ЄБА закликала владу врегулювати відшкодування «старих» сум ПДВ

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

«З огляду на особливості прийняття документів різного рівня, розуміємо, що спосіб вирішення питання через постанову може бути впроваджено швидше, ніж закон. Але для бізнесу не є принциповим документ, який це регулюватиме», — цитує прес-служба виконавчого директора асоціації Анну Дерев'янко.

ЄБА наголошує, що заборгованість із відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), що виникла в 2016 році, становить близько 4,7 млрд грн. При цьому експерти асоціації відзначають, що існують два механізми вирішення цієї проблеми: затвердження проекту урядової постанови «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ» або через законопроект 7518 з відповідними поправками до Податкового кодексу про Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

«Для бізнес-спільноти дуже важливо, нарешті, отримати відшкодування своїх коштів, якими тривалий час користується держава. З огляду на гостроту цієї проблеми, бізнес-спільнота звертається до Верховної Ради, яка вже почала роботу, і уряду з проханням ухвалити відповідний правовий акт», — зазначається в прес-релізі ЄБА.

Раніше ЄБА зверталася до Міністерства фінансів і Державної фіскальної служби з проханням погодити внутрішню процедуру і надати відповідні розпорядження територіальним органам про проведення такого відшкодування, а також надати узагальнюючу податкову консультацію щодо відшкодування «старого» ПДВ.

«Станом на 4 вересня створена таблиця все ще не відповідає всім вимогам Тимчасового реєстру, куди вносяться заяви для повернення сум бюджетного відшкодування. Інформація в ній є не в повній мірі актуальною», — наголошують в ЄБА.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Лозівські Машини» і ХАРП дебютують у виставці північноамериканського континенту

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» у польовій і стаціонарній експозиції продемонструють зразки енергоефективних інноваційних дискових борін «ДУКАТ». Дана лінійка борін – одна з повномасштабних у світі, представлена агрегатами шириною захвату від 2,5 до 16,75 м.

Запорука успішної експлуатації сучасної агротехніки – якісні комплектуючі. Одними з таких компонентів, які входять в комплектацію «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» є підшипники і вузли ХАРП – необслуговувані перевірені рішення з збільшеним терміном служби.

На виставці ХАРП представить окремий стенд, що включає весь асортимент продукції для ефективного фермерства – підшипники HARP AGRO c супернадійними системами ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD, ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT, корпусні підшипники серій UC (YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійки вузлів на базі даних підшипників.

Стенд «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» і ХАРП: N-659

Місце проведення: Сanada's Outdoor Park, Woodstock, Ontario

Довідка:
«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» – один з провідних українських виробників ґрунтообробної та посівної техніки, техніки для логістики і перевезень.

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) – провідне в СНД підприємство з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для підприємств сільськогосподарського машинобудування, залізничної галузі, автомобільної промисловості, гірничо-металургійного комплексу і загального машинобудування.

Canada's Outdoor Farm Show – найбільша національна виставка Канади, що демонструє інноваційні і технологічно просунуті сільськогосподарські продукти і послуги.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Роль бренду та продукції з доданою вартістю для АПК

Саме ці питання обговорюють експерти у рамках третьої щорічної конференції "Агромаркетинг 2018", яку сьогодні, 5 вересня,проводить інформаційна компанія "ПроАгро Груп".

Адаптація виробництва під потреби споживачів, прогнозування змін цінової кон'юнктури і отримання найкращої ціни, освоєння нових ніш і вихід на нові ринки збуту - все це глобальні завдання агромаркетингу. Завдяки цьому агровиробники підвищують прибутковість бізнесу і покращують власну конкурентоспроможність на ринку.

Сучасні інструменти торгівлі активно задіюють у своїй роботі як виробників с/г продукції, так і постачальників посівного матеріалу, засобів захисту рослин і техніки.

Так, Богдан Шаповал, директор Ради з питань експорту продовольства, розповів про особливості  В2В (Business to business - організація закритих продаж, ціль яких є продавати об'єм кільком клієнтам) та  В2С (Business to customer - споживачі, відкриті продажі, ціль яких привабити велику кількість покупців) маркетингу. Спікер рекомендує виходити на експорт за допомогою B2B і аргументував своє бачення.

"Не ігноруйте важливість роботи з Вашими дистриб’юторами.  Їх необхідно навчити правильно продавати Ваш продукт, з розумінням і заохочуванням.  Необхідно розуміти Вашого кінцевого споживача і відповідно розуміти, яким має бути Ваш кінцевий продукт, враховуючи ряд необхідних пунктів (пакування, лояльність, робота над брендом)", - підкреслив Богдан Шаповал.

Він також зачепив питання  про можливість виходу на американський та канадський ринки. Експерт зауважив, що далі африканського, азіатського та по-трохи європейського нам ще зарано думати. Так склалася логістика та ряд інших факторів.

На думку Юрія Ковальчука, директора бренд-маркетингової компанії POLARIS, агрокомпаніям необхідно вийти на ринок брендованих товарів.

«Бренд Вам ніхто не створить, так, лише Ви самі можете це зробити». А тепер давайте розберемося, що таке бренд! Це не напис червоними літерами вашої компанії на синьому фоні. Це значно-значно більше. Ваш товар має низьку залученість? Що з цим робити? Є три способи, як просувати такі товари на ринок. Найперше – це створення сильного бренду", - підкреслив Юрій Ковальчук.

Павло Горбачов, заступник директора з розвитку ТД "Соєвий вік" розповів про створення та розвиток аграрного бренду на практиці. Він повідомив, що з їхнього досвіду може запевнити – стратегія торговельна та стратегія розвитку бренду ні в якому разі не повинна змішуватись. Дуже важливо розрізняти ці два напрямки і тоді буде порядок і легко буде бачити усі робочі процеси.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Єгипет замість української купує російську соняшникову олію

Про це повідомляє "АПК-Інформ".

«Основними причинами такої ситуації стали загальне зниження споживання та імпорту соняшникової олії Єгиптом у звітному сезоні, зростання власного виробництва та споживання соєвої олії, збільшення закупівель більш привабливої за ціною російської соняшникової олії», – вважає аналітик олійного ринку ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

Крім того, в 2017/18 МР Україна практично припинила постачання рафінованої соняшникової олії в Єгипет, тоді як сезоном раніше було відвантажено понад 60 тис. тонн цього виду олії.

За останні два сезони Єгипет опустився з 8 на 10 місце в рейтингу країн-імпортерів українського сирої соняшникової олії рафінованої – з 2 на 45.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держава має змінити ставлення до тих, хто виробляє молоко

Молоко в «Шевченківському» виробляють на трьох фермах. Їх поступово модернізували, впроваджуючи нові технології та підходи до справи. Оновили молокопроводи, встановили систему вентиляції в корівниках для дійного поголів'я. Тримають 1600 голів української чорно-рябої породи, з них 800 дійних корів. У 2017 році надоїли 8 200 кг молока на корову, пише milkua.info.

«Сьогодні фермери як ніколи рахують економіку, і деякі відмовляються від виробництва молока. Бо її там немає. Мене дуже обурює той факт, що, займаючись такою нелегкою справою, виробники молока повинні сплачувати ПДВ», - розповідає керівник ДП ДГ «Шевченківське» Олег Балагура.

«Думав, зможемо переконати владу залишити спецрежим зі сплати ПДВ, щоб підтримати галузь, що молоко — важливий соціальний продукт і що українці вживають його менше від норми. Навіть під час війни, коли люди мусили кидати свої домівки, вони брали з собою найнеобхідніші речі і корову. А що маємо сьогодні? Прилавки магазинів переповнені фальсифікованою молочною продукцією — попри те, що в Україні чудові передумови для розвитку молочного скотарства. Ми хочемо тут жити і працювати, але для цього потрібно, щоб у державі змінилося ставлення до тих, хто виробляє молоко», — зазначає Олег Балагура.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, до кінця 2018 року продукти молочної переробки можуть подорожчати на 10-15%

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росія може стати конкурентом України на ринку борошна

Туреччина, ключовий світовий експортер пшеничного борошна, відчуває труднощі на тлі девальвації національної валюти, яка підсилює залежність країни від експорту борошна, але обмежує можливості із закупівлі сировини для переробки.

Казахстан, що на другому місці за обсягами поставок, відчуває тиск на ринок борошна за рахунок розвитку переробної галузі в Узбекистані, який є основним покупцем казахстанської продукції.

Зокрема, в Узбекистані до 1 січня 2020 року звільняється від митних зборів імпорт пшениці і стимулюється експорт борошна.

Крім того, в Росії створюється асоціація експортерів борошна, в планах якої за 10 років наростити експорт даної продукції до 7 млн ​​тонн на рік.

Таким чином, активізація зазначених гравців може посилити конкуренцію на світовому ринку борошна.

Активізація поставок борошна з РФ може скласти конкуренцію українській продукції на ключових азіатських ринках, в першу чергу на ринку КНДР. До цієї країни, безпосередньо або через Китай, в липні-травні 2017/18 МР було відправлено 136,5 тис. тонн російського борошна і 122,8 тис. тонн українського, тоді як за аналогічний період сезону 2016/17 обсяги поставок становили 61 тис. тонн і 101,9 тис. тонн, відповідно.

Розвиток власної переробки в країнах-споживачах буде стимулювати зниженню цін на імпортоване борошно, що ще більш ускладнить конкурування на глобальному ринку для українських борошномелів.

Джерело: agroinsider.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview