Якою буде ціна на хліб цього року

Теґи: 

Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише landlord.ua.

 «На це буде впливати інфляція, яка пришвидшиться з вересня, девальвація гривні та зростання світової ціни. А середні за вартістю сорти будуть зростати меншими темпами, оскільки прибутковість виробників на ньому й так достатня», — пояснив експерт.

За його словами, поступове підняття вартості хліба буде відбуватись і наступного року, але темпи зростання будуть уже менші.

«Оскільки 1 січня 2019 року очікуємо чергове оновлення розміру мінімалки, то відбудеться і пов’язане з неї зростання ціни хліба протягом січня-лютого. За споживанням хліба Україна майже в 2 рази випереджає Францію, де з’їдається 54кг на кожного порівняно з нашими 105кг на рік. Але Туреччина має ще більший рівень споживання – 124кг на людину на рік», — каже фахівець.

Та додав, що за рік – з липня 2017 року по липень 2018 року – соціальний білий хліб подорожчав у середньому по країні на 28%, або на 3,4грн.

Найбільше продукт №1 додав у Запорізькій області – 42%, а найменше в Рівненській області – 12%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на українську соняшникову олію впали до рекордного мінімуму

Експортні ціни на соняшникову олію знаходяться на найнижчому за останні 10 років рівні - 695-700 $/тонна FOB. Про це повідомив генеральний директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, передає agrotimes.net.

За його словами, експорт олійного комплексу - олії, шроту, сої, ріпаку - становить 40% від загального аграрного експорту України.

«Обсяги експорту олійної продукції зростають, а загальна виручка від нього продовжує падати. Це свідчить про те, що прибутковість масляного сегмента Україні показує тенденцію до зниження», - зазначив експерт.

Він додав, що до цього часу вирощування олійних культур залишалося найбільш прибутковим для українських аграріїв.

Нагадаємо, що незважаючи на скорочення обсягів відвантажень протягом останніх 4 місяців, сезонні показники з виробництва соняшникової олії в Україні залишаються близькими до рекордного рівня.

За період з вересня по липень 2017/18 МГ експорт соняшникової олії склав 4,9 млн тонн проти 5,4 млн тонн роком раніше.
У липні поточного 2017/18 сезону експорт соняшникової олії з України склав 422 тис. тонн, що на 3,2% менше порівняно з минулим місяцем та на 17,3% у порівнянні з липнем минулого сезону.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Які ягоди в 2018 році були найдешевшими

Ягідний сезон в Україні наближається до завершення. Головними особливостями цього сезону стало ранній початок і передчасне закінчення. Причина - тепла погода у другій половині весни і на початку літа. Завдяки цьому вже в середині червня на ринку були присутні всі види ягід. Про це повідомляють експерти «Інфо-Шувар».

Полуниця і черешня з'явилися на ринку ще на початку травня, до мінімальних показників ціни на ці ягоди встигли обвалитися вже наприкінці місяця, а в червні сезон можна сміливо вважати закінченим. До такого розвитку подій українські переробні підприємства не були готові, традиційно полуниця стає найдешевшою в середині червня. Тому більшість підприємств просто не встигли сформувати сировинну базу по полуниці, хоча у другій половині травня ціни на ягоду іноді обрушувалися до 10-15 грн/кг. В загальному, навіть враховуючи істотний цінової провал в кінці травня, середня ціна на полуницю в цьому році була лише на 9% нижче за рахунок істотного подорожчання цієї ягоди вже в червні.

Рекордсменом по цінового спаду в цьому році стала вишня, її середня вартість була на 40% нижче попереднього року. Вишня з'явилася на ринку на початку червня, вже через місяць на оптових ринках вишню можна було купити по 7-10 грн/кг.

На другому місці за зниження ціни виявилася черешня, її середня вартість була на 25% нижче попереднього року. Приблизно на стільки ж знизилися за рік ціни на найдорожчу ягоду - лохину. Сезон чорниці на оптових ринках почався в першій половині червня з досить високих цін 270-300 грн/кг, а вже в кінці липня ягода коштувала в 2-2,5 рази дешевше.

Ціни на малину вражаюче низькі в цьому році, на початок серпня на оптових ринках країни цю ягоду можна було купити по 15-17 грн/кг, але така вартість була в 1,5-2 рази вище закупівельної ціни переробних підприємств. Середня вартість малини на оптових ринках України за рік знизилася на 20%. На 13% дешевше в цьому році була смородина, а от різниця у вартості на ожину стала мінімальною, повідомляє UBR

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Під Києвом фермер підгортав коноплі разом з огірками та помідорами

Про це повідомляє прес-служба поліції Київської області.

Так, в селі Красилівка, в рамках операції "Мак", співробітники Броварського відділу поліції вилучили близько чотирьох кілограмів висушеної і готового до вживання наркозілля, а також викорчували більше 50 кущів конопель. "42-річний місцевий житель вирощував заборонені рослини у власному дворі. Чоловік поливав, підгортав підв'язував коноплі разом з огірками і помідорами в теплиці", - розповідають поліцейські.

За фактами незаконного виробництва, виготовлення і зберігання наркотичних засобів, а також вирощування конопель поліція відкрила кримінальне провадження. Всі речові докази вилучені та направлені на експертизу.

Триває досудове розслідування. Підозрюваному загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Білий дім виділить 6 млрд доларів допомоги фермерам, які постраждали через мита

Про це повідомляє УНН із посиланням на міністерство сільського господарства США.

Зі цих коштів 4,7 млрд доларів будуть виділені виробникам кукурудзи, молочної продукції, бавовни, пшениці, свинини, сої і сорго. Міністерство також закупить у постраждалих від введення тарифів товари на суму 1,2 млрд дол. і роздасть через благодійні фонди допомогу голодуючим.

Ще 200 млн дол. підуть на те, щоб допомогти фермерам отримати доступ до іноземних ринків у рамках програми сприяння торгівлі сільськогосподарською продукцією. “Важливо пам’ятати, що все це можна скасувати хоч завтра, якщо Китай та інші країни скорегують свою поведінку”, — зазначив міністр сільського господарства Сонні Пердью. “Президент доручив мені переконатися, що наші фермери не приймуть на себе удар через введення тарифів”, — заявив він.

Нагадаємо, в кінці липня поточного року стало відомо, що влада США має намір виділити 12 млрд доларів допомоги фермерам, яких торкнулося торгове протистояння США з Китаєм і низкою інших країн, у тому числі державами Євросоюзу. Як повідомила газета The Washington Post, виробники сільськогосподарської продукції скаржаться, що дії Китаю та інших країн у відповідь на протекціоністську політику США можуть коштувати їм мільярдів доларів. Білий дім на протязі декількох місяців шукав можливість надати фермерам підтримку, яка поширювалася б через міністерство сільського господарства і включала б пряму матеріальну допомогу, програми сприяння в поширенні продуктів і стимулюванні торгівлі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

IV Щорічна конференція "Фінанси і податки в агробізнесі 2018"

Офіційні показники рентабельності в АПК на рівні 22,7% - занадто усереднене значення!

Насправді показники операційної діяльності у різних агрокомпаній розходяться в рази. Деякі стабільно генерують високий прибуток, інші часом зводять кінці з кінцями. Касові розриви негативно впливають на роботу підприємства.

Від професіоналізму фінансових фахівців безпосередньо залежить ефективність аграрного бізнесу.

Компанія "ПроАгро Груп" пропонує обговорити актуальні фінансові та податкові питання, поділитися власним досвідом і почути думки колег 14 вересня 2018 року на IV Щорічній конференції "Фінанси і податки в агробізнесі 2018".

Компанія ПроАгро запрошує до участі:

Власників і керівників компаній, віце-президентів з фінансів, фінансових директорів, головних бухгалтерів, директорів з корпоративних фінансів, керівників казначейств, планово-бюджетних відділів, податкових департаментів, директорів з контролінгу, директорів з внутрішнього аудиту, ризик-менеджерів і всіх, небайдужих до фінансових питань в АПК.

Питання, на обговоренні яких ми плануємо зробити акцент на заході:

• Стратегії управління фінансовими потоками;

• Ефективне залучення коштів для операційної та інвестиційної діяльності;

• Аграрні розписки як інструмент залучення швидких грошей;

• Особливості бухгалтерського відображення аграрних розписок;

• Координація взаємодії різних видів обліку;

• Культура управлінського обліку на аграрних підприємствах;

• Комплаєнс і його вплив на фінансовий стан компанії;

• Інструменти легальної оптимізації оподаткування підприємства;

• Бухоблік в хмарі і діджиталізація фінансів;

• Підводні камені електронного документообігу та взаємовідносини з ДФС;

• Автоматизація процесів фінансового та управлінського обліку;

• Зміна фінансових тенденцій в агробізнесі перед відкриттям ринку землі;

• Облік за зобов'язаннями земельної оренди і взаєморозрахунків з пайовиками

У програмі конференції буде передбачено панельні дискусії, під час яких ми обговоримо кілька найбільш актуальних для аграрних фінансистів питань.

Чекаємо на Вас 14 вересня 2018 року!

З питань участі в роботі заходів, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся :

Тел.: +38 067 243 38 03; +38 044 248 02 67 
[email protected] www.proagro.com.ua

http://www.proagro.com.ua/events/fin2018/

 

[email protected] www.proagro.c

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview