою та найбільшими горілчаними виробниками країни. 

Саме алкогольних гігантів називали найбільшими вигодонабувачами від знищення державного контролю у спиртовій галузі.

Хоча останні ще тоді заявляли, що купувати державні спиртзаводи намірів не мають, а будуть будувати свої та отримувати ліцензії на виробництво спирту.

Прогноз МЕРТ стосовно доходів від приватизації об’єктів ДП спочатку становив 6-7 млрд грн, а згодом різко скоротився до 2-3 млрд грн. Хоча і ці знижені очікування економічного ефекту від президентської “спиртової ініціативи” в Українському інституті майбутнього назвали нереалістичними та нездійсненними.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview