Якою земельну реформу бачать аграрії: пропозиції до законопроєкту про ринок землі

Якою земельну реформу бачать аграрії: пропозиції до законопроєкту про ринок землі

Земельна реформа – питання не лише економічне, а й соціальне. Сільські території сьогодні розвиваються завдяки інвестиціям аграріїв. І, як показує статистика, малий та середній аграрний бізнес, який сьогодні обробляє 75% сільськогосподарських земель країни, забезпечує вдвічі більше робочих місць у порівнянні з агрохолдингами та сплачує значно більше податків до бюджетів місцевих громад, повідомляє прес-служба ВАР.

Однак, законопроект №2178-10 замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу закріплює та зміцнює позицій олігархів в агросекторі України. Позицій, які вони зайняли в результаті політичної корупції, нечесного розподілу державних коштів і несправедливих преференцій.

ВАР наголошує: доленосний для України документ має відповідати інтересам усіх учасників аграрного сектору, а не окремим його суб’єктам. Саме тому на основі пропозицій і зауважень аграріїв фахівці ВАР підготували поправки до законопроєкту, які дадуть поштовх до розвитку малого та середнього фермерства, як основи для існування села, а не посилення становища олігархів.

Зокрема, пропонується:
1. Запровадження ринку землі у два етапи. ВАР наполягає на тому, що у перші 5 років земля с/г призначення може продаватися лише фізичним особам-громадянам України та не більше 500 га в одні руки. Першочергове право на придбання землі в якості фізичної особи має власник компанії, яка орендує земельну ділянку за умови сплати ціни, за якою вона продається.   

2. Надання на другому етапі права купувати землі с/г призначення юридичним особам, власниками (учасниками, акціонерами) яких є виключно громадяни України. Такий підхід забезпечить повне розкриття інформації про істинних власників компаній. Ця норма не дозволить обхідними шляхами скупити землю іноземцям, підставним «фірмам-прокладкам», а власникам компаній – уникнути  оподаткування при виплаті дивідендів на материнські компанії. 

3. Встановлення обмеження щодо обсягу максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов’язаних осіб не більше 5 тис. га.

4. Введення обмежень на загальну площу с/г землі в користуванні та володінні – не більше 20 тисяч гектарів з виключенням для вже існуючих компаній в розмірі не більше площі землі, яка вже обробляється.

5. Надання права юридичним та фізичним особам, що займаються молочним скотарством, придбати землю с/г призначення вище встановленого ліміту із розрахунку 2 га на 1 корову.

6. Заборонити продаж землі особам, які не зможуть підтвердити походження своїх коштів, за які вони мають намір придбати земельний наділ.

7. Протягом року з дати прийняття законопроєкту про ринок землі прийняти законопроєкт про всенародний референдум та провести референдум щодо надання іноземцям права набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Додамо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали “слуги народу” й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yakoyu-zemelnu-reformu-bachat-ahrariyi-propozyciyi-do-zakonoproyektu-pro-rynok-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати