Які законодавчі зміни приніс аграріям вчорашній день

Які законодавчі зміни приніс аграріям вчорашній день

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Так, депутати підтримали законопроект №8121 щодо протидії рейдерству. За прийняття цього документу в першому читанні проголосували 232 народних обранці при необхідному мінімумі у 226 голосів.

«Суть даного законопроекту полягає в тому, щоб заблокувати рейдерство, ускладнити захоплення підприємств, договорів оренди. Він надає правоохоронним органам можливість карати недобросовісних реєстраторів та спрямований на захист майнових прав сільгоспвиробників на законодавчому рівні», – прокоментував прийняття законопроекту заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Законопроект №8121 зобов’язує державних реєстраторів пересвідчуватись перед проведенням певної операції, що особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, має право на вчинення таких дій. Уся інформація про проведені операції буде в обов’язковому порядку зберігатись та перевірятись.

Даним документом передбачається онлайн-доступ державних кадастрових реєстраторів до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державних реєстраторів прав – до усіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі. Таким чином, мінімізується ризик того, що реєстратор «не знатиме» про те, що ділянки були раніше зареєстровані на іншу особу. У той же час адміністративна відповідальність за порушення державними реєстраторами законодавства буде підвищена.

Крім того, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №6049-д щодо консолідації земель, у розробці якого також активну участь приймала ВАР. За його прийняття проголосували 236 народних депутатів.

Даний законопроект врегульовує питання колективної власності на землю, якої в Україні налічується близько 1,5 млн га та створює ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з текстом законопроекту №6049-д, якщо земельні ділянки одного орендаря розміщені в різних місцях поля, вони зводяться в одне ціле. Таким чином, законопроект врегульовує проблему «шахматок» на полях, унеможливлює розподіл ділянок одноосібниками, що полегшить їхній подальший обробіток та мінімізує ризик виникнення конфліктних ситуацій.

Однак через брак голосів у залі Верховна Рада не розглянула законопроект №6527-д про сільськогосподарську кооперацію, на ухвалення якого сподівались малі та середні аграрії.
Даний проект закону надає кооперативам право на отримання та розподіл прибутку, звільняє членів кооперативу від подвійного оподаткування та відкриває малим і середнім фермерам можливість доступу до кредитів. Підготовка законопроекту здійснювалась за участі провідних європейських та канадських експертів та за підтримки ФАО, ЄБРР і Уряду Канади.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaki-zakonodavchi-zminy-prynis-ahrariyam-vchorashnij-den
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Все зерно продамо: український агробізнес шукатиме нові ринки збуту

    Туск просить фермерів зупинити блокаду кордону з Україною: вирішується доля війни

    За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій

    Прогнози гарного урожаю ріпаку в Україні посилюють тиск на котирування

    Ціни на свиней забійних кондицій знову ростуть

    Польща має в 68 разів більше дотацій на АПК, ніж Україна

    Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне – УЗА

    В Україні знову дешевшає картопля: за якою ціною надходить у продаж

    В Україні знизилися ціни на гречку та рис, макарони подорожчали: де купити дешевше

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    БІЛЬШЕ НОВИН