Яку агропродукцію імпортуємо та звідки?

Цікаво - а що імпортуємо та звідки?
Про це пише expres.ua.
"До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави", - зазначає Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.
"Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на 217 млн дол., риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) - на 205 млн дол., плодів та горіхів - на 204 млн дол., тютюну та виробів з нього - на 172 млн дол. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму 162 млн дол. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи (93 млн дол.) та пальмової олії (75 млн дол.). Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби", - підкреслює Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".
За його словами, близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім про Польщу, Німеччину і Францію). Ще 24% йде з Азії, 16% - з Америки. Майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м'ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).
За перше півріччя, у ЄС Україна купила агропродукції на 1 млрд 29 млн дол, у країн Азії - на 443 млн дол., країн Латинської Америки - на 176 млн дол., країн Африки - на 107 млн дол.
Рис для Херсонщини незабаром стане брендовою культурою

Про це розповів директoр Департаменту агрoпрoмиcлoвoгo рoзвитку XOГА Oлекcандр Паливoда, пoвідoмляє Xерcoн.city.
«Були пoказані результати пo oтриманню врoжаїв риcу піcля різниx культур у cівoзміні та на ділянкаx, де дo цьoгo взагалі нічoгo не вирoщувалocь. Піcля втрати Криму, ocнoвним вирoбникoм риcу cтала Xерcoнcька oблаcть, і зараз у наc є вcі мoжливocті нарocтити такі oб’єми, щoб не тільки нагoдувати Україну влаcним риcoм, а й вийти з ним на cвітoвий рівень», – cказав він.
Oлекcандр Паливoда такoж зазначив, щo ця ніша незапoвнена, близькo 80 тиcяч тoнн риcу Україна імпoртує - це та кількіcть, яку пoтенційнo змoже вирocтити Xерcoнcька oблаcть, в тoму чиcлі заcтocoвуючи іннoваційні здoбутки Інcтитуту риcу.
«Cьoгoдні риc – це виcoкoрентабельна і затребувана культура - за cтатиcтикoю українці cпoживають риcу найбільше cеред іншиx круп. При чoму найближчі 5-8 рoків перенаcичення у цій галузі не oчікуєтьcя. Cпoдіваюcь, щo наші фермери звертатимуть вcе більше уваги на цю культуру і риcoві плoщі з кoжним рoкoм зрocтатимуть. Упевнений, щo незабарoм риc для Xерcoнщини cтане такoю ж брендoвoю культурoю, як кавуни та тoмати», – резюмував директoр Департаменту агрoпрoмиcлoвoгo рoзвитку XOГА.
У зоні АТО фермер наїхав трактором на приховану міну
Вранці фермер виїхав на тракторі в поле біля села Луганське і зачепив снаряд, повідомляє ТСН.
З осколковими пораненнями чоловіка шпиталізували, надали допомогу та відпустили додому. У поліції області кажуть, що це вже шостий такий випадок від початку року.
25 причин, чому український хліб – найсмачніший (фото)

Наші батьки здавна були хорошими землеробами, вони любили і вміли вирощувати хліб. Хліб, який вважали священним. Сьогодні ми розкриємо вам його таємницю…
Наш хліб починається з благословення на добро, коли з чистим серцем і світлими думками ми розпочинаємо велику справу:
Ще з ранньої осені
ми засіваємо зерно у чорну родючу ріллю.

Земля, ще тримаючи літнє тепло, починає народжувати перші пагони, які колись стануть хлібом.

Зимові сніги вкривають їх білою теплою ковдрою,

щоб уві сні ті набиралися сили.

А навесні, коли прокидається вся природа,


поля вже зеленіють шовковими килимами молодих хлібів.


Ласкаве весняне сонце і щедрий дощ



допомагають пшениці зростати все вищою.

А коли сонце сідає за горизонт – стебла напуває вечірня роса.
Щоразу приходить ніч, яка огортає прохолодою все довкола і заколисує поля.
Та потім повертається день

і промені кожного нового світанку все більше золотять колоски,

які достигають під пісні жайворонків.
Літні грози омивають землю,



а вітри розчісують її золоте волосся.


Солодкий запах стиглої пшениці наприкінці літа означає,


що земля благословляє нас на збір урожаю.
Здавна це було великим святом,

і сьогодні є вінцем всього хліборобського циклу.

Скошене поле, ніби щойно виткане полотно


із велетенських клубків ниток,



відпочиває від колосків.



Далі великі і сильні машини енергією вітру і струму перемелюють зібране зерно на борошно.


Із того борошна у красивій глиняній печі

дбайливі бабусині руки випікають
запашну і рум`яну, налиту самим сонцем і силою рідної землі

хлібину – народжену землею, сонцем, вітром, вогнем та любов`ю до праці.

Тому немає на світі нічого смачнішого за український хліб.

підготувала Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua
Американські компанії зацікавилися плодоовочевою галуззю України

Звіт покликаний зацікавити американські компанії робити інвестиції у цю сферу, інформує zaxid.net.
«Через домінування України в експорті зернових культур американські компанії дуже мало знають про великий торговельний та інвестиційний потенціал українського плодоовочевого сектора. Звіт Комерційної служби надасть американським компаніям інформацію, необхідну для оцінки України, як потенційного торговельного та інвестиційного партнера», - йдеться у повідомленні посольства США в Україні.
Посольство закликало американські та українські компанії, які зацікавлені в просуванні торгових можливостей в цій галузі, зв'язатися з Американською комерційною службою у Києві.
«Наша місія полягає у збільшенні американського експорту в Україну, і одним з наших стратегічних пріоритетів є пошук технологій і обладнання США, які будуть сприяти збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції в Україні», - сказано в повідомленні.
Як зазначається, більша співпраця між США та Україною у цій сфері допоможе Україні забезпечити виробництво продуктів харчування з доданою вартістю як для внутрішнього ринку, так і для нових експортних ринків.
В Україні побудують ягідний розсадник

"Сума інвестицій в розплідник становить близько 30 млн грн. Основна діяльність – розмноження, дорощування з подальшою реалізацією розсади і саджанців основних ягідних культур: суниця садова, малина, чорниця високоросла, а також ожина", - сказав агентству Інтерфакс-Україна власник компанії Вадим Скороход.
За його словами, будівництво розплідника було розпочато в березні 2017р.
На сьогоднішній день, паралельно з будівництвом, компанія займається отриманням ліцензій на можливість у наступні роки розмножувати і поширювати якісний посадковий матеріал ягідних культур іноземної селекції. Переговори ведуться як з американськими селекційними компаніями, так і з європейськими.
"Місія ТОВ "Українська ягідна гільдія" - забезпечити виробників України якісним, ліцензованим посадковим матеріалом найвідоміших і найпродуктивніших сортів ягідних культур. У свою чергу це дасть українським виробникам можливість сертифікувати свою продукцію за європейськими стандартами і вийти на експортні поставки", - уточнив В. Скороход.
Власник компанії зазначив, що на реалізацію першої черги розплідника зупинятися не має наміру.
"Наш п'ятирічний план – розширення площ і будівництво in-vitro лабораторії",- додав власник "Української ягідної гільдії".