174499

ЄБРР інвестує €15 млн. в біогазовий комплекс на Кіровоградщині

Про це повідомив старший радник ЄБРР в Східній Європі і Казахстані Антон Усов на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що пакет фінансування буде включати кредит ЄБРР в розмірі €13 млн. і пільговий кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) в розмірі €2 млн.

«Це буде перший проект в Україні з використанням інноваційної технології виробництва газу, яка забезпечить скорочення споживання енергії. Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять собою хімічні добрива», — зазначив Антон Усов.

Він підкреслив, що реалізація проекту призведе до сукупного скорочення викидів CO2 на 24 тис. т. на рік.

 

Що треба зробити, щоб припинити подальшу деградацію українських ґрунтів

Шляхи їх вирішення для України 23 жовтня під час круглого столу «Деградація ґрунтів та шляхи їх очищення» презентувала Продовольча та сільськогосподарська організації ООН (ФАО).

До обговорення проекту також долучилися представники агробізнесу та науковці.

За словами керівника агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин», кандидата біологічних наук Володимира Конограя, основною причиною деградації ґрунтів є господарська діяльність людини.
«Якщо людина «переступає поріг» екологічно допустимого навантаження на ґрунт, він деградує. Причиною може бути як винесення з ґрунту макро- та мікроелементів внаслідок сільськогосподарської діяльності, так і антропогенні забруднення. Сьогодні через ці процеси площі деградованих ґрунтів в Україні невпинно зростають», – відзначає вчений.
Що ж необхідно зробити, щоб припинити подальшу фізичну, хімічну, біологічну та екологічну деградацію ґрунтів України?

«Відновити деградовані землі дуже важко, але можливо, – пояснює керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров'я рослин» Ірина Перехрест. –  Передусім, потрібно налагодити моніторинг ґрунтів і розробити комплекс ґрунтоохоронних заходів. Для цього необхідно дослідити вміст макро- та мікроелементів у ґрунті, показники його кислотності та кількість гумусу. Лабораторний комплекс «Інституту здоров’я рослин» проводить дослідження ґрунту на найбільшу в Україні кількість показників. На основі результатів цих досліджень та польових виїздів на місцевість наші науковці розробляють рекомендації зі зменшення процесів деградації ґрунтів та підвищення рівня їх родючості».

Окрім цього, учасники круглого столу дійшли думки про необхідність розробки механізму відповідальності землевласників і землекористувачів за шкоду, яку вони наносять екології України.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Агрокомпанії втримують сезонних працівників додатковими виплатами

Приміром, на зборі ягід можна було заробити 300-350 грн в день, тоді як раніше рівень оплати стартував від 200 грн, йдеться у дослідженні Agravery.

Щоб сформувати і втримати свій «кістяк» сезонників, агрохолдинги навіть виплачують їм додаткові невеликі гроші у якості утримання в період позасезонних робіт. Або переводять на інші роботи.

Ольга Дядечко, HR-директор «Сігнет Холдинг», пояснює, що брак робочої сили зумовлений демографічною проблемою: народжуваність в селах все менша, людей небагато. Тому і доводиться вживати додаткових заходів.

А директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП Ксенія Прожогіна додає, що найкраще у цьому випадку спрацьовує фінансова мотивація.

Експерти ж радять також застосовувати додаткові стимули. «Повністю «біла» офіційна зарплатня, медичне страхування та бонуси є гарними  мотиваторами прийти і працювати саме у вас», — вважає Олена Гонголь, директор рекрутингової компанії «Агенція Кар’єра».

За її словами, якщо раніше питання офіційних та неофіційних платежів не було таким гострим, багато сезонних працівників могли отримувати кошти «у конвертах», то зараз цього майже немає. Навпаки –  підприємства почали більше відкривати реальний рівень зарплатні, відразу публікувати його у об’явах про вакансію.

Нагадаємо, раніше Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства, прогнозувала, що найближчі 3-5 років в українському агросекторі спостерігатиметься боротьба за кадри. Дефіцит робочої сили – це те, що вже зараз заважає інвестувати в АПК.

Джерело: agroday.com.ua

Свинина та сало стали ще дорожчими

Про це повідомив  директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає УНН.

"З січня по жовтень свинина й сало додали в ціні по 27 грн за кілограм, яловичина – 24 грн, ковбаса варена – 14 грн, а тушка куряча – 11 грн", - зазначив він.

При цьому, за перші 10 місяців цього року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, свинина та сало додали в ціні 15 грн та 10 грн за кілограм відповідно, підкреслив експерт. У відсотковому співвідношенні свинина та сало подорожчали на 15% та 17% відповідно.

Дорошенко також повідомив, що на кінець вересня цього року кілограм свинини можна було купити в середньому в країні за 118 грн, сала – за 70 грн.

Загалом за рік в Україні продукти стали дорожчими від 7% до 26%, розповів експерт.

Нагадаємо, експерти пов’язують подорожчання сала та свинини з епідемією АЧС в країні. Через хворобу значна кількість українських свиногосподарств були змушені знищувати своє поголів’я.

Також, АЧС спровокувала небачений ріст показників імпорту свинини та сала в Україні з-за кордону. Як зазначив депутат Сергій Тригубенко, так багато м’яса свиней як зараз ми не імпортували останні 4 роки.

Новостворені фермерські господарства отримають одноразову субсидію

Кабінет Міністрів передбачив виділення новоствореним фермерським господарствам одноразової державної субсидії для ведення сільськогосподарської діяльності в період перших трьох років у розмірі 3 тис. гривень на 1 га в рамках державної програми підтримки розвитку фермерства. Відповідну постанову прийнято в ході вчорашнього засідання уряду, передає 112.ua.

Згідно з документом, одне господарство може бути профінансовано не більше ніж на 60 тис. гривень.

Крім того, документом передбачається, що в 2018 році фінансова підтримка фермерським господарствам виявляється у вигляді субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) для членів такого господарства у розмірі 5,5 прожиткових мінімумів.

Максимальний розмір такої субсидії на одне господарство не може перевищувати 30 тис. гривень.

Кабінет Міністрів розширив перелік фермерських господарств, яким може надаватися фіндопомога.
Новини за темою: Рада скерувала до КСУ проект змін до Конституції про проголошення фермерського господарства основою аграрного устрою

Тепер на підтримку може претендувати господарство з чистим доходом від реалізації продукції до 20 млн гривень на рік (у 2017 - до 15 млн гривень), а також сільськогосподарський кооператив молочного і м'ясного напрямків, до складу якого входить не менше 20 членів, і плодово-ягідного, овочевого і з заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин зі складом не менше 7 членів, в розпорядженні яких перебуває не більше ніж по 100 га.

Також постановою збільшена кількість закупленого вітчизняного насіннєвого матеріалу на одне господарство, вартість якого буде частково компенсована з держбюджету, - з 30 тис. гривень до 60 тис. гривень.

Набула чинності заборона на нічний продаж алкоголю в Києві

Газета «Хрещатик» опублікувала рішення Київради щодо заборони продажу алкоголю в столиці в нічний час. Цим документом обмежується продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, а також столових вин та пива (крім безалкогольного).

Заборона не розповсюджується на кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування, що мають відповідну ліцензію.

Міська влада рекомендує Нацполіції та іншим відповідальним органам активізувати роботу, щоб проконтролювати виконання цього рішення, а також не допустити розпивання алкоголю у громадських місцях.

Якщо заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, будуть порушувати припис, Київрада доручає відповідальним органам рекомендувати позбавляти такі заклади ліцензії.

Джерело: agroinsider.com.ua