182818
178171

За отруєння бджіл хочуть ввести кримінальну відповідальність

Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко під час IX з’їзду Спілки пасічників України, пише agravery.com.

«Міністерство екології та природних ресурсів підтримає законопроект, який пропонується Спілкою пасічників, працюючи з депутатами, а також в стінах парламенту. Окрім того, маємо ще деякі пропозиції, наприклад, розміщення пасіки в лісах класифікувати як довготривале тимчасове місце користування, що дозволить укладати довготривалі договори оренди», — зазначає Василь Полуйко.

За його словами, що стосується законотворчих ініціатив, Міністерство екології та природних ресурсів доопрацьовує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів».

«Також в Мінприроди розроблено концепцію відновлення полезахисних смуг. Ідея полягає в тому, щоб полезахисна смуга, окрім захисту поля, виконувала ще й додаткові функції, наприклад — була засаджена деревами-медоносами. Мені доводилося бачити на Херсонщині приклад, коли полезахисна смуга складалася з акації, а фермери ще там підсіяли ожину», — розповідає Василь Полуйкоз.

Нагадаємо, українські бджолярі в складі Спілки пасічників України створять новий структурний підрозділ — Центр юридичної підтримки.Україна поновила рекорд з експорту яблук

Аналітики EastFruit повідомляють про різке зростання експорту яблук з України в листопаді 2018 року. За оцінками експертів, вперше місячний обсяг експорту яблука перевищив 8 тис. тонн, збільшившись по відношенню до листопада 2017 року більш ніж в півтора рази – на 55%. У порівнянні ж із жовтнем 2018 року експорт яблук з України виріс в 2,8 рази.

«Україна вперше в історії експортувала за місяць більше 8 тис.тонн яблука, якщо не брати до уваги лише українське яблуко. І хоча як і раніше значний обсяг експорту яблука з України, близько 51%, призначається для реекспорту до Росії, про що свідчать поставки в Білорусь і Молдову, зростання експорту по інших напрямках вражає, – вважає директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, – Позитивним моментом є збільшення відвантажень українського яблука в країни Євросоюзу, Близького Сходу і Південно-Східної Азії. За нашими оцінками, близько чверті всього яблука пішло в країни ЄС, щоправда половина з нього – це органічне яблуко для переробки на сік, пюре та яблучний концентрат. Крім того, вже близько 12% яблука експортується в країни Близького Сходу, а якщо не враховувати промислове яблуко, то частка Близького Сходу в експорті українського яблука вже становить 14% », – продовжує директор УПОА.
 

Цікаво відзначити, що лідером серед країн ЄС за обсягом імпорту українського яблука для свіжого ринку стала Болгарія, на яку припала майже половина всіх експортних відвантажень свіжого яблука з України в Євросоюз. Другим найбільшим імпортером стала Швеція з часткою близько 27% всього яблука для свіжого ринку, експортованого Україною в ЄС.

«Дуже приємно, що наші зусилля по просуванню експорту українського яблука в країни Південно-Східної Азії були не марними, про що говорять зростаючі показники відвантаження яблука преміальної якості з України до Сінгапуру, Малайзії, Гонконгу і Індонезію та Шрі-Ланку. У листопаді в ці країни було відправлено понад 230 тонн яблука преміальної якості, або більше 3% всього експортованого з України десертного яблука», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Учасники ринку сподіваються, що вже в грудні рекорд щомісячного експорту яблук з України буде оновлено.Врожаї ГМО рослин б'ють всі рекорди

Про це пише Соцпортал.

Генетична модифікація допомогла американським вченим виростити тютюнові кущі рекордних розмірів. В майбутньому технологія дозволить виробляти рекордні врожаї картоплі та сої навіть у посушливих регіонах. Однак експериментальною методикою буде непросто отримати схвалення регуляторів.

Щорічно знижена ефективність фотосинтезу призводить до скорочення врожайності по всьому світу.

При нормальних показниках поля виробляли значно більше продукції — лише на середньому заході США вони змогли б додатково прогодувати майже 200 млн чоловік.

Зростанню перешкоджає фотодихання — виділення вуглекислого газу і поглинання кисню через особливості роботи ферменту РуБісКО. В результаті цього збою ефективність фотосинтезу знижується і рослина виробляє менше врожаю особливо в умовах теплого клімату. Так, із-за цього феномену потенціал росту пшениці і рису скорочується на 20-50%.

"Фотодихання — це антифотосинтез. Процес позбавляє рослину енергії і ресурсів, необхідних для посиленого зростання", — пояснює автор дослідження, молекулярний біолог Пол Саус.

Група дослідників з Іллінойського університету в Урбана-Шампейні (США) знайшла спосіб відновити баланс і підвищити врожайність. Експериментальну технологію вони випробували на тютюні. За допомогою генетичної модифікації вони трансформували ДНК рослини, доповнивши її генами гарбуза і одноклітинних морських водоростей. У тепличних умовах ГМО-тютюн почав виробляти на 25% більше врожаю.

Біологи припустили, що ефективність підвищиться ще більше в польових умовах. Як повідомляє MIT Technology Review, ще ніхто не проводив подібні випробування поза лабораторного середовища.

В результаті на відкритому повітрі обсяг врожаю виріс на 20%, а в деяких випадках досягав рекордних 40%. Висота куща збільшилася, а разом з нею зросла і маса листя. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Тютюн часто використовують при проведенні біологічних експериментів, однак у їжу ця рослина не вживається. Вчені планують випробувати технологію на прикладі інших видів. Найближчим часом вони застосують методику для підвищення врожайності сої, квасолі, картоплі, рису, томатів і баклажанів.

Біологи сподіваються, що в майбутньому до результатів їх розробок отримають доступ дрібні фермерські господарства в Африці і Південно-Східній Азії. Надавати технологію генетичної модифікації вчені планують безкоштовно.

Фінансує проект, що отримав назву RIPE, група інвесторів на чолі з Фондом Білла і Мелінди Гейтс, які підтримують інноваційні фермерські технології. На даному етапі вони виділили на нього $80 млн.

Раніше Білл Гейтс зазначав, що ГМО допоможе африканським фермерам адаптуватися до змін клімату. На думку мільярдера, генетична модифікація дозволить уникнути голоду в країнах Африки та інших уразливих регіонах. Втім, вчені визнають — на вдосконалення методики і її сертифікацію можуть піти десятиліття.

Ваш вибір 'Подобається'.


У Польщі через АЧС за рік знищили 30 тисяч кабанів

Про це повідомив Польський союз мисливців (ПСО), пише pigua.info.

У рамках санітарного відстрілу, пов'язаного з АЧС, знищили близько 30 тис. кабанів. Прес-секретар ПСО Пауліна Маженцька запевнила, що боротьба з вірусом АЧС серед кабанів є пріоритетним завданням для мисливців.

ПСО запевняє, що в рамках боротьби з вірусом африканської чуми свиней упродовж декількох місяців проводяться циклічні заняття для мисливців, які стосуються дій з обмеження поширення АЧС.

Інформаційна кампанія ведеться також окружними правліннями ПСО, в тому числі про те, як протидіяти поширенню вірусу, проводити збір та забезпечувати безпеку проб, узятих у кабанів, про правила поведінки з тушами кабанів, заборону на їх догодовування, а також процедури, проведені в момент виявлення хвороби на новій території. Крім того, мисливцям роздають набори для біоасекурації.

Прес-секретар додала, що ПСО закупив і передав мисливським клубам 203 рефрижератора для зберігання кабанів. Маженцька повідомила, що в чотирьох східних прикордонних воєводствах створені оперативні групи, завданням яких є перешкоджання переміщенню потенційно заражених кабанів з сусідніх країн.

Мисливці також запропонували ряд законодавчих змін, які, на їхню думку, полегшать їм боротьбу з АЧС. Це, в тому числі, продовження періоду колективного полювання на кабанів до кінця лютого, дозвіл на використання тепловізорів та приладів нічного бачення, а також штучного освітлення при полюванні на кабанів по всій країні, дозвіл на відстріл кабанів за допомогою мисливських луків там, де їх відстріл з вогнепальної зброї неможливий.

У ПСО додають, що до 3 грудня 2018 року підтвердили 2232 випадки АЧС у кабанів, в Люблінському воєводстві — 896, в Мазовецькому — 854, Вармінсько-Мазурському — 287, Підляському — 185.ТОП-5 найбільших портів України

Друге місце зайняв порт Миколаєва, третє - Одеський, четверте - Чорноморський. П'ятий щабель дістався Південному порту.

Рейтинг портів опублікувало інтернет-видання Порти України.

П’ятірка лідерів 2018 року:

1. Порт Трансінвестсервіс (знаходиться у 27 км від Одеси) – протягом минулого року через нього пройшло 25,7 млн ​​тонн вантажів,
2. Миколаївський порт (здобутки МСП “Ніка-Тера” не враховуються) – 23,8 млн т.,
3. Одеський порт – 22 млн т.
4. Порт Чорноморська (включений вантажообіг Чорноморського рибного порту) – 21,5 млн т.
5. Порт “Південний” (без результатів роботи порту ТІС) – 17 млн т. Порт “Південний” розташований у 30 км від Одеси.

Джерело: landlord.ua

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Одеському припортовому заводі хочуть почати перевалювати зерно

Про це повідомив перший заступник голови правління Микола Щурик, пише УкрАгроКонсалт.

«І сьогодні на потужностях заводу можна, в тому числі, те ж саме зерно перевалювати. Маємо потужності і величезний ресурс це робити. Це дасть можливість задіяти колектив», — сказав він.

За його словами, перевалювати зерно можна було б на базі перевалки карбаміду або використовувати для цієї нової діяльності 3,2 га вільної землі, яка є у підприємства, з можливим будівництвом елеватора в майбутньому.

Микола Щурик уточнив, що розширене засідання наглядової ради відбудеться в Києві спільно з профкомом підприємства у зв'язку з критичною ситуацією, що склалася на ОПЗ.

Він зазначив, що основне питання, яке буде розглядатися на ньому — як зберегти хімічне виробництво і колектив, чисельність якого вже скоротилася з 4 тис. до трохи більше 2,8 тис.

«Єдиний орган, який може прийняти рішення про долю заводу, — це наглядова рада», — підкреслив перший заступник голови правління.

Нагадаємо, керівництво Одеського припортового заводу звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням прийняти невідкладні міри, що можуть вивести підприємство з кризової ситуації.

Ваш вибір 'Подобається'.