182818
178171

З 1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ

Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким, зокрема, внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Такі зміни набрали чинності з 1 січня 2018 року, інформує УАК.  Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнобов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно із внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 статті 10 Закону № 2464 в редакції закону № 2148).

Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.

Члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


«НІБУЛОН» розпочинає другий етап днопоглиблення Південного Бугу

Роботи стартували з найбільшого перекату суднового ходу Південного Бугу - Костянтинівського   перекату.

На цьому етапі передбачено поглиблення Костянтинівського перекату до 2,5 м.  Загальна довжина ділянки днопоглиблення на перекаті становить 2 км.  В цілому, робоча глибина фарватеру річки буде доведена до 2,5 м.

Роботи виконуватимуться за допомогою унікального самохідного надпотужного днопоглиблювального судна «Миколаївець».

Днопоглиблювальні роботи, зважаючи на досить теплу зиму, проводитимуться кожного погожого дня та мають бути завершені до початку нересту. Після завершення днопоглиблення на Південному Бузі, компанія планує перейти до великих планів на Дніпрі, у районі будівництва нових перевантажувальних терміналів.

На сьогодні вантажний флот компанії «НІБУЛОН»  ходить недозавантаженим на 20 %.  Таким чином, виконання компанією другого етапу днопоглиблення дозволить повністю завантажувати несамохідні судна проекту В2000, що були спеціально збудовані для використання на  Південному Бузі, а отже, і скоротити кількість виконуваних барже-рейсів та витрати на транспортування. Окрім того, це вивільнить буксири і несамохідні судна компанії для виконання інших рейсів, наприклад, дасть можливість додатково виконати 30 барже-рейсів з філії  «Кременчуцька» (Полтавська обл.)  і додатково транспортувати водою 120 000 тонн вантажів, що вивільнить автошляхи країни додатково ще на 5 тис. вантажівок.

Поглиблення Південного Бугу до 2,5 м також дасть можливість запустити річкою більш сучасні (порівняно з пасажирськими суднами типу «Полісся», що виконували регулярні рейси в минулому році)  судна з підводними крилами типу «Восход», що мають більшу швидкість та пасажиромісткість (77 місць).  

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українським агростраховикам необхідно більше дбати про інтереси клієнта

Так, за даними проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі і Центральній Азії», якщо в 2016 році було укладено 793 договори, то в нинішньому - 957. Таке зростання обумовлене зростанням довіри українських аграріїв до страховиків в цілому і появи нових якісних страхових продуктів в Україні, пише agronews.ua.

У той же час на українському ринку агрострахування залишається невирішеним ряд проблем, що гальмують розвиток даної сфери послуг в цілому. Від цього страждають як аграрії, що ризикують залишитися ні з чим в разі стихійного лиха, так і бізнес агростраховиків, який не має можливості розкрити потенціал ринку в повну силу, переконаний директор компанії «Агрориск», експерт ринку агрострахування Володимир Юдін.

«Дані проблеми були широко обговорені в рамках семінару «Підвищення прибутковості страхової компанії: залучення нових клієнтів, утримання постійних клієнтів. Ключові інструменти і стратегії успіху страхової компанії», який провів проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі і Центральній Азії» 12 грудня в Києві. Експерти зійшлися на думці, що однією з основних причин, що стримують розвиток агрострахування в Україні, є відсутність належної культури ведення агробізнесу. Аграрії, на жаль, не оцінюють агрострахування як необхідну умову ведення свого бізнесу, а, навпаки, ставляться до нього як до додаткового навантаження на видаткову частину своїх бюджетів», - зазначає Володимир Юдін.

Тим часом, за словами експерта, минулий агросезон довів, що сподіватися на прихильність небесної канцелярії не варто - град, бурі, зливи, пізні заморозки повністю руйнували надії фермерів на майбутній урожай, а разом з цим і їх фінансову стабільність.

«Страховикам, в свою чергу, необхідно більше думати про інтереси клієнта. Їх головною кінцевою метою має стати не укладення договору з аграрієм, а подальший супровід з його виконання, надання пропозицій, оптимізованих під його конкретні потреби, розробка страхових програм, що влаштовують фермера», - зазначає Володимир Юдін.

За словами Володимира Юдіна, в компанії «Агрориск» пропонують своїм клієнтам повний комплекс консультаційних послуг ще на етапі укладання договору, а висококваліфіковані фахівці компанії запропонують аграрію умови саме тих страховиків, які підходять саме для його бізнесу.

«При цьому ми гарантуємо відшкодування страхових виплат в тих випадках, які прописані в страховому договорі», - підкреслює Володимир Юдін.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Різке зниження температури загрожує озимим культурам

Тому ситуація, що склалася на посівах озимих культур в останні дні, є досить складною з точки зору зимостійкості рослин. Підвищення денної температури до 7,0-12,00 С провокує активізацію фізіологічних процесів в їх організмі, відкладає, або робить повністю неможливим стан спокою, характерний для цього періоду. При відсутності снігового покриву, який протримався лише 4-5 днів, різке зниження температури загрожує пошкодженням посівів морозами, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Необхідно відзначити також, що протягом жовтня - грудня було всього лише 20 днів з сонячною інсоляцією, яка сприяє накопиченню цукрів і загартуванню рослин. Це склало 25% від загальної кількості днів, що не характерно для даного періоду. Річна сума опадів на 26 грудня становить 800-1200 мм, що відповідає середньобагаторічній нормі.

На сьогоднішній день стан озимих культур оцінюється як задовільний.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні рентабельно вирощувати порічку

При висадці 6-8 тисяч кущів на гектар з нього можна зібрати 30-40 тонн червоної порічки. Однак, якщо формувати загущені посадки, особливо в одну скелетну гілку, кількість рослин може досягати 18-20 тисяч на гектар. Відповідно, це збільшить їх врожайність до 60-70 тонн з гектара, пише hyser.com.ua.

Експерти відзначають, що якщо правильно доглядати за кущами, то перший невеликий збір врожаю можна провести вже на другий рік після посадки. А вступ у повноцінне плодоношення починається у рослин за 4-5 років. Збір урожаю проводять двічі або тричі за сезон, залежно від ступеня дозрівання ягід, що в основному залежить від сорту.
При вирощуванні порічки в спеціальних критих тунелях, плодам на стадії дозрівання не загрожує пошкодження птахами. Також накриття захищає ягоди  від надмірної сонячної інсоляції. Завдяки цьому збір врожаю слід проводити тоді, коли ягоди повноцінно дозріють: набудуть яскравого кольору і стануть приємними на смак.

При вирощуванні у відкритому полі ситуація зі збором врожаю дещо інша. Там зволікати із збиранням не можна, так як в жарку погоду ягоди можуть швидко перезріть і обсипатися. Стиглу порічку збирають цілими гронами, з плодоніжками.

Експерти кажуть, що в Україні ринок порічки майже не представлений. Тому підприємці можуть ще встигнути зайняти свою нішу. Головне знайти напрямки збуту. Такими можуть стати ринки Європи і Близького Сходу.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українці недоїдають м'яса

Українці недоїли 38% молочних продуктів і 22% яєць, пише ua.newwest.media.

Відповідні дані з посиланням на Держкомстат вказані у пояснювальній записці до законопроекту №7420-1 щодо зниження ПДВ на деякі продукти харчування.

У записці йдеться, що споживання середньостатистичним українцем продуктів тваринництва значно поступається аналогічним показникам провідних країн світу та не відповідає фізіологічним нормам.

Автори законопроекту вважають, що ставку ПДВ на м'ясо, яйця і молоко потрібно знизити на 10%. На їхню думку, таке рішення має стабілізувати ціни на продукти у 2018 році та підвищити платоспроможність українців, які недоїдають м'яса.