178171
182818

За загибель бджіл депутати хочуть ввести штрафи і кримінальний термін

Про це свідчать дані на сайті ВРУ.

«Законопроект розроблений з метою захисту галузі бджільництва України, забезпечення законних прав та інтересів пасічників, посилення кримінальної відповідальності за порушення законодавства в галузі бджільництва особами, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору», — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Так, законопроектом передбачається доповнити Кримінальний кодекс України статтями, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору.

Зокрема, при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору без попередження фізичних або юридичних осіб, які займаються бджільництвом та органів місцевого самоврядування, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 8500 грн) або громадські роботи на строк від 120 до 200 годин.

За ті ж дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн — 17000 грн) або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого.

Згідно з приміткою до цієї статті, істотною шкодою вважається матеріальна шкода (збитки), заподіяна фізичним і юридичним особам, які займаються бджільництвом, яка в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або іншою істотну шкоду, заподіяну природному середовищу в галузі бджільництва.

Також пропонується встановити час для обробки ЗЗР медоносних рослин в період медозбору виключно в нічний час — з 21:00 до 05:00.

Джерело: agroportal.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Вітчизняні сири дорожче імпортних

Про це пише ІНФАГРО.

Обсяги реалізації зараз залишаються на рівні минулого року.  Не останню роль зіграло рішення виробників відчутно збільшити ціни під осінню торгівлю.  Вартість сировини виросла, але і конкуренція загострилася: з одного боку, значно зріс імпорт недорогих європейських сирів, з іншого боку, виробники сирних продуктів в поточному році вимушено наростили виробництво справжнього, хоча і кормового сиру.

Проте у вересні більшість виробників сирів підняли ціни на свою продукцію.  У великому опті дистриб’юторам вони пропонують традиційні сири типу «Російський» вже не нижче 150 грн/кг.

Якщо перевести цю ціну в експортну, то виходить, що потрібно продавати сир по 5000 USD/т (правда, пропонують ще по 4500 USD/т).  У той же час в Європі сири Гауда / Едам без проблем можна придбати по 3500 USD/т.  Приклавши трохи зусиль, трейдер або той же дистриб’ютор на вході після розмитнення товару отримує сир по 110 грн/кг.  Розрахунок нехитрий, вибір торговців очевидний.

Експорт сиру, хоч він і виріс минулого місяця, все одно залишається мізерним і вже сильно поступається за обсягом імпорту.  У серпні з України вивезли 500 тонн твердого сиру, а ввезли (тільки легально) 720 т, ще стільки ж завезли «білих» сирів.  Крім того, імпорт плавленого сиру виріс до 430 тонн.  Так що навряд чи зараз Україну можна назвати експортером сиру.

Найближчим часом кардинальних змін у зовнішній торгівлі і сирами, і сирними продуктами, не буде.  Імпорт сирів продовжить рости.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На АПК у 2020 році передбачили понад 4 млрд грн

Про це повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова, передає УНН.

“Дуже цілеспрямована програма на підтримку АПК — 4,4 млрд грн. Це програма для здешевлення кредитів для малих фермерів”, — сказала Маркарова.

Раніше Олексій Гончарук розповів про новий підхід до підтримки агросектору.

Ваш вибір 'Подобається'.


Новий підхід до підтримки АПК: замість дотацій великим агропідприємствам - допомога фермерам

Про це  повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, пише Інтерфакс-Україна.

"Ми змінили підхід у державній підтримці агросектору. Замість дотацій великим підприємствам ми сфокусуємося на тому, щоб, якщо відбудеться земельна реформа, компенсувати процентну ставку фермерам за кредитами, щоб вони могли дозволити собі доступний ресурс і взяти участь у купівлі земельних ділянок", - сказав Гончарук під час прес-брифінгу в неділю, присвяченому темі державного бюджету на 2020 рік.

Він зазначив, що для цього необхідні зміни до законодавства.

"Але вже в цьому проекті держбюджету на 2020 рік ви побачите, що підтримка великих повинна перейти на підтримку фермерів і маленьких", - додав прем'єр-міністр.На Донбасі окупанти підпалюють поля з пшеницею

Автор поста стверджує, що шкоди сільському господарству завдано навмисне учасниками незаконних збройних формувань, контрольованих Росією, пише sprotyv.info.

Бойовики обстрілюють поля з допомогою трассерів. Це пристрій, що забезпечує видимість траєкторії куль, що летять, артилерійських снарядів, ПТКР та інших об'єктів. Являє собою металеву оболонку (порожнина в снаряді), в якому запресовано запалювальний і трасуючий склади. Від таких дій посіви горять, економіка зазнає збитків, а так званій республіці доведеться закуповувати зерно в Росії.В уряді розповіли, хто матиме першочерговий доступ до ринку землі

Про це сказав міністр торгівлі, економічного розвитку та сільського господарства Тимофій Милованов на конференції YES, передає УНН.

"Частина мого портфелю реформ - це реформа ринку праці. У нас вже були впроваджені деякі зміни. Частина нашої реформи - це рівний доступ для малих та середніх фермерів, щоб правила гри були рівними для таких малих підприємств, які хочуть стати великими агрохолдингами через 10-20 років", - сказав він.

Міністр пояснив, що малі та середні фермери в першу чергу повинні мати доступ до ринку землі та капіталу.

На думку Милованова, нерівний доступ до можливостей породжує популізм.

"Цих людей треба взяти в цю "подорож", - сказав він.