182818
178171

Європейці підсіли на українські соки

До 2014 року приблизно 50% експортного сегмента становив російський ринок. Нині виробники переключаються на збут до Західної Європи, свідчить дослідження компанії KOLORO, пише landlord.ua.

Головна проблема безмитного ввезення соків на територію ЄС — складність отримання сертифікату походження, зазначають експерти. Якщо мова йде про томатний і яблучний соки, сертифікат отримати не важко, адже всі інгредієнти були вироблені в Україні. Якщо ж експортувати екзотичні серії або цитрусові соки, отримання сертифікату ускладнюється.

Останні три роки обсяг зовнішніх поставок знижується. Не в останню чергу — через невідповідність рівня якості. До прикладу, в країнах Західної Європи все більш популярні соки прямого віджиму. Натуральна продукція маркується знаком NFC, що означає not from concentrate — не з концентрату.

45% українських соків експортується в Польщу. У 2015 році частка цієї країни займала всього 18%. А ось білоруси відмовляються від українських напоїв. З 2015 року обсяг поставок зменшився на 9%. 11% вітчизняних соків купує Словаччина, 6% — США.

Згідно з даними Maxrise Consulting, середньостатистичний українець за рік випиває 10 літрів соку. У Західній Європі – утричі більше, у США — в 5 разів.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Ефективне регулювання зернового ринку дозволить зберегти лідерські позиції України

Які кроки є першочерговими, що треба врахувати і у якому напряму рухатись для ефективного врегулювання зернового ринку – про це йшлося під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства» 27 вересня.

Захід відбувався за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Володимира Лапи, народних депутатів України, профільних асоціацій, бізнесу, міжнародних експертів, громадських організацій. Організатором круглого столу виступив Офіс ефективного регулювання (BRDO).

«У цьому році ми очікуємо на високий рівень урожаю зерна – до 63 млн тонн. Такі обсяги виробництва дають змогу не лише забезпечити внутрішні потреби, але й сформувати значний потенціал для експорту – понад 41 млн тонн зернових. Очевидно, необхідно забезпечити високий рівень якості продукту, ефективну логістику, а також сприятливі умови для всіх учасників ланцюжку. Одним із інструментів тут є перегляд нормативно-правової бази, оскільки частина її застаріла і не відповідає сучасним реаліям. В першу чергу це стосується Закону України «Про зерно та ринок зерна», - зауважила Олена Ковальова під час виступу.

Сьогодні регулювання ринку зерна забезпечується дією майже 50 законодавчих та нормативно-правових актів. Було відмічено про важливість напрацювань офісу BRDO, який виклав своє бачення щодо наявних і актуальних проблем ринку зерна у Зеленій книзі «Регулювання ринку зерна» та домовлено продовжити співпрацю в рамках зернової групи при Мінагрополітики.

«Прагнення підвищити ефективність функціонування зернового ринку є спільними для влади та учасників ринку», - резюмувала Олена Ковальова.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Які основні пропозиції розробників «Антирейдерського» законопроекту

Мета  цього законопроекту – впорядкування системи державної реєстрації. Розквіт аграрного рейдерства, який ми спостерігаємо, став можливим саме через безкарність державних реєстраторів та обмежені можливості контролю їхньої діяльності. Найпоширенішими схемами, які зловмисники використовують сьогодні залишаються переоформлення договорів оренди землі та корпоративних прав підприємств на підставні компанії. Щоб покласти цьому край, Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) долучилася до спеціалістів Мінагрополітики, Мін’юсту, народних депутатів та експертів галузі в роботі над законопроектом, що врегулює систему держреєстрації в Україні.

Ключові пропозиції, взяті за основу для розробки законопроекту:

- Надати державним реєстраторам майнових прав доступ до всіх баз даних Державного земельного кадастру та Реєстру речових прав на нерухоме майно і зобов’язати їх перед реєстраційною дією самостійно перевіряти інформацію всіх цих баз даних

«Потрібно відмовитися від системи, коли людина ходить по кабінетах, збирає різні витяги, і реєстрація проводиться на підставі цих папірців, достовірність яких перевірити нереально. Ця система нестійка до підробки. Ми пропонуємо, щоб сам держреєстратор мав безпосередній доступ до всіх баз даних, перевіряв, чи дійсно людина, яка до нього прийшла, має право на здійснення відповідної дії, чи є вона власником ділянки, чи дійсно на неї видана довіреність нотаріусом і т.д. Реєстратор також робитиме відповідний запис, що все в порядку, і на такій підставі проводитиме реєстраційну дію», - пояснив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

- Встановити чітку дату, до якої вся інформація про всі земельні ділянки, на які оформлені зараз права власності, буде внесена до ДЗК

«За даними самого Держгеокадастру, є щонайменше 4 млн ділянок, на які видані державні акти, але ця інформація не заведена до ДЗК. Оскільки про них немає інформації в кадастрі, неможливо офіційно зареєструвати на них, наприклад, договір оренди. Тобто на одну ділянку може бути хоч 100 договорів, адже вони повністю випадають з поля регулювання. Повинен бути конкретний термін, до якого Держгеокадастр всі ці дані введе, і вони стануть всім доступні і зрозумілі», - сказав Михайло Соколов.

- Зобов’язати реєстраторів відмовляти в реєстраційній дії, якщо ділянка не має кадастрового номеру, або він містить помилку

«Якщо до реєстратора приходить людина і намагається зареєструвати право власності або оренди на ділянку, у якої немає кадастрового номера або він містить помилку, то така заява не має розглядатися, тому що зараз це один із способів незаконного заволодіння землею. Людина показує якісь документи, реєстрація відбувається навіть без кадастрового номеру, а потім ці ділянки благополучно накладаються одна на одну. Ми пропонуємо: доки земельна ділянка не буде внесена на кадастрову карту без накладок і перетинів, ніякі договори оренди реєструватися не повинні», - наголосив Михайло Соколов.ТОП-5 компаній з виробництва свинини

Перші реалізували, за даними Держстату, 360 тис. голів, в інших областях — по 204–241 тис. Середня маса тварин на забій становила 106 кг, пише landlord.ua.

Обсяг реалізації свиней на забій у живій масі за січень-червень 2017 року становив 259 200 тонн. Згідно з офіційною статистикою, в 13 регіонах цей показник поліпшився, однак у 8 — погіршився. У цілому по Україні свиней реалізовано лише на 1,4% менше, ніж за перше півріччя 2016 г.

«На внутрішній ринок надійшло на 3700 тонн промислової свинини живою вагою менше, ніж у 2016-му, або на 2700 тонн у перерахунку на забійну вагу», — каже Олександра Бондарська, аналітик Асоціації свинарів України.

Попит на свинину задовольняли продукцією передовсім найбільших підприємств галузі. Адже 50% промислового виробництва на ринку доводиться на топ-30 свинарських підприємств, зазначає президент АСУ Артур Лоза.

Перша п’ятірка найбільших – «АПК-Інвест», «Агропродсервіс», «Даноша», НВП «Глобинський свинокомплекс», «Нива Переславщини».

Деякі підприємства з наведених ТОП-5 у нинішній складний період розвитку ринку навіть нарощували виробничі потужності й збільшили маточне поголів’я. Зокрема, в компанії «Нива Переяславщини» маточне поголів’я зросло на 21%, а в компанії «АПК-Інвест» — на 12%. У підсумку ТОП-5 свинарських господарств реалізували близько 30% вітчизняної свинини в живій масі за торік.

Однак попит на живця й свинину протягом весни-літа 2017 року відчутно перевищував пропозицію. Через це із середини квітня на вітчизняному ринку сформувався стійкий тренд до зростання закупівельних цін на свиней.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Яка вартість борщу в різних регіонах України

Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає ГолосUA.

«Ми взяли найпростіший рецепт борщу: на 3,5-4 літри води свинини - 600 г буряків і картоплі - по 500 грамів, капусти - 300 г, моркви та цибулі - 200 грамів і сметани - 250 грамів», - зазначив експерт.

Найдешевша свинина, за даними статистики, у Львові обійдеться у 60,7 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 2,6 грн за 500 грамів, капуста - 1,4 грн за 300 грамів, морква -1,3 грн за 200 грамів, цибуля -1,2 грн за 200 г, сметана - 10,1 грн за 250 грамів. Львівський борщ обійдеться нам у 80 грн.

У Харкові вартість цієї страви станом на другу декаду вересня, наступна: свинина - 64,5 грн за 600 грамів, буряк - 2,2 грн за 500 грамів, картопля - 3,2 грн за 500 грамів, капуста - 1,6 грн за 300 грамів, морква - 1,4 грн за 200 грамів, цибуля - 1,2 грн. за 200 г, сметана - 10,3 грн за 250 грамів. Вартість борщу в Харкові становить 84,4 грн.

В Одесі свинина - 67,9 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 3,6 грн за 500 грамів, капуста - 2,1 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,4 грн за 200 г, сметана - 11,2 грн за 250 грамів. В Одесі вартість приготування борщу складе 91,5 грн.

За даними Держстату на 20 вересня в Києві свинина з кісткою коштувала 66,2 грн за 600 грамів, буряки - 3,1 грн за 500 грамів, картопля - 4,2 грн за 500 грамів, капуста - 2 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,3 грн за 200 г, сметана - 11,8 грн за 250 грамів. Тобто ця страва коштувала в Києві 90,3 грн.

«Таким чином, дешевий борщ ми приготували на заході країни - на Львівщині, який обійшовся нам в 80 грн, а найдорожчий на півдні - в Одеській області за 91,5 грн. Різниця у вартості цієї страви - 11,3 грн, або 14%», - резюмував експерт.

 У Польщі африканська чума свиней може охопити всю країну

"Ми нічого не продамо за кордон ні малі, ні великі господарства, – застерегла Ева Лех, заступник міністра сільського господарства Польщі, пише УкрАгроКонсалт.
 
Під час останнього засідання комісії Сейму з питань сільського господарства, політик пояснила, навіщо уряд прийняв поправки в закон про охорону здоров'я тварин та боротьбу з інфекційними хворобами тварин. Документ повинен насамперед забезпечити фінансування програми добровільної відмови від свинарства в господарствах, які не в змозі виконувати жорсткі умови біобезпеки у зв'язку з африканською чумою свиней.
 
Заступник міністра пояснила, що компенсації будуть за цей і 2018 рік.  Кількість тварин, за яких будуть виплачені компенсації, буде підраховуватися в тому числі на основі поголів'я в 2016 році. Мова йде про відшкодування за забійну вартість, і фермер зможе отримати компенсацію, та використовувати м'ясо для власних потреб.
 
У відповідь Ева Лех заявила, що "це нормально, якщо фермер, у якого невелике поголів'я і мало коштів, не може виконати всі вимоги біобезпеки".
 
"Якщо ми не будемо діяти таким чином, то взагалі ніякого свинарства у нас не буде, тому ніхто у нас нічого не купить. Ніяке м'ясо не покине польських кордонів з-за того, що АЧС продовжує поширюватися. Якщо господарство не в змозі виконувати правила запобігання хвороби, то воно через певний час має бути закрите", – заявила заступник міністра.
Ваш вибір 'Подобається'.