182818
178171

З 230-ї спроби продали хлібозавод на Сумщині

З 230-ї спроби державний пакет акцій проданий за 554 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна, пише finance.ua.

«Це сумна статистика, і таких підприємств багато, які виставляються роками на продаж і безрезультатно. З набранням чинності нового закону про приватизацію такої «статистики» стане значно менше. Адже після 2 березня, безрезультатних спроб торгів на підвищення ціни не буде, інші аукціони будуть проходити на зниження і таким чином визначать реальну вартість підприємства, за яку інвестор готовий купувати.

І нехай мене критикують популісти і «великі знавці» приватизації, але непрацююче підприємство, яке приходить в занепад, руйнується і роками чекає, коли знайдеться той, хто за нього заплатить нереальні мільйони доларів, приносить набагато більше шкоди, ніж зниження стартової ціни», – прокоментував продаж заводу керівник ФДМУ Віталій Трубаров.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В 2018 році можливе зниження світового виробництва пшениці

Збирання зернових культур врожаю 2017 року основному завершене, і згідно з прогнозами ФАО, світове виробництво зернових становить 2 642 мільйона тонн, що на 2 мільйона тонн (менше 1%) вище прогнозного обсягу минулого місяця. Ця зміна в порівнянні з минулим місяцем відбулася головним чином у зв'язку фуражними зерновими, по яких в сторону підвищення був переглянутий прогноз по Австралії, а також по ряду країн Східної і Західної Африки. По рису більш сприятливі види на урожай в Камбоджі і перегляд у бік підвищення тенденцій у Камеруні та Ірані були частково компенсовані зниженням прогнозу виробництва у Венесуелі. У річному підсумку, світове виробництво рису очікується на рівні близько 502,2 мільйона тонн, що трохи вище (на 0,3%) абсолютного рекорду 2016 року.
 
Згідно з підготовленим ФАО першим прогнозом виробництва пшениці в світі, її обсяг в 2018 році складе 744 мільйона тонн, що свідчить про зниження обсягів другий сезон поспіль, проте очікується, що обсяг світового виробництва все ж буде вище середнього. Основна частка цього очікуваного зниження обумовлена скороченням виробництва в ЄС і в Російській Федерації в результаті зниження врожайності в порівнянні з високим рівнем 2017 року. Можливе відновлення обсягів виробництва в Австралії, що, як очікується, допоможе запобігти більш глибокому спаду виробництва на глобальному рівні. Прогнози виробництва фуражних зернових в 2018 році в південній півкулі вказують на ймовірність його скорочення головним чином за рахунок скорочення посівних площ і несприятливих погодних умов в Південній Америці і на півдні Африки. 
 
Більш високі темпи споживання кормів сприяють зростанню показників споживання зернових в світі
 
Прогноз ФАО щодо світового обсягу споживання зернових в 2017-2018 році знижений на 5 мільйонів тонн (0,2%) до 2 608 мільйонів тонн, що все ж на 38 мільйонів тонн (1,5%) вище, ніж в 2016-2017 році. Перегляд у бік збільшення в порівнянні з прогнозом минулого місяця відображає, головним чином, більш високі темпи зростання споживання кукурудзи на фураж в країнах Азії, що з надлишком компенсує деяке зниження споживання пшениці.
 
Як і раніше, очікується, що споживання рису в світі в сезоні 2017-2018 років зросте на 1%до 503,6 мільйона тонн. Цей приріст буде повністю забезпечений збільшенням продовольчого споживання на 6,1 мільйона тонн, чого достатньо для збереження показника споживання в світі в цілому на стабільному рівні в 54 кілограми на душу населення.

У сезоні 2017-2018 років обсяг світової торгівлі може дещо знизитися
 
Очікується, що обсяг світової торгівлі всіма видами зернових в сезоні 2017-2018 років досягне 405 мільйонів тонн, що трохи нижче прогнозу минулого місяця, проте, як і раніше, на 1 мільйон тонн (0,2%) нижче рівня 2016-2017 років. Цей перегляд у бік підвищення обумовлений головним чином збільшенням обсягів торгівлі рисом, якого виявилося досить для того, щоб компенсувати скорочення поставок в Індію, Японію і В’єтнам.
 
Прогноз торгівлі рисом на 2018 рік становить 46,0 мільйонів тонн, що на 3% менше рівня минулого року, проте як і раніше є другим показником за всю історію. Прогнозоване скорочення річних обсягів відображає очікування того, що Бангладеш, Сенегал і Шрі-Ланка скоротять закупівлі на величину, яка значно перевищує зростання поставок в Індонезію, Нігерію і Філіппіни.
 

                                                           Зведені таблиці
 
 

Ваш вибір 'Подобається'.


Як фермеру заробити на вирощуванні ріпи

Про це повідомив фермер Володимир Величко із Кіровоградщини, пише kurkul.com.

«Спочатку ріпу вирощував для себе. Зайву віддавав знайомим, потім попробував продати. Торік уже засіяв нею 40 соток городу. Якщо немає досвіду, то ця справа затратна. Тому читав книжки з агрохімії. Невдачі були через посуху, блішок та погані сходи насіння», — розповідає фермер.

Спочатку чоловік купував насіння невеликими пачками, але це було невигідно. Почав шукати більші упаковки. Замовляв інтернеті німецьке, французьке, російське насіння.

«Витрачав по 1 тис. грн/кг. Обирав не пізні, а середньостиглі сорти. Потім залишив 15 соток із невикопаною ріпою. Вона зиму сидить у землі, а на весну дає насіння. Маю тепер своє. Надійно та вигідно», — ділиться досвідом Володимир Величко.

Чоловік не застосовує добрив, тільки сіє сидерати — в основному ячмінь. Скошує його на сіно, землю передисковує та сіє ріпу сівалкою для буряків.

Урожай ріпи фермер збирає у грудні, коли випаде перший сніг. Вона тоді краще зберігається і має кращий смак. Культура витримує морози до -5 градусів.

«Зібрав 1,5 т урожаю вручну, мотоблоком. Із сотки — 200 кг. Продавав через інтернет та соцмережі. Ціну виставляв орієнтуючись на вартість редьки Дайкон. Вона з ріпою входить до одного сімейства. Замовникам пересилав Новою поштою. Маю вже людей, які купили цього року ріпу і готові купити наступного таку ж велику партію», — пишається досягненнями Володимир Величко.

Для збуту більшої кількості продукції, переймає досвід у місцевих фермерів, що вирощують овочі борщового набору. Вони ходові.

«Ріпу обирають люди, які дотримуються здорового способу життя. Це більш нішевий товар, але попит є», — розповідає фермер.

Зароблені на ріпі гроші, чоловік уклав у розвиток бізнесу. Цього року планує засадити нею 1,5 га. Для цього треба купити трактор. Вживаний можна придбати за 70 тис. грн. Стільки ж треба на сівалку.

Ваш вибір 'Подобається'.


"Хлібний дар" заявляє про продаж заводу в Росії

Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив генеральний директор холдингу Анатолій Корчинський.

"Ми не ведемо бізнес в Росії вже протягом трьох років. У акціонера там був актив, але, наскільки мені відомо, він від нього відмовився, продав. Можу відповідально заявити: у компанії " Баядера немає заводів у Росії. Нас із цією країною нічого не пов'язує", - сказав він.

При цьому Корчинський додав, що компанія розливає свою продукцію в Білорусі. "Там ринок влаштований так, що якщо ти хочеш продавати, змушений там і розливатися. Ми співпрацюємо з двома підприємствами, які мають квоти на ботлинг - в Гомелі і Климовичах. Розливаємо і продаємо там 2 торгові марки - Хлібний дар і Повітря: сукупні обсяги приблизно 8-10% від українського виробництва", - повідомив він.

Згідно з інформацією на сайті уряду Вологодської області, в 2015 році міжнародний Баядера холдинг Груп придбав 100% акцій ВАТ Великоустюзький лікеро-горілчаний завод. Основна мета покупки - розвиток виробничих потужностей по розливу алкогольної продукції в РФ. Баядера з 2013 року виробляла горілку Цельсій в РФ за контрактом на потужностях ЛГЗ Петровський в Карелії, філії Росспиртпрома. Інформації про зміну власника заводу в російських ЗМІ немає.

Bayadera Group створена в 1991 році, її власники - Наталія Бондарева і Святослав Нечитайло. Компанія об'єднує профільні активи в алкогольній галузі - торгівлю, логістику і власне виробництво лікеро-горілчаних виробів в Україні та Білорусі, вина, вермутів і коньяків, а також є ексклюзивним імпортером світових алкогольних брендів в Україні. Оборот холдингу в 2017 році склав 6,5 млрд грн, що на 14% більше, ніж в 2016-м. За даними Держслужби статистики, частка компанії на ринку горілки сягає 32,4%.

Ваш вибір 'Подобається'.


Світові ціни на кукурудзу продовжують рости

Крім того, трейдери побоюються, що викликана рясними опадами в Бразилії затримка сівби кукурудзи другого врожаю «сафріна» призведе до скорочення посівних площ і врожаю кукурудзи, оскільки оптимальні строки сівби закінчилися в лютому.

Про це повідомляє Graine Trade.

Різке подорожчання американської пшениці буде сприяти зростанню ціни на кукурудзу, хоча в Чикаго травневі ф'ючерси подорожчали лише на 0,5% до 150,4 $/т.

На ринок тиснуть дані про скорочення тижневих обсягів переробки кукурудзи на етанол і зростання запасів у США на тлі падіння темпів експорту.

Протягом лютого ф'ючерси на кукурудзу подорожчали на 3,6%, тоді як пшеничні зросли на 7-8%.

На готівковому ринку США ціни на кукурудзу ростуть через логістичні проблеми на залізниці та річковому транспорті.

На спотовому ринку кукурудзи ціни виросли відразу на 5-7 $/т до 183,25 $/т FOB Argentina, 192 $/т FOB Brazil і 177,25 $/т US Gulf.

В Україні ціни на кукурудзу також зростають. Перекриті снігопадами шляхи до портів обмежать надходження зерна, що призведе до посилення попиту і подальшого зростання цін на березневі та квітневі поставки в порт до 175-176 $/т і 186 $/т FOB-порти Чорного моря.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зернотрейдер, створений екс-менеджерами Louis Dreyfus, виходить на ринок України

Як повідомляє ЦТС, у травні новий зернотрейдер почне операції на українському ринку. Агентство Reuters пише, що фокус компанії буде спрямований головним чином на експорт зерна з Чорноморського регіону.

Це випливає зі слів виконавчого директора Sierentz Девіда Охайона, який раніше очолював зерновий підрозділ Louis Dreyfus, і покинув компанію разом з колегами в серпні 2017 року після розбіжностей з керівництвом.

Нагадаємо, що 9 жовтня 2017 року Мін'юст України зареєстрував компанію Sierentz Global Merchants Ukraine з статутним фондом майже 40 млн гривень. Вона підконтрольна Sierentz Global Merchants.

Кінцевими бенефіціарами Sierentz Global Merchants Ukraine були вказані Томас Шульц і Хелен Лавлі. Остання була віце-президентом Louis Dreyfus Highbridge Energy LLC - колишньої "енергетичної дочки" зернотрейдингового гіганта.

Основним видом діяльності Sierentz Global Merchants Ukraine вказана оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Директором компанії значиться Лампракіс Лазос. Разом з ним в нову компанію також перейшли ще 6 колишніх менеджерів "Луї Дрейфус Україна".

Заступником гендиректора з комерційних питань призначений Сергій Кирилюк, фіндиректором - Катерина Крыцька, головним юристом - Світлана Гладченко.

Ваш вибір 'Подобається'.