182818
178171

Яка вартість овочів "молодого борщу"

 Про це повідомляє сервіс “Інфо-Шувар” із посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках України.

Найбільш суттєва різниця в ціні у порівнянні із минулим роком була зафіксована по молодому буряку. Станом на 5 червня 2018 року, на майданчику ОРСП “Шувар”, найбільшого оптового ринку Західної України, молодий буряк пропонується більш, ніж на 60% дорожче, у порівнянні з минулим роком, за ціною 16-18 грн/кг (0,52-0,59 EUR/кг).

Наступною у рейтингу подорожчання йде молода морква, яка за рік зросла в ціні більш, ніж на половину і зараз коштує 20-22 грн/кг (0,65-0,72 EUR/кг).

Майже на 15% подорожчала також і молода картопля, яка коштує сьогодні на ОРСП “Шувар” в межах 10-12 грн/кг (0,33-0,39 EUR/кг).
А от у випадку із ранньою капустою та цибулею спостерігається зовсім протилежна тенденція.

Так, рання капуста в Україні сьогодні подешевшала, у порівнянні з 2017 роком, більш, ніж на третину та коштує 7-8 грн/кг (0,23-0,26 EUR/кг). Аналогічна ситуація спостерігається і по ранній цибулі, яка сьогодні пропонується за середньою ціною 7 грн/кг (0,23 EUR/кг) і є більш, ніж на 30% дешевшою, від показників червня 2017 року.

 На Херсонщині на даху корівника поставили найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Її розмістили на дахах нового тваринницького комплексу на 270 корів. Про це пише khersonline.net.

Нова СЕС - найбільша дахова електростанція в Україні.

Фотогальванічна станція розміщена на дахах 10 будівель фермерського господарства. З допомогою сонячних батарей підприємство зможе економити значні суми на електроенергії, при цьому не завдаючи шкоди екології.

Щорічно електростанція буде генерувати майже 3 мільйони кВт/год електроенергії, скорочуючи викиди вуглекислого газу в атмосферу більш ніж на 2,5 тисячі тонн в рік.Українська кукурудза виграє від митних війн між США та ЄС

Підвищення мита з боку Євросоюзу на імпортну кукурудзу з США може активізувати експорт української кукурудзи до ЄС, який в першому кварталі поточного року дещо скоротився під тиском більш дешевого американського зерна. Про це повідомляє «Електрона зернова біржа України», пише landlord.ua.

За даними USDA, протягом січня-грудня 2017 року США експортували до ЄС лише 707,36 тис т кукурудзи, а головними постачальниками зернової до країн Євросоюзу залишаються Україна та Бразилія.

«Єврокомісія знову заявила про наміри підвищити до 25% імпортне мито на американську кукурудзу у відповідь на запроваджене Трампом мито на сталь та алюміній з ЄС. Вперше про такі наміри Єврокомісія повідомила в березні, а вже на початку травня внесла американську кукурудзу до попереднього переліку товарів, для яких імовірно буде підвищене імпортне мито», — йдеться у повідомленні.

За даними Єврокомісії, протягом липня-травня 2017/18 МР країни ЄС імпортували 15,8 млн т кукурудзи, що на 40% перевищує показник попереднього МР.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна збирає удвічі менше овочів, ніж Польща

Про це повідомив заступник голови аграрного комітету ВР Вадим Івченко, пише kurkul.com.

«Ми дивились статистику: за усіма видами овочів Україна відстає у два рази, від Польщі. Чому? У нас же така родюча рілля, чому ми тоді удвічі менше збираємо яблук, слив? Та тому що поляки витискають максимум з своїх гектарів, а у нас підприємництво на селі не розвинуте, зате розвинуті агрохолдинги. Якщо за ріллю між собою конкуруватимуть селяни, вони попросять запустити ринок землі. За ріллю між собою будуть конкурувати саме селяни. Ось це є національний інтерес нашої країни, і саме цей інтерес ми намагаємось відстояти у сесійній залі останні роки», — зазначає Вадим Івченко.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Одещині заборонили промисловий вилов мідій і креветок

Державне Агентство рибного господарства України встановив заборону з початку червня на промисловий вилов креветок, мідій і рапанів в Чорному морі, пише Главком.

Про це йдеться в наказі Чорноморського басейнового управління Держрибагентства.

Заборона буде діяти протягом двох місяців - з 1 червня по 31 липня. При цьому дозволяється ловити креветок, мідій і рапанів скребками, сачками, щипцями і руками протягом усього року.

Також, встановлено терміни заборони на любительський і спортивний лов водних біоресурсів: креветки - по 31 серпня; мідії - по 30 серпня. Заборона стосується лову в фморе, пов'язаних з ним озерах, затоках і лиманах.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Чому не всі виробники яблук змогли заробити в сезоні з рекордно високими цінами?

Українські фермери не очікували такого розвитку подій, в квітні 2017 року гуртові покупці не давали їм спокою, а ціни на українське яблуко зростали чи не щодня. На такий же сценарій розраховували виробники і в цьому сезоні, оптимізму додавала ще й інформація про втрати урожаю через травневі морози на території України і в сусідній Польщі, яка допомогла компенсувати дефіцит пропозиції рік тому, повідомляє Інфо-Шувар.

Але, всупереч очікуванням, українське яблуко в квітні поточного сезону почало дешевшати, ціни знижувались під впливом зростання пропозиції саме вітчизняної продукції. В травні ситуація зі збутом погіршилась через ранній початок ягідного сезону, а сьогодні деякі виробники вимушені продавати яблуко по цінах, які співпадають з цінами в жовтні 2017 року, коли пропозиція була найбільшою.

«В Україні виробники планують продажі відштовхуючись не від кількості бажаючих законтрактувати їх урожай, а від результатів попереднього року і чуток, або, навіть, достовірної інформації, яку невірно трактують. Тому, не завжди вдається спрогнозувати, коли саме «випливе» на ринок цей незаконтрактований обсяг. Цього року одразу кілька досить потужних фруктових сховищ відкрились тільки у квітні і ринок одразу відреагував на це зниженням цін. Середня вартість яблука за весь сезон 17/18 була майже в 1,5 рази вищою від попереднього сезону, але ті, хто притримав яблуко до середини весни, лишились незадоволеними фінансовим результатом»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи

Також експерт відмітила, що Україна , яка вже вирощує понад 1,1 млн.тонн яблука, за нормальних погодних умов може щороку збільшувати урожай на 10-15%. Крім того, за останні 8-10 років в країні було збудовано багато сучасних сховищ, будівництво продовжується і нині. Завдяки цьому Україна може повністю забезпечити себе досить якісним яблуком. Питання експорту все ще лишається відкритим, за 3 роки дії російського ембарго альтернативні зовнішні ринки нашими виробниками не були напрацьовані.

«Цілком можливо що в 2018 році країна збере рекордний врожай яблука, відповідно, на зберігання також буде закладено рекордний обсяг. Переробка в структурі реалізації яблука зросте, але більшу частину врожаю фермери намагатимуться продавати на свіжому ринку. Як саме розподілиться цей обсяг протягом сезону поки що казати важко, але, скоріше за все, середня ціна в наступному сезоні буде суттєво нижчою від тієї, що склалась в цьому маркетинговому році»,- додає пані Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар», станом на початок червня 2018 року, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку «Шувар» десертне яблуко пропонується в рекордно широкому для даного періоду діапазоні цін. Найдорожче якісне яблуко коштує 20-22 грн/кг (0,66-0,72 EUR/кг), а поряд з ним, яблуко нижчої якості пропонується по 5-8 грн/кг (0,16-0,26 EUR/кг). В травні 2018 року на майданчику ОРСП «Шувар» було продано майже 2,5 тис. тонн яблука, це в 1,5 рази більше, ніж в травні 2017 року.