170513

З 300 аграрних держпідприємств 3 виявилися неіснуючими

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомили, що 3 державні компанії аграрного спрямування, які перебували у відомстві колишнього Міністерства аграрної політики, виявилися неіснуючими. Ще одне підприємство виявилося приватним.

Про це написав заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта на своїй сторінці у Фейсбук.

Невідповідність у Мінекономіки виявили під час передачі державних аграрних підприємств у підпорядкування Фонду державного майна для подальшої їхньої приватизації.

«Тепер розбиратимемось, як так взагалі може бути. Це до питання про спроможність державного апарату хоча б слідкувати за 3733 держпідприємствами. Про ефективність управління такою кількістю організацій мова взагалі не йде», — повідомив Кухта.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зростає інтерес до виробництва сухофруктів

За інформацією аналітиків EastFruit, експорт сухофруктів з України в листопаді 2019 року зріс на 84% порівняно з жовтнем і перевищував показники листопада 2018 року на 36%. В цілому ж за перші шість місяців сезону 2019/20 років з України було експортовано 0,9 тис. тонн сухофруктів – на 18% більше, ніж за той же період попереднього сезону.

Незважаючи на зростання експорту, Україна традиційно залишається нетто-імпортером сухофруктів, оскільки кліматичні умови країни не дозволяють масово сушити фрукти і ягоди під сонцем, без використання твердого палива, електроенергії, газу або інших джерел енергії. За перші шість місяців сезону, в Україну було ввезено близько 4,8 тис. тонн сухофруктів – тобто імпорт перевищував експорт приблизно в п'ять разів. Головними постачальниками сухофруктів в Україні традиційно є Туреччина і країни Центральної Азії, такі як Узбекистан і Таджикистан. Серед великих постачальників сухофруктів в Україну також Чилі, Аргентина, Молдова і Китай.

«Ми відзначаємо значне зростання інтересу до виробництва сухофруктів в Україні в останні роки, незважаючи на зростання вартості енергії на внутрішньому ринку. Однак, враховуючи необхідність витрачати енергію на сушку, українські виробники можуть створювати підприємства, які виробляють продукцію високої якості, яке неможливо отримати при сушінні продукції під сонцем в країнах Центральної Азії», - зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Сушка фруктів і ягід в даний час знаходиться в тренді здорового харчування, особливо якщо мова йде про сушінні без використання цукру. Висушені плоди користуються великим попитом серед постачальників енергетичних батончиків, мюслі, пластівців і інших корисних снеків і сніданків. Сухофрукти також все більше використовуються в кондитерській та хлібобулочній промисловості, і продаються окремо в роздріб, в якості здорового снека. Великим попитом користується і фруктово-ягідна пастила – в цьому сегменті вже з'являються досить яскраві бренди, які успішно розвивають експортний напрям», - пояснює представник ФАО.

А ось напрямок виробництва та експорту сухих овочів поки що відстає від фруктів. Кілька років тому, за ініціативи проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», компанія Nestle провела спільно з «АПК-Інформ: овочі і фрукти» великий форум для всіх бажаючих зайнятися цим бізнесом в Україні, пояснюючи всі нюанси цього бізнесу. Після цього кілька років велися переговори з потенційними виробниками сушених овочів,. Однак проект так і не був реалізований. Його вартість оцінювалася в $10-15 млн. Головною причиною, з якої українські овочівники відмовлялися від створення підприємств з сушіння овочів, було відсутність розуміння специфіки маркетингу на внутрішньому ринку та експорту цих специфічних товарів, оскільки гарантій закупівлі продукції до початку її виробництва не давала ні одна компанія.

Тому, на сьогоднішній день, найбільші виробники продуктів харчування України, в рецептурах яких використовуються сушені овочі, переважно імпортують цю продукцію з інших країн.

Найбільшими світовими імпортерами сухофруктів є США, Німеччина, Великобританія, Китай і Франція, а більше всіх сухофруктів експортують Таїланд, Туреччина, США, Німеччина і Чилі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Які країни купують українську соняшникову олію

Про це повідомляє ДФС, пише latifundist.com.

Основними імпортерами української соняшникової олії за січень-листопад 2019 р. були:

Індія — на $1,28 млрд (33,23%);
Китай — на $552,06 млн (14,36%);
Нідерланди — на $410,51 млн (10,68%);
Інші — на $1,6 млрд (41,73%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Держгеокадастрі розпочинається комплексна перевірка

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Башлик Денис на виконання доручення Кабінету Міністрів України, наказав відсторонити від виконання посадових обов’язків керівників та заступників керівників головних управлінь Держгеокадастру в областях та м. Києві з метою комплексної перевірки роботи органу, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, перевірка проводитиметься в частині дотримання вимог законодавства під час розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, реєстрації земельних ділянок та розгляду звернень щодо продовження (поновлення) договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності за період 2018-2019 років.

З метою забезпечення максимальної прозорості та результативності процесу реорганізації Держгеокадастру, просимо усіх громадян долучатися. Якщо ви маєте скарги, або зафіксовані факти порушень законодавства у роботі Головних управлінь служби, надсилайте свої листи за електронними адресами територіальних управлінь Держгеокадастру.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії зазнають збитків через курсову різницю

В умовах знижувальної цінової кон'юнктури для реалізації зростаючих обсягів сільгосппродукції українським виробникам доводиться знижувати маржинальність, однак у майбутньому собівартість може ще зрости за рахунок запуску ринку землі.

Про це в інтерв'ю ІА «АПК-Інформ» сказала менеджер з розвитку бізнесу компанії Maxigrain Олена Нероба.

«Практично всі виробники зазнали збитки від курсової різниці, а багато трейдерів працюють на маржі в 1,5-2 рази нижче звичної. Але сьогодні пшениця і олія мають гарну фундаментальну підтримку, так що в найближчі місяці є шанс відновити маржу», – зазначила вона.

При цьому експерт вважає, що багато компаній «воліють не ризикувати і не укладають контракти на весну/літо і новий урожай».

Джерело: infoindustria.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Волинська птахофабрика судиться з Держпродспоживслужбою

"Володимир-Волинська птахофабрика" подала позов до суду на Держпродспоживслужбу Волині. Про це йдеться в ухвалі Волинського окружного адміністративного суду, – інформує "Княжий Град".

Зокрема, у ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" подали позов до суду "Про визнання протиправним та скасування припису №27 від 06.11.2019 року".

До слова, за фактом забруднення земель через "криваві відходи" Володимир-Волинська прокуратура розпочала кримінальне провадження. До першочергових слідчих  дій були залучені фахівці Державної екологічної інспекції в області.

Раніше інформувалося про те, що внаслідок перевірки, проведеної за дорученням т. в. о. голови Волинської ОДА Олександр Киричука, контролери встановили, що птахофабрика порушує ЗУ "Про охорону атмосферного повітря".

Волинський окружний адміністративний суд ухвалив прийняти позовну заяву та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" до Головного управління Держпродспоживслужби Волині.

Нагадаємо, волинські активісти зафільмували потік викидів рідких відходів червоного кольору на території Володимир-Волинського району. Вони дослідили, що нечистоти ведуть до відстійників ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика".

У "Володимир-Волинській птахофабриці" спочатку мовчали, а потім визнали: викиди кривавих відходів червоного кольору сформувалися внаслідок діяльності компанії.

За фактом забруднення земель району Володимир-Волинська прокуратура розпочала кримінальне провадження. До першочергових слідчих дій залучені фахівці Державної екологічної інспекції в області. Якщо екологи встановлять факт забруднення навколишнього середовища, на "Володимир-Волинську птахофабрику" накладуть штрафні санкції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview