178171
182818

Які основні пропозиції розробників «Антирейдерського» законопроекту

Мета  цього законопроекту – впорядкування системи державної реєстрації. Розквіт аграрного рейдерства, який ми спостерігаємо, став можливим саме через безкарність державних реєстраторів та обмежені можливості контролю їхньої діяльності. Найпоширенішими схемами, які зловмисники використовують сьогодні залишаються переоформлення договорів оренди землі та корпоративних прав підприємств на підставні компанії. Щоб покласти цьому край, Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) долучилася до спеціалістів Мінагрополітики, Мін’юсту, народних депутатів та експертів галузі в роботі над законопроектом, що врегулює систему держреєстрації в Україні.

Ключові пропозиції, взяті за основу для розробки законопроекту:

- Надати державним реєстраторам майнових прав доступ до всіх баз даних Державного земельного кадастру та Реєстру речових прав на нерухоме майно і зобов’язати їх перед реєстраційною дією самостійно перевіряти інформацію всіх цих баз даних

«Потрібно відмовитися від системи, коли людина ходить по кабінетах, збирає різні витяги, і реєстрація проводиться на підставі цих папірців, достовірність яких перевірити нереально. Ця система нестійка до підробки. Ми пропонуємо, щоб сам держреєстратор мав безпосередній доступ до всіх баз даних, перевіряв, чи дійсно людина, яка до нього прийшла, має право на здійснення відповідної дії, чи є вона власником ділянки, чи дійсно на неї видана довіреність нотаріусом і т.д. Реєстратор також робитиме відповідний запис, що все в порядку, і на такій підставі проводитиме реєстраційну дію», - пояснив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

- Встановити чітку дату, до якої вся інформація про всі земельні ділянки, на які оформлені зараз права власності, буде внесена до ДЗК

«За даними самого Держгеокадастру, є щонайменше 4 млн ділянок, на які видані державні акти, але ця інформація не заведена до ДЗК. Оскільки про них немає інформації в кадастрі, неможливо офіційно зареєструвати на них, наприклад, договір оренди. Тобто на одну ділянку може бути хоч 100 договорів, адже вони повністю випадають з поля регулювання. Повинен бути конкретний термін, до якого Держгеокадастр всі ці дані введе, і вони стануть всім доступні і зрозумілі», - сказав Михайло Соколов.

- Зобов’язати реєстраторів відмовляти в реєстраційній дії, якщо ділянка не має кадастрового номеру, або він містить помилку

«Якщо до реєстратора приходить людина і намагається зареєструвати право власності або оренди на ділянку, у якої немає кадастрового номера або він містить помилку, то така заява не має розглядатися, тому що зараз це один із способів незаконного заволодіння землею. Людина показує якісь документи, реєстрація відбувається навіть без кадастрового номеру, а потім ці ділянки благополучно накладаються одна на одну. Ми пропонуємо: доки земельна ділянка не буде внесена на кадастрову карту без накладок і перетинів, ніякі договори оренди реєструватися не повинні», - наголосив Михайло Соколов.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Яка вартість борщу в різних регіонах України

Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає ГолосUA.

«Ми взяли найпростіший рецепт борщу: на 3,5-4 літри води свинини - 600 г буряків і картоплі - по 500 грамів, капусти - 300 г, моркви та цибулі - 200 грамів і сметани - 250 грамів», - зазначив експерт.

Найдешевша свинина, за даними статистики, у Львові обійдеться у 60,7 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 2,6 грн за 500 грамів, капуста - 1,4 грн за 300 грамів, морква -1,3 грн за 200 грамів, цибуля -1,2 грн за 200 г, сметана - 10,1 грн за 250 грамів. Львівський борщ обійдеться нам у 80 грн.

У Харкові вартість цієї страви станом на другу декаду вересня, наступна: свинина - 64,5 грн за 600 грамів, буряк - 2,2 грн за 500 грамів, картопля - 3,2 грн за 500 грамів, капуста - 1,6 грн за 300 грамів, морква - 1,4 грн за 200 грамів, цибуля - 1,2 грн. за 200 г, сметана - 10,3 грн за 250 грамів. Вартість борщу в Харкові становить 84,4 грн.

В Одесі свинина - 67,9 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 3,6 грн за 500 грамів, капуста - 2,1 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,4 грн за 200 г, сметана - 11,2 грн за 250 грамів. В Одесі вартість приготування борщу складе 91,5 грн.

За даними Держстату на 20 вересня в Києві свинина з кісткою коштувала 66,2 грн за 600 грамів, буряки - 3,1 грн за 500 грамів, картопля - 4,2 грн за 500 грамів, капуста - 2 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,3 грн за 200 г, сметана - 11,8 грн за 250 грамів. Тобто ця страва коштувала в Києві 90,3 грн.

«Таким чином, дешевий борщ ми приготували на заході країни - на Львівщині, який обійшовся нам в 80 грн, а найдорожчий на півдні - в Одеській області за 91,5 грн. Різниця у вартості цієї страви - 11,3 грн, або 14%», - резюмував експерт.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


У Польщі африканська чума свиней може охопити всю країну

"Ми нічого не продамо за кордон ні малі, ні великі господарства, – застерегла Ева Лех, заступник міністра сільського господарства Польщі, пише УкрАгроКонсалт.
 
Під час останнього засідання комісії Сейму з питань сільського господарства, політик пояснила, навіщо уряд прийняв поправки в закон про охорону здоров'я тварин та боротьбу з інфекційними хворобами тварин. Документ повинен насамперед забезпечити фінансування програми добровільної відмови від свинарства в господарствах, які не в змозі виконувати жорсткі умови біобезпеки у зв'язку з африканською чумою свиней.
 
Заступник міністра пояснила, що компенсації будуть за цей і 2018 рік.  Кількість тварин, за яких будуть виплачені компенсації, буде підраховуватися в тому числі на основі поголів'я в 2016 році. Мова йде про відшкодування за забійну вартість, і фермер зможе отримати компенсацію, та використовувати м'ясо для власних потреб.
 
У відповідь Ева Лех заявила, що "це нормально, якщо фермер, у якого невелике поголів'я і мало коштів, не може виконати всі вимоги біобезпеки".
 
"Якщо ми не будемо діяти таким чином, то взагалі ніякого свинарства у нас не буде, тому ніхто у нас нічого не купить. Ніяке м'ясо не покине польських кордонів з-за того, що АЧС продовжує поширюватися. Якщо господарство не в змозі виконувати правила запобігання хвороби, то воно через певний час має бути закрите", – заявила заступник міністра.
Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю, щоб урожай не пропав

Щоб бульба не зігнила і не змерзла аж до весни пропонуємо декілька простих порад від досвідчених господарів, які допоможуть якнайкраще її зберегти.

По-перше, селяни радять перекладати картоплю лушпинням цибулі.

"Річ у тім, що фітонциди, які містяться в цибулі, захищатимуть коренеплоди від хвороботворних бактерій, – каже Михайло Босюк, фермер. – Відповідно, картопля не буде гнити.

Отож, висипавши трохи коренеплодів, я посипаю їх двома-трьома пригорщами лушпиння, а тоді – знову картопля. Так бараболю зберігав ще мій прадід і казав, що завжди гарно лежала до весни. Тож і я послуговуюсь його порадами".

Дехто ж радить використовувати червону горобину, а також поряд із картоплею зберігати столові буряки. Однак перш, ніж занести урожай до підвалу, паяльною лампою слід обпалити стіни й підогу. І ось чому.

"У такий спосіб ми вбиваємо будь-які хвороботворні бактерії, які можуть бути у підвалі, а згодом – уразити принесену бульбу, – розповідає Галина Базюк, дачниця. – Опісля два-три дні приміщення провітрюється й лише тоді заносимо урожай. Висипавши у засік для картоплі три-чотири мішки бульби, обов'язково кладемо на неї гілочки червоної горобини, на яких повинні бути кетяги ягід. А також розкладаємо декілька столових буряків.
Річ у тім, що і горобина, і буряки потребують підвищеної вологості. Відтак вони вбиратимуть її, й цим самим вбережуть картоплю від гниття. Окрім того, фітонциди, які виділяють листочки і ягоди горобини, згубні для хвороботворних бактерій. Завдяки такому простому й доступному методу в нас ніколи не псується бульба".
"А я картоплю перекладаю гілочками хвої, – каже Михайло Линюк. – Це також чудовий засіб вберегти урожай від хвороб. Тож гнилі коренеплоди у моєму підвалі трапляються вкрай рідко".

Ще один дуже важливий нюанс – температура зберігання. Господарі кажуть: картоплю слід заносити до підвалу, коли у приміщенні – від плюс 12 до 14 градусів. Тоді температура має поступово знижуватись, і зимувати картопля повинна при +2 – 3 градусах.

"Чи добре збережеться урожай, залежить і від того, як його зібрали, -- запевняє Віталій Пахольчук, директор дослідного природничого центру. – Потрібно максимально уникати усіляких пошкоджень картоплі. Адже пошкоджені бульби більш схильні до ураження хворобами".

Джерело: Ukr.Media

Ваш вибір 'Подобається'.


Переходимо на чай: в Україні різко подорожчала кава

Теґи: 

Цінові дослідження було проведено у п’яти українських містах. Лідером за вартістю кави прогнозовано виявився Київ.

Про це повідомляє “Народна Правда”

Дослідження показали, що ціна чашки кави минулого року за чашку еспрессо треба було віддати від 14 до 18 гривень. Разом із тим на сьогодні мінімальна ціна порції кави складає 18 гривень.

Латте і американо також зросло в ціні. Минулоріч воно коштувало від 17 до 37 гривень, тоді як цього року – 20 гривень.

Найбільша ціна на чашку кави – в одному зі столичних ресторанів – 50 гривень. Рекордсменом у плані ціни виявилася кава з молочною пінкою за 75 гривень і теж в одному з київських ресторанів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як відшкодовуватимуть збитки за вилучену через АЧС худобу

Держпродспоживслужба працює над змінами до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб, які б дозволили оперативно та в повному обсязі виплачувати кошти громадянам за спеціалізованим господарствам за вилучену у населення худобу через АЧС. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає прес-служба відомства.

Він зазначив, що у проекті бюджету на 2018 рік, який зареєстрований у Верховній Раді України, Кабінет Міністрів запропонував суттєво збільшити обсяги фінансування на проведення протиепізоотичних заходів: якщо цьогоріч на ці цілі було виділено 113 млн грн, то в наступному році пропонується передбачити 687 млн грн.

Володимир Лапа зазначив, через недофінансування Держпродспоживслужба стикалася з парадоксальними ситуаціями, коли в бюджеті кошти не були передбачені навіть на діагностику АЧС, і Служба зверталася до донорів за допомогою, щоб мати можливість проводити такі дослідження.

За словами Голови Держпродспоживслужби, збільшення у 6 разів передбачуваних бюджетом обсягів фінансування протиепізоотичних заходів на наступний рік дасть змогу вивести проведення протиепізоотичних заходів на новий рівень, у тому числі й оперативно та у повному обсязі виплачувати населенню компенсацію за вилучення свиней через АЧС.

«Наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів. Тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада. І гарантувати людям, що ці кошти будуть через 3-4 дні чи через тиждень надзвичайно важко в силу бюрократичних процедур», - зазначив Володимир Лапа.

Довідка:

У 2017 році станом на вересень господарствам приватного сектору відшкодовано збитки за вилучення свиней у випадках АЧС на суму 15921637,14 грн, що складає 89% від необхідної суми відшкодування. Одночасно за аналогічний період господарствам було відшкодовано 1470591,28 грн, що складає лише 1% від передбаченої суми відшкодування.

Ваш вибір 'Подобається'.