170513

Закарпатські вівчарі приваблюють туристів вівцями

Туристів на Рахівщину хочуть залучити саме за допомогою овець. Зараз залишилося не так багато людей, які перейняли це важке, але дуже перспективне ремесло. Завдяки ентузіастам своєї справи вівчарство отримало шанс стати однією з головних агротуристичних родзинок Закарпаття, пише agroday.com.ua.

Робота пастуха не з легких. Починається вона о четвертій годині ранку. В середньому стаді більше 300 овець. Вранці їх доять. Потім група пастухів розділяється. Половина піднімається з вівцями на гірські пасовища. Решта залишаються і готують овечий сир. Робочий день триває до пізнього вечора. Найстрашнішим ворогом пастухів в долинах є вовки. Іноді доводиться не спати всю ніч, охороняючи стадо.

Ілля Петрюк – власник одного з найбільших стад на Рахівщині. Чоловік впевнений, що розвиток вівчарства допоможе залучити туристів. За його словами, вони вже цікавляться закарпатським вівчарством. Турист несе краю прибуток. Місцеві жителі не можуть скуповувати всю продукцію від вівчарства, тому  надія тільки на туристів.

Великі надії на розвиток вівчарства покладають в Рахівської РДА. Чиновники готові допомагати власникам стад рухатися далі.

Нещодавно в районі утворилася Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів, яка об’єднала навколо себе виробників сиру по всьому регіону.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"АВК" спробує втримати свою фабрику від претензій Промінвестбанку

Згідно з матеріалами Східного апеляційного госпсуду від 19.08.2019, ПрАТ “АВК” (м. Маріуполь) подало апеляційну скаргу на рішення Госпсуду Донецької області від 13.12.2018 (в справі №905/2864/15), яким було частково задоволено позов Промінвестбанку до ПрАТ “Кондитерська фабрика А.В.К., м.Дніпро” і в рахунок погашення боргу ПрАТ «АВК» (м. Маріуполь) за договором кредитної лінії №20-2577/2-1 від 28.09.2011 на 1,37 млрд грн звернуто стягнення на будівлі та споруди за адресою м. Дніпро, вул. Журналістів, 7в та 11 (тут знаходиться кондитерська фабрика “А.В.К”, - ред.) площею 29,2 тис кв. м. і 9,93 тис кв. м. відповідно шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, пише Finbalance.

07.08.2019 Госпсуд Донецької області задовольнив заяву ПрАТ “Кондитерська фабрика А.В.К., м.Дніпро” та надав до 13.12.2019 відстрочку на виконання судового рішення від 13.12.2018.

Раніше Сбербанк відсудив у групи “АВК” кондитерські фабрики в окупованому Донецьку та на Закарпатті. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські сири здобули визнання на фестивалі у Литві

Про це йдеться в повідомленні “Творчої гастромайстерні “Коза Чка” на сторінці у Facebook, пише seeds.org.ua.

“Перша участь українських сироварів на фестивалі Сиру та у конкурсі сирів міжнародного рівня пройшла неочікувано вдало!

По-перше, за 2 години увесь український сир було продано. Литовці та іноземці дуже раділи можливості купити український сир і він їм дуже смакував”, – йдеться в повідомленні.

“По-друге, із 5 номінацій українські сировари отримали ТРИ:

– номінація “Найкращий твердий сир” – сир “Легенда” “Доообра Ферма”;

– номінація “Приз глядацький симпатій” – сир “Легенда”  “Доообра ферма”;

– номінація “Найкращий свіжий м’який сир” – сир “Зелений квадрат” від Литовско-українська асоціація “Осередок сировара”, – додають українські сировари.

“Це так бадьорить і “надає крила”. Рухаємося далі і разом розвиваємо культуру та рівень українського сироваріння!”, – йдеться у повідомленні.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Торгова війна США та Китаю: Трамп оголосив про нові мита на товари з КНР

У той же час мита на іншу групу товарів обсягом $250 млрд з 1 жовтня становитимуть не 25%, а 30%, повідомив американський президент Дональд Трамп в Twitter. Про це пише  delo.ua.
За його словами, таке рішення прийнято у відповідь на введення Китаєм додаткових мит на ввезення американських товарів на $75 млрд.

"На жаль, попередня влада дозволила Китаю настільки далеко випередити справедливу і збалансовану торгівлю, що це стало великим тягарем для американського платника податків. Як президент я більше не можу цього допустити! У дусі досягнення справедливої ​​торгівлі ми повинні збалансувати ці дуже несправедливі торгові відносини. Китаю не слід встановлювати нові тарифи на $75 млрд (політично мотивовані!)", - написав американський лідер в мікроблозі.

Як відомо, 5 серпня китайський юань впав до мінімального за останні 11 років рівня через торгової війни. У США звинуватили Китай в "маніпулюванні" валютним курсом, зокрема, в тому, що такі дії Китай зробив навмисне, щоб завдати шкоди американській економіці.
Раніше влада Китаю ухвалила рішення про введення мит на американські товари, загальна сума яких становить $75 млрд.

До інформації: 10 травня 2019 року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого становить $200 млрд на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на китайські товари більш ніж удвічі - до 25%.

З 1 червня 2019 року Китай підвищив тарифи на американський імпорт на суму близько $60 млрд.

У Флориді Дональд Трамп заявив, що Китай зірвав угоду на переговорах з США. Пізніше він у Вашингтоні розповів, що може на цьому тижні узгодити угоду з Китаєм щодо спірних торговельних питань.

У минулому Трамп неодноразово погрожував ввести обмеження на імпорт китайських товарів, якщо Пекіну та Вашингтону не вдасться узгодити нову, більш справедливу, з точки зору США, торговельну угоду. Днями Трамп пообіцяв, що доб'ється укладення торговельної угоди з Китаєм.

До 2021 року світова економіка може втратити близько $600 мільярдів в разі подальшої ескалації торгових суперечок між США та КНР, а також введення підвищених мит США на китайський імпорт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Прикарпатті створять агрохаб із вирощування лохини

Про це повідомила прес-служба Івано-Франківської ОДА,пише kurkul.com.

«Підготовка проєкту зі створення навчально-виробничої бази агрохаб у селі Мала Кам’янка здійснюється спільно з фахівцями Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. Проєкт планують реалізовувати у рамках 10-го обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування: компонент 4 «Реалізація Програми «DOBRE», — йдеться у повідомленні.

На базі агрохабу на земельних ділянках ОТГ буде облаштовано систему крапельного поливу, котра дозволить вирощувати високомарженальні (з високою доданою вартістю) культури. На зборах вирішили здійснювати посадку канадської чорниці (лохини) на виділених для цього 16 га землі.

«Реалізація цього проєкту дозволить забезпечити П’ядицькій ОТГ чималий економічний ефект. Зокрема, високу самознайнятість населення, створення додаткових сезонних робочих місць, отримати додаткові надходження до бюджетів у вигляді ПДФО, плати за землю та інших платежів», — повідомили у відомстві.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чіпси займають третину снекового ринку України

Про це свідчить дослідження ритейл-аудиту Nielsen, передає УНН.

Йдеться про зростання продажів продукту в натуральному вираженні.

Також повідомляється, що в грошовому вираженні продажі снеків виросли на 24,7%.

Уточнюється, що найбільшою категорією з продажу в натуральному вираженні є насіння соняшнику.

"З квітня 2017 року по березень 2018 року продажі цієї категорії зросли на 16,1% в грошовому вираженні, але впали на -6,6% в натуральному", - розповіли аналітики.

Також зазначається, що основний внесок в зростання ринку снеків внесла категорія "картопляних чіпсів", що займає частку в 34% в грошовому та 23,3% у натуральному вираженні. Продажі картопляних чіпсів протягом звітного періоду зросли на 29% і 21% в грошовому і натуральному вираженні відповідно, пишуть аналітики.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview