174499

За яку суму можна знайти справжнє вершкове масло

Як відомо, смак вершкового масла залежить від жирності – чим більше в ньому вершків, тим смачніше. На виробництво якісного продукту йдуть десятки літрів молока, тому справжнє масло не може бути дешевим, пише Сегодня.

Продавці розповідають, що у вересні масло з жирністю 82% подорожчало вже до 45 гривень за упаковку. Деякі покупці економлять і беруть масло на вагу – виходить удвічі дешевше. Але перевірити якість продукту неможливо, а ціна підозріло низька.

Голова Всеукраїнської асоціації постачальників України Олексій Дорошенко переконаний – вершковому маслу на вагу довіряти не варто.

"Якщо ви бачите щось, що зветься маслом, за ціною менше ніж 160 гривень за кілограм – це не масло, в будь-якому випадку спред. Тобто, молочні жири з рослинними або рослинні жири з молочними і технічними жирами", – пояснює Дорошенко.

Втім, експерти втішають: принаймні восени вершкове масло не дорожчатиме.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, до кінця 2018 року продукти молочної переробки можуть подорожчати на 10-15%.

У ВР занепокоєні багатомільярдним відшкодуванням ПДВ агрохолдингу нардепа

Про це в коментарі УНН повідомив член Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин.

З початку року “Кернел”, серед бенефіціарів якого є і народний депутат Віталій Хомутиннік, отримав близько 5 млрд грн.

“5 млрд грн — це не просто великі, це занадто великі гроші. Ви ж знаєте, що він (Хомутиннік — ред.) сьогодні є переробником. І це є повернення ПДВ, і тут нічого не можна зробити. Ми правда не проти щось зробити, але, на жаль, голосів не вистачило.

І він (Хомутиннік — ред.) сьогодні у виграші, а всі аграрії — у програші. Тому виходить так, що у нас виживають прудкіші”, — сказав Юрчишин.

Раніше УНН повідомляв, що з приходом Хомутинніка у компанію в 2015 році, відшкодування ПДВ “Кернел” збільшилось на 228%. Та й сам нардеп не приховує поєднання депутатства з бізнесом і зізнається, що залежний від своїх компаній.

“Я, чесно кажучи, людина, залежна від тих підприємств, які є в декларації”, — заявив він раніше ЗМІ.

Зауважимо, що мова йде про 39 компаній, в тому числі кіпрські, вказані у декларації нардепа.

Втім, незважаючи на такі одкровення депутата, Національне агенство з питань запобігання корупції, покликане виявляти конфлікти інтересів у чиновників, не змогло виявити їх у Хомутинніка.

Звернення про відповідну перевірку до антикорупційного відомства подав заступник регламентного комітету Верховної Ради, народний депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Олег Купрієнко.

Він просив НАЗК проаналізувати діяльність нардепа в парламенті на предмет лобіювання особистих бізнес-інтересів.

Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкоголь

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 5 вересня, пише НВ.

Згідно з постановою, мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки пропонується підвищити на 12,4% - до 89,4 грн (з 397,76 грн до 447 грн за літр 100% -го спирту). Мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищуються на 19,6% - до 321 грн/літр 100%-го спирту.

Мінімальні ціни на вина натуральні підвищені на 13,5% - до 42 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на кріплені вина і вермути - на 8,9%, до 49 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л - на 12,4%, до 89 грн.

Крім того, передбачено збільшення мінімальної оптово-відпускної ціни коньяку "три зірки" з нинішніх 386,98 грн за 1 літр 100%-го спирту до 412,5 грн, роздрібної - з 597,3 грн до 641,6 грн, "чотири зірки ", відповідно, з 412,85 грн до 455,2 грн і з 645,17 грн до 696,7 грн.

Для коньяку "п'ять зірок" в документі мінімальна оптова ціна знижена з 495,95 грн до 481,6 грн, тоді як роздрібна підвищена з 692,6 грн до 758,3 грн.

Згідно з пояснювальною запискою, мінімальні ціни на алкогольну продукцію, що діють на сьогодні, були затверджені у вересні 2017 року.

Підвищення мінімальних цін на алкоголь пов'язане з ростом цін на складові, компоненти виробництва, зокрема, цін на спирт, тару, комплектуючі.

Постанова набуде чинності через 10 днів після її опублікування.

Українські фермери продаватимуть кукурудзу на вигідних умовах

Погіршення стану посівів кукурудзи через посуху та зниження прогнозу врожайності на тлі високого попиту призвели до зростання ціни на американську кукурудзу, яка вчора в Чикаго подорожчала на 3,5% до 145,3 $/т, пише agrarii-razom.com.ua.

США протягом літа суттєво активізували експорт кукурудзи завдяки низьким цінам та зниженню врожаю та обсягу експорту кукурудзи з Бразилії.

За останній тиждень 2017/18 МР було експортовано 1,335 млн т, що на 5,5% перевищує показник попереднього тижня та на 61,1% перевищує рівень аналогічного періоду рік тому. Загалом у 2017/18 МР США експортували 57,7 млн т кукурудзи, що на 3 млн т менше, ніж прогнозував USDA. При цьому експорт кукурудзи з Бразилії в серпні впав в порівнянні з серпнем 2017 року на 44,8% до 2,9 млн т.
Після запровадження Аргентиною нового мита, експорт кукурудзи з країни найближчим часом зменшиться, що дозволить США повернути собі втрачені ринки В’єтнаму та Південної Кореї.

Це особливо актуально напередодні збору нового врожаю, який USDA в серпні оцінив у 370 млн т, хоча окремі аналітики вважають врожайність дещо завищеною та сподіваються на коригування прогнозу у вересні. Тим більше стан посівів кукурудзи за тиждень погіршився на 1% та наразі відповідає середньому 5-річному рівню.

Стан посівів кукурудзи в Україні відмінний, за підсумками кроп-туру експерти Agritel оцінюють врожай в межах 30 млн т, що практично відповідає прогнозованим USDA 31 млн т.

За два тижні ціни на кукурудзу з поставкою в порт у жовтні впали з 180 до 165 $/т через завантаженість портових терміналів. Низький експортний попит може ще більше опустити ціни.

Через зменшення виробництва ЄС збільшить імпорт кукурудзи на 2 млн т до 18 млн т, що дозволить Україні активізувати експорт. Дефіцит кормів в Польщі та Німеччині сприятиме імпорту кукурудзи на умовах кордон Україна-Польща, де ціни попиту вже перевищили портові та сягнули 170-173 $/т.

Ваш вибір 'Подобається'.

Вітчизняні аграрії відмовляються від вирощування льону

Про це у коментарі AgroPortal.ua повідомив генеральний директор ТОВ «ПВКФ «Сяйво»,  голова ради директорів ГС «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Микола Шкурко.

За його словами, Канаду витіснили з лідерства Казахстан (вирощує втричі більше — 1,1 млн т) і Росія (вдвічі більше — 0,7 млн т). Частка України в цьому році становить 32 тис. т, що складає 1,4% світового виробництва насіння льону.

«Останні два роки закріпилася тенденція до різкого скорочення посівних площ, оскільки українське насіння не конкурує за ціною. Виною є дія 10% експортного мита, якого нема в світових лідерів», — пояснив Шкурко.

Він також зазначив, що переробка льону на технічну олію, задля чого «Укроліяпром» обстоює мито, не вирішує проблему, оскільки замалі обсяги сировини. Єдине спеціалізоване підприємство, Ніжинський жиркомбінат, наростивши потужності  переробки соняшника, перестане очевидно приймати льон зовсім, вважає Шкурко.

«Таким чином, рекомендації науковців Херсонського державного аграрного університету щодо розширення посівних площ під льоном як альтернативи в посушливих районах поки залишаються без економічного підґрунтя й можливості практичної реалізації», — додав експерт, зазначивши, що Мінагропрод не поспішає виправити становище.

«Укрзалізниця» вводить обмеження на вивезення зерна

Зокрема, не можна буде надати місячний план більше, ніж дозволяє довжина під’їзної колії та інші обмеження технічних процесів, а також буде враховано пропускна спроможність портів, повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

Як зазначається, про це заявив директор операційний ПАТ «Укрзалізниця» Вячеслав Єрьомін під час зустрічі компаній-членів Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

«Більшу частину зернових маршрутів відправлятимуть за чітким та регулярним графіком. Пілотний проект буде відпрацьовуватися по збірних станціях, зокрема пілотними полігонами стануть станції Смородино та Гребінка», – зазначив Єрьомін.

Крім того, з метою оптимізації перевезень залізниця вводить обмеження за двома критеріями. Перший – не можна буде надати місячний план більше, ніж дозволяє довжина під’їзної колії та інші обмеження технічних процесів. Другий критерій – пропускна спроможність портів. Якщо кількість замовлених вагонів перевищує можливості портів, то вантажити в цьому напрямку також залізниця не буде.

«Графік базуватиметься на поданих планах, проте плани обмежуватимуться реальною спроможністю до завантаження. «Надувати» плани стане важче, хоча до ідеального рішення, коли план узгоджує відправник-елеватор, все ще далеко. Взагалі треба подумати над механізмом комунікації з ринком для отримання максимально оперативної інформації щодо проблем з вагонами», – повідомив операційний директор держперевізника зерновикам і зернотрейдерам.

Нагадаємо, за інформацією Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) через закриті залізничні станції українські аграрії не можуть відвантажити продукцію: витрати на логістику зросли втричі, заблокованими залишаються тисячі тонн зернових. Крім того, у ВАР зазначали, що в останні дні серпня Державна фіскальна служба блокувала вихід суден із зерном.

Ваш вибір 'Подобається'.