170513

За 10-15 років Україна перетвориться з експортера в імпортера аграрної продукції

Види зникали протягом усієї історії біосфери Землі. І перші п’ять великих вимирань відбувалися тоді, коли людини ще не було. Види вимирають під дією еволюційних факторів, коли вони витісняють один одного, з багатьох інших причин, наприклад, через зміни клімату. Однак, теперішній стан справ є безпрецедентним, коли один вид повністю підпорядковує собі все життя Землі внаслідок своїх забаганок, а не розумно продуманих потреб.

Так вважає кандидат біологічних наук, доцентом кафедри екології, природокористування та біології людини Житомирського державного університету імені Івана Франка Іван Хом’як, про це йдеться в інтерв’ю газети День.

«У нас зараз усі пишаються високими урожаями. Але ми вже втратили дві третини об’єму чорноземів. Бо, наприклад, кукурудзу можна сіяти раз на 10-12 років. Ріпак, який, ми хвалимося, дає зелене паливо, також належить до основних руйнівників ґрунту. Ми можемо з країни, яка входить до трійки експортерів сільськогосподарської продукції, за 10-15 років перетворитися на одного з численних імпортерів такої продукції. Ще одна проблема – у нас весь великий бізнес орієнтується на короткочасну перспективу. Хочуть швидко щось взяти, бо потім зміниться політикум, лобістів у владі не стане і бізнес відіжмуть… Чверть століття немає Радянського Союзу, але людина продовжує мислити тими рабськими, невласницькими штампами. Вважає, що з тим, що знаходиться за межами обійстя, можна робити що завгодно: знищувати, вирубувати, красти тощо. Це велика ментальна проблема», – розповідає дослідник.

Також на думку вченого, проблема глобального потепління є недостатньо вивченою, щоб говорити про те, що саме воно є основною у питанні масового вимирання видів.

«Людина викидами вуглекислого газу впливає на це. Але який відсоток впливу саме людини – ми не знаємо. Наприклад, деякі дослідження показують, що у Х столітті глобальна температура була на кілька градусів вища, ніж зараз. Але ж ми не можемо сказати, що, наприклад, вікінги спалювали багато органіки, що спричинило глобальне потепління. Кліматичні зміни чомусь відбуваються. Коли це стається, переміщуються і зникають види. Людський вплив на клімат є. Але, на мою думку, найбільший він через знищення лісів, особливо вологих тропічних, адже ліс є природним стабілізатором, який згладжує кліматичні коливання», – пояснює Хом’як.

Джерело: zik.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині відкриють лабораторію аналізу і оцінки якості ґрунту та сільгосппродукції

Лабораторія працюватиме за міжнародними стандартами, і здійснюватиме аналіз по 15-20 основних показниках якості ґрунтів, пише agroday.com.ua.

Відкриє лабораторію агроконсалтингова компанія AgriLab.

За словами Ярослава Бойко, СЕО компанії, в перший рік продуктивність лабораторії складе від 200 зразків ґрунту на добу, а вже через кілька років її наростять до тисячі зразків на добу, що дозволить за рік якісно дослідити більше 3 млн га ґрунтів.

Площа майбутньої лабораторії складе понад 2 тис. кв. м, а вартість обладнання — понад $2 млн.

За словами Бойка, зараз в Україні активізувався процес впровадження точного землеробства. І позитивною тенденцією є те, що до нього підключаються не тільки великі аграрні виробники, а й дрібні, і середні господарства. При цьому, українські аграрії сильно відстають від своїх зарубіжних колег, а кількість площ, на яких впроваджується правильне і системне точне землеробство поки досягає всього 5%.

Звісно, впровадження технологій точного землеробства потребує додаткових витрат від виробників, але, за словами Бойка, більшість з них окупається вже в перший рік. Також для досягнення максимального ефекту експерт радить впроваджувати інновації системно і комплексно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрний комітет підтримав законопроект про дрони

Теґи: 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ підтримав і рекомендував прийняття за основу та в цілому законопроект №8275 Про внесення змін до Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" щодо переліку техніки і обладнання для агропромислового комплексу.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) підтримує цей законопроект, який вносить зміни до переліку техніки і обладнання для аграрного сектору, додаючи до нього БПЛА, і закликає до якнайшвидшого його внесення до порядку денного та прийняття на найближчому пленарному тижні.

«Цим рішенням депутати можуть відкрити доступ до інноваційних інформаційних та інжинірингових технологій, які у зв’язку зі збільшенням вартості посівних робіт і основних засобів виробництва, допоможуть зменшити витрати пального, контролювати процес внесення добрив та знизити витрати аграріїв. Це також дасть поштовх для подальшого поширення технологій точного землеробства та синергії сфери IT й сільського господарства» - зазначає Олег Нестеров, координатор комітету техніки УКАБ.

Через внесення змін до статті Закону цей законопроект дозволить виробникам дронів та обладнання для точного землеробства долучатися до програми компенсації часткової вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, завдяки якій аграріям, що купуватимуть дані технології буде компенсуватися 25% від вартості.

«Прийняття законопроекту відкриє доступ виробникам дронів і обладнання точного землеробства до програм держпідтримки і дозволить: 1) поширити технологію точного землеробства на малих та середніх товаровиробників і фермерів; 2) дасть сигнал виробникам інноваційних технології до збільшення локалізації виробництва на території України. Крім того, це потягне за собою необхідність змін в освіті, вплине на ринок праці, соціальну і технологічну інфраструктуру села», - зазначив Олег Нестеров.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Вкласти тисячу доларів - дві секунди". Як живуть "капустяні бізнесмени" Закарпаття

Теплиці і капуста на кожному вільному клаптику землі вражають. Щорічно саме це село годує півкраїни цим овочем. Однак, щоб це приносило прибуток, люди трудяться цілий рік, практично без вихідних, пише zakarpattya.net.ua.

Місцевий, неофіційний, час від київського відрізняється на годину: господарі капустяних "плантацій" хочуть захопити якомога більше світла для роботи. За словами місцевих жителів, вони сплять не більше чотирьох годин на день.

Як розповідають мешканці Заріччя, в "капустяному бізнесі" трудяться цілими сім'ями, але своїх сил не вистачає, і тоді наймають на допомогу працівників із сусідніх сіл.

Проблем багато. "Село сильно зростає, а землю поділили, вона не росте. Уже її немає, практично нічого ділити. Я не знаю, що будемо робити, куди дітей подіти жити", - розповідає одна з мешканок.
Який же прибуток приносить капуста? "У нас вкласти тисячу доларів - це дві секунди", - каже місцевий житель Іван.

За його словами, більшу частину того, що заробляє сім'я, вони вкладають в розвиток виробництва: парники, розсаду, насіння.

А ще, як він каже, трапляються непередбачені обставини. Річка, на березі якої стоїть село, навесні часто розливається, і тоді всі теплиці покриваються річковим мулом. Урожай гине. У той же час, за словами Івана, держава хоче отримувати з фермерів гроші за використання річкової води для поливу.

"Багато потрібно заробляти на місяць, якщо багато дітей, - всіх на ноги потрібно поставити", - розповідає Іван. "Немає у нас відпочинку, наші люди настільки втомилися, що я не розумію, як буде далі. Якщо так триватиме, буде біда", - продовжує він.

Стабільності Іван не відчуває, тому продовжує працювати, забувши про відпочинок і відпустку, адже розраховує він тільки на себе, держава його захистити не може. "Найбільша допомога від них, коли вони нам не заважають", - говорить він.

У селі Заріччя велика школа. Директор з гордістю проводить екскурсію. За його словами, щороку в Заріччі народжується мінімум три класи. Молодші класи і справді заповнені, а ось в старших учнів не багато. Тут з розумінням ставляться до того, що діти повинні допомагати батькам в їх щоденній сільськогосподарській праці.

Щоб поговорити про життя села, кореспондент відправився до голови сільради. Над її столом - портрет українського поета Тараса Шевченка. "Незалежно від президентів, Шевченко буде завжди. І губернатори змінюються, і президенти, і голови сіл, а Шевченко як був, так і буде. Його мудрість нас надихає", - говорить голова сільради.

За її словами, жителі Заріччя - аполітичні. Крім того, тут мирно уживаються шість релігійних конфесій.

Ще одна особливість Заріччя - велике число далекобійників. Адже вирощений урожай потрібно доставляти споживачеві. Місцеві фури давно в селі не поміщаються і стоять по всій Закарпатській області. Інтерв'ю перевізники дають неохоче. Кажуть тільки, що "через те, що зіпсувалися відносини з Росією і Угорщиною, про стабільність вони давно забули".

"Я б ніколи не пішов воювати. За що воювати? За інтереси олігархів? Хто хоче жити нормально, по-європейськи, той працює", - говорить один з далекобійників.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Нішеві культури: проблеми і перспективи

На цьому заході виробники поділяться своїм досвідом виходу у різні ніші.

Мета конференції - допомогти агробізнесу вивчити реальний попит на нішеві культури, розібратися з особливостями їх вирощування та переробки і, зрозуміло, вибрати власну "подушку безпеки".

Основні теми, які ми запропонуємо учасникам першої практичної Конференції "Нішеві культури. Проблеми і перспективи":

Тенденції на українському ринку нішевих культур
Кейси агрокомпаній з виробництва і збуту неіндустріальних культур
Експерименти агрохолдингів з нішевими культурами
Вирощування "під замовлення": нові формати співпраці з покупцями
Які країни чекають українські нішеві агропродукти. Як отримати дозвільну документацію на вивіз "непопулярних" товарів
Чи вдалося подолати нашим виробникам і експортерам митний виклик Індії. Як мита на бобові позначилися на ринку в 2017/2018 МР
Що чекає виробників на світовому ринку, в новому маркетинговому сезоні
Відродження луб'яних культур та особливості їх сучасного вирощування
Насіння і гібриди надають перевагу виробники неіндустріальних культур
Які технічні новинки дозволяють нишевикам збирати гарний урожай
Як захистити нішеві культури від шкідників та хвороб
Як диверсифікувати портфель посівів", щоб не прогоріти
Органіка, крафтові продукти і superfood - перспективні сегменти для дрібного бізнесу. Виробництво, переробка, реалізація
Просування безглютенової продукції. Кейси виробничих компаній
Точки дотику з торговими мережами.
Кейси виробників крафтової продукції та насіння
Привабливі сегменти "з додатковою вартістю" в переробці нішевих культур

Спікери конференції - фахівці з агрокомпаній і експерти ринку - поділяться з колегами своїми знаннями, досвідом і набитими гулями.

Живі дискусії з найбільш цікавих тем не дадуть нудьгувати ні слухачам, ні доповідачам.

До зустрічі на конференції 26 червня!

З питань участі у роботі заходів, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтесь до Інформаційної компанії "ПроАгро":


тел./факс: (+38 044) 248-02-67(+38 067) 243-38-03
e-mail: [email protected][email protected]
сайт конференції: http://www.proagro.com.ua/events/niche2018/
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії почали вирощувати перспективну олійну культуру

Прo це пoвідoмили в Інcтитуті oлійних культур НААН України, передає Oлешки.city.

Вчені відзначають, щo cафлoрoва oлія має дуже виcoку харчoву цінніcть. За cмакoвими якocтями вoна нагадує coняшникoву oлію і пoзбавлене cпецифічнoгo запаху.

Cьoгoдні найбільшими екcпoртерами є Рocія (44% cвітoвoгo екcпoрту), Казахcтан (15,7%), Індія (14,4%) і Нідерланди (10,1%).

Ocнoвними імпoртерами є Туреччина (30%), Китай (20%), Швейцарія і Бельгія.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview