170513

Які лікарські трави перспективні для вирощування в Україні

Перелік культур залежить винятково від кон’юнктури ринку. Найбільш популярні – розторопша плямиста, ехінацея пурпурова, череда трироздільна, шавлія лікарська, м’ята перцева, лаванда тощо, пише AgroTimes.

Про це розповіла заступник директора станції лікарських культур Інституту агроекології і природокористування НААН України Наталія Куценко, інформує Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Для вирощування на півдні України Наталія Куценко радить такі рослини, як шавлія лікарська (сорт Шанс), астрагал шерстистоквітковий (сорт Фаворит), шавлія мускатна, маруна цинерарієлиста (сорт Ювілейна), гісоп лікарський (сорт Національний), коріандр посівний, марена красильна.

Після анексії Криму, де були промислові плантації лаванди, в Україні спостерігається дефіцит цієї рослини. Тому завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Олег Коваленко рекомендує вирощувати вузьколисту лаванду.

Господарства переважно використовують насіння та садивний матеріал із селекції Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування, а також Національного ботанічного саду ім. Гришка НАН України.

Довідка

У 2017 році, за інформацією Наталії Куценко, площі під лікарськими рослинами в Україні складали 4,1 тис. га, ефіроолійними рослинами – 9,1 тис. га.


 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мотокоси Makita: різновиди, переваги і особливості вибору техніки на moyo.ua

Теґи: 

Дачні ділянки, парки, сквери та дворові території, де наявні зелені насадження, потребують ретельного догляду. Щоб підтримувати належний вигляд газонів, необхідна спеціальна техніка. Мотокоси і тримери, що випускаються провідними виробниками, здатні впоратися з такими завданнями. Вони пропонуються в широкому асортименті. Між собою пристрої відрізняються потужністю, функціональними можливостями, розмірами та іншими характеристиками.

Багато власників приватних будинків віддають перевагу обладнанню торгової марки Makita. Вибір цілком виправданий ефективністю, універсальністю і масою позитивних експлуатаційних характеристик даних агрегатів.
Мотокоси Makita – важка артилерія в боротьбі з бур'янами і занедбаністю газонів
Мотокоси Makita сайт moyo.ua пропонує купити за найбільш вигідною вартості. Садове обладнання цього бренду характеризується наявністю великої кількості позитивних експлуатаційних характеристик. До основних можна віднести:

  • здатність витримувати високі навантаження;
  • вдосконалені ріжучі механізми, легко справляються зі складними завданнями (жорсткою травою, високими бур'янами і т. д.);
  • зручну ергономічну конструкцію, що дозволяє ретельно контролювати процес облагороджування ділянки;
  • тривалий термін використання без поломок;
  • ремонтопридатність і доступність запасних частин;
  • економічний витрата ресурсів;
  • низький рівень шумового забруднення.

Різновиди сучасних мотокіс від торгової марки Makita
Виробник випускає кілька ефективних моделей садової техніки. В його асортименті є пристрої, оснащені бензиновими і акумуляторними двигунами. Перші розраховані на підвищені навантаження і роботи на величезних площах. Другі володіють невеликими габаритами і є повністю безпечними. Вони ідеально підходять для ділянок малих і середніх розмірів.
Розрізняються мотокоси Makita і типом ріжучого механізму. Моделі, призначені для стрижки трави, оснащені міцною волосінню. Вона дозволяє створювати рівні і акуратні газони, окультурювати клумби. Аналоги, що передбачають наявність не тільки ліски, але і ножа, є більш універсальними. З їх допомогою можна позбавлятися від рослин з товстими стеблами. Покупка даного обладнання доцільна для власників великих садів, фермерів, які потребують заготівлі сіна для тварин.
Крім мотокос, компанія Makita займається розробкою і випуском тримерів. Це обладнання відрізняється високою мобільністю. Його можна використовувати для скошування рослин між деревами, на маленьких присадибних ділянках. Зазначені пристрої працюють практично безшумно. Вони також виготовляються з різними варіантами двигунів, ріжучих інструментів, що дозволяє підібрати оптимальне рішення, виходячи з індивідуальних потреб і фінансових можливостей. Зробити остаточний вибір можна, вивчивши докладні характеристики різних моделей техніки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Dragon Capital купує половину бізнесу великого виробника індичатини

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив інвестиційній компанії Dragon Capital через NUF Equity Investments Limited придбати акції UPG Food Holdings Limited (обидві – Кіпр), що забезпечать 50%  голосів у вищому органі управління, пише  agrotimes.net.

UPG Food Holdings Limited володіє великою компанією з виробництва м'яса індички.

Згідно з повідомленням АМКУ, відомство також надало дозвіл на узгоджені дії компаніями NUF Equity Investments Limited і Dytchi-Invest Limited у вигляді виконання умов проекту договору купівлі-продажу акцій, який буде укладено між компаніями з утримання від конкуренції, терміном на п'ять років.

У Dragon Capital поки не коментують придбання виробника м'яса індички.

Довідка:

UPG Food Holdings Limited, бенефіціарами якого є Юлія та Володимир Дутчаки, володіє групою компаній «УПГ-Інвест», яка займається вирощуванням індички і виробництвом м'яса під ТМ «Сяйвір». Включає в себе кілька виробничих комплексів загальною площею близько 60 тис. кв. м, забійний цех, обладнання для охолодження та миттєвої заморозки м'яса. Потужність виробництва – 12 тис. тонн м'яса на рік.

Група компаній «УПГ-Інвест» також володіє комбікормовим заводом «Або-Мікс». Його потужність становить 12 тис. тонн гранульованого комбікорму на рік для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці. Продукція випускається під ТМ Agro Gold Mix, реалізується в Україні та країнах ЄС.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У 13 областях України розпочалася посівна

Теґи: 

Вже засіяно 138 тис. га, що складає 6% від запланованих під ці культури 2,38 млн га.

У розрізі культур посіяно:

- ярого ячменю - 82 тис. га (5% до прогнозу);
- вівса – 3 тис. га (1%);
- пшениці – 2 тис. га (1%);
- гороху – 51 тис. га (12%).

Продовжується робота з підживлення озимих культур на зерно – поживні речовини внесено на площі 4,5 млн га, що складає 62% до прогнозу. Крім того озимий ріпак підживлений на 776 тис. га (77%).

У Хмельницькій області завершено підживлення озимих зернових на площі 229,7 тис. га або 100% до прогнозу. Найбільші площі підживлено у Одеській – 739,2 тис. га (95% до прогнозу), Запорізькій – 493,7 тис. га (73%), Херсонській – 485,8 тис. га (92%), та Миколаївській – 430,9 тис. га (69%) областях.
Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2018 р. показує, що із посіяних 7,3 млн га сходи отримано на 99,7% площ, з них в доброму та задовільному стані знаходиться майже 6,4 млн га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 816,5 тис. га (11%).

Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 1,0 млн га отримані на 99% площ, з них в доброму та задовільному стані 887,3 тис. га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 108,5 тис. га (11%).

Довідка:

Озимі культури на зерно під урожай 2018 року посіяні на площі 7,3 млн га або 101% до площ, посіяних під урожай 2017 року. В тому числі: пшениці – 6,3 млн га або 103%, ячменю – 0,8 млн га або 94%, жита – 149,4 тис. га або 88%. Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 1,0 млн га або 112%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Перед Великоднем подорожчали усі види м'яса, крім курятини

Про це повідомляє інфляційний барометр, передає УНН.

Всього за тиждень свинина додала в ціні 8,5%, яловичина – майже 3%. Натомість, курятина подешевшала на 2,2%.

Тож, перед Великоднем українці зможуть придбати кілограм яловичини в середньому за 134,3 грн, кілограм свинини – за 110,5 грн, а кілограм курятини обійдеться співвітчизникам у 92,2 грн.

Додамо, що перед Великоднем яйця подорожчали всього на 0,2%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як зміняться ціни на продукти харчування до літа

З початку весни ціни на продукти харчування почали рухатися в різні боки. Багато видів сільськогосподарської продукції продовжили дорожчати, але разом з тим на ряд товарів ціни знижувалися. Про це пише "Сегодня".

Ціни на овочі розбіглися врізнобіч

Так, за даними оптового ринку "Шувар", за останній місяць найбільше подорожчали білокачанна капуста і огірки - на 50%. Капуста - з 5 до 7,5 грн за кілограм в оптових цінах, огірки - з 40 до 61,6 грн.

Більше ніж на 40% піднялися й ціни на моркву (в опті - в середньому з 6,5 до 9,5 грн), більш ніж на 20% - на помідори (на сорт "чері" - з 75 до 92 грн) і зелена цибуля (з 75 до 92 грн за кіло), приблизно на 15% - на буряк і цибулю (з 7,5 до 8,5 і з 4,2 до 5 грн відповідно).

У той же час багато овочів в березні подешевшали. Наприклад, баклажани - майже вдвічі (з 73,7 до 50 грн / кг), солодкий перець - на чверть (з 81,2 до 62,5 грн). Ціни на часник впали з 52,5 до 50 грн, на пекінську капусту - з 16 до 14 грн. Зауважимо, що ці овочі у нас в основному імпортні.

Кілька гривень втратили також в ціні деякі українські "дари землі". Такі, як гарбуз (подешевшав в середньому з 13 до 11,5 грн) і чорна редька (з 7,5 до 6 грн). В останній місяць дещо знижувалися і ціни на картоплю (впали з 4,7 до 4 грн в опті).

На більшість імпортних фруктів ціни також знижуються. Так, за останній місяць груші на оптовому ринку "Шувар" подешевшали з 42,5 до 30 грн, банани - з 42 до 34 грн, мандарини - з 40 до 35 грн, грейпфрути - з 32,5 до 29,5 грн, ківі - з 45 до 43 грн, лимони - з 39,5 до 38 грн.

А ось ціни на яблука коливаються. Наприклад, "Айдаред" подешевшало з 16,5 до 14 грн, "Голден" - з 18,7 до 18 грн. А ось сорт "Симиренко" подорожчав з 15 до 15,5 грн, "Чемпіон" - з 17 до 18 грн.

Незважаючи на торішній неврожай, українські яблука на початку зими коштували дешевше, ніж польські. Однак потім почали рости в ціні і сьогодні вже зрівнялися за вартістю з польськими. Тому в Україну повезли польський імпорт, і це дещо пригальмувало зростання цін ", пояснює керівник департаменту "Маркетинг-аналітика" компанії "Шувар" Тетяна Гетьман.

"Багато торгових мереж навіть віддають перевагу польській продукції, тому що вона якісна, однорідна, з нею менше проблем і завжди можна замовити необхідну кількість", - розповідає експерт.

Білкова продукція не дешевшає

Якщо говорити про м'ясо, то ціни на яловичину і телятину за останній місяць мало змінилися. Наприклад, вирізка та гуляш як коштували на початку березня 260 і 100 грн відповідно, так і коштують на початку квітня. Однак протягом місяця спостерігалися як періоди подорожчання, так і зниження цін. Яловича лопатка подешевшала з 144 до 137,5 грн в середньому, а ось ошийок подорожчав з 100 до 120 грн.

Зате свинина за цінами вже наздоганяє яловичину. А деякі її види навіть переганяють. Так, свиняча вирізка подорожчала за місяць з 125 до 134 грн, лопатка - з 82,5 до 91,5 грн, гуляш - з 81 до 89,5 грн. Свинячий ошийок подорожчав з 119 до 129 грн і обігнав за ціною яловичий ошийок, який коштує в середньому 120 грн.

А ось якщо дивитися за результатами перших трьох місяців 2018 року, свинина не сильно виросла в ціні, тому що були і періоди здешевлення. А ось яловичина подорожчала майже на 17 грн. Хоча в березні зростання цін на цей вид м'яса сповільнилося, середня ціна змінилася всього на пару гривень.

Добре, хоч ціни на птицю стабільні. Так, куряча задня чверть - сьогодні в опті коштує 46,9 грн, філе - 86,4 грн. Індиче філе - 130 грн, задня частина - 75 грн. Точно такими ж були середні оптові ціни на "Шуварі" і місяць тому.

Риба за місяць подорожчала менш ніж на 10%. Наприклад, хек морожений - з 71 до 74,5 грн, мойва - з 36,5 до 38 грн за кіло. Філе минтаю коштує, як і місяць тому, 61,5 грн.

Молочні продукти, яким обіцяли зниження ціни, поки його, на жаль, не демонструють. Так, молоко залишилося на колишньому рівні, кефір на "Шуварі" подорожчав з 20 до 21 грн, вершкове масло - з 120 до 140 грн. 15% сметана також підросла в ціні (з 14,5 до 17,5 грн за 450-грамову упаковку), а ось 20% - коштує, як і раніше: в середньому 20 грн за 450 г. А ось сири або залишилися на колишньому рівні, або незначно подешевшали.

Імпорт збиває зростання цін на українські овочі

Експертів аграрного ринку попросили спрогнозувати, як будуть змінюватися ціни на продукти харчування до кінця весни.

"Я думаю, до кінця квітня і в травні овочі ще дорожчатимуть. Одна з основних причин в тому, що в минулому році в Україні значно скоротилося виробництво овочів. Тому запасів української продукції на сьогодні вже мало, ми збільшуємо імпорт, а ціна на овочі з-за кордону прив'язана до долара, плюс витрати на транспортування впливають на ціни. Тому, поки не з'явиться українська продукція нового врожаю, ціни будуть рости ", - говорить Неля Онищенко, аналітик Української аграрної конфедерації.

А в нинішньому році перший український урожай з'явиться трохи пізніше звичайного.

"Холодний березень не дозволив вчасно висадити ранню капусту. Через це українська капуста масово буде продаватися тільки з початку травня, а до тих пір стара може ще подорожчати", - попереджає Неля Онищенко.

А ось Тетяна Гетьман каже, що перша рання капуста - поки македонська - вже надійшла в продаж. І коштує практично стільки ж, скільки і в минулому році - 30 грн/кг.

"З українською капустою цього року є суттєвий нюанс. При гарній погоді, з поступовим потеплінням, зазвичай на ринок спочатку виходить Закарпаття зі своєю капустою, а через пару тижнів - Херсон. Але в цьому році сезон затримується, через березневі заморозки українські фермери вийдуть на ринок трохи пізніше звичайного і одночасно. Так що перша українська капуста - дуже невелика кількість - з'явиться на прилавках приблизно в першій декаді травня. А масовий продаж почнеться тільки з другої половини травня. І ось тоді очікується суттєве падіння ціни на ранню капусту, тому на ринок вийдуть одночасно виробники з Закарпаття та Херсона ", - пояснює аналітик. В цілому Тетяна Гетьман також прогнозує невелике зростання на овочі до нового врожаю, але каже, що імпорт не дозволить цінам піднятися дуже високо.

"По овочам можливе зростання цін. Але не думаю, що воно буде великим. Наприклад, за останній тиждень, перший тиждень квітня, тільки капуста зросла в ціні. Морква тримається на одному рівні, а буряк навіть трохи дешевшає за рахунок того, що до нас зайшов дешевий польський продукт.

Взагалі, як тільки в Україні починають сильно зростати ціни на овочі, збільшується імпорт. А в Європі і на світовому ринку ціни зараз практично такі ж, як на українські овочі. Так було по буряках, зараз така ж картина спостерігається по ріпчастій цибулі і по капусті. Ціни на цибулю взагалі стали великим розчаруванням для українських фермерів. Вони тримали цибулю до квітня, але зростання цін так і не відбулося ", - говорить Тетяна Гетьман.

Однак картопля навряд чи буде дорожчати.

"Якщо цибулю у нас в основному вирощують великі виробники, то картоплю - дрібні фермери і приватні особи. І в кризу під картоплю люди зазвичай відводять великі площі. Під час останньої кризи посівні площі під картоплю істотно збільшилися, і в країні її багато. Великі виробники навіть скорочують виробництво картоплі третій рік поспіль. Але на ціни це не впливає. Картопля в цьому році практично така ж за ціною, як і в минулому ", - говорить Тетяна Гетьман.

Ціни на фрукти впадуть з появою першої полуниці

Як тільки з'являються перші ягоди, полуниця, споживання яблук різко падає, каже Тетяна Гетьман. А разом з ним - і ціни. За прогнозами аналітика аграрного ринку, перша українська полуниця з'явиться в продажу вже в середині травня.

До цього часу українську ціну на яблука будуть формувати польські ціни, а також курс долара. Але якщо істотного зміцнення долара експерти не прогнозують, то зниження запасів яблук може викликати ще деяке зростання цін.

Свіже м'ясо з Білорусі залежить від долара

"Я думаю, на яловичину ціна до кінця весни ще трохи підніметься. Україна реагує на тенденції міжнародних ринків, а там ціни показують невелике зростання. Наші ціни залежать від імпортних, зокрема, тому, що поголів'я худоби у нас рік у рік зменшується і ми збільшуємо імпорт, особливо взимку. Причому в цьому році ми стали завозити набагато більше, ніж раніше. Наприклад, якщо порівнювати імпорт по м'ясу в цьому році і в минулому, то по свіжому м'ясу він виріс практично в 2 рази, а по морозиву - відсотків на 20 ", - говорить Неля Онищенко.

Тобто взимку, навіть якщо ми купуємо свіже м'ясо, з великою часткою ймовірності можна говорити про те, що це м'ясо імпортне. Але їде воно до нас не здалеку. Зокрема, багато яловичини Україна імпортує з Білорусі, каже аналітик.

Ціни на м'ясо після Пасхи можуть також піднятися через те, що після посту різко збільшується попит на яловичину і свинину. Так відбувається щороку, нагадує Тетяна Гетьман.

Молоко буде "коливатися" до липня

"Ціна на молоко останнім часом практично не змінювалася. Ті зміни цін, які ми спостерігаємо, на 50 копійок - 1 гривню, можна, скоріше, назвати коливаннями. Молоко - це сезонний продукт, і навесні воно повинно падати в ціні. Але за рахунок того, що у нас на ціну впливають і інші фактори - піднімається зарплата, наприклад, - я не думаю, що цієї весни молокопродукти сильно впадуть в ціні ", - говорить Неля Онищенко.

А ось влітку ціни, швидше за все, виростуть, прогнозує експерт. Це може статися у зв'язку з вступом в силу закону про заборону купувати молоко у населення.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview