Законопроєкт про ринок землі зареєстрували у ВР

Текст законопроєкту і супровідні документи оприлюднені на офіційному порталі Верховної Ради.

Зазначається, що до Ради він надійшов 25 вересня. Також документи уже направили на розгляд керівництву парламенту і Аграрного комітету.

Проєкт закону покликаний сформувати законодавче поле для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

Відзначимо, що документ був внесений Кабміном. Ініціатором є голова уряду - Олексій Гончарук.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Нагадаємо, законопроект про ринок землі опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Ваш вибір 'Подобається'.

Виробники картоплі мають дуже високу маржу

Про це повідомив AgroPortal.ua директор з розвитку «Столичного ОРСП» В'ячеслав Забєлін.

«Ще на початку сезону з'явилася інформація, що в Україні буде мало картоплі і тому ми мали імпорт з Білорусі. Спочатку білоруська картопля продавалася дешевше, але через кілька тижнів ціни вирівнялися з українським», — зазначає В'ячеслав Забєлін.

За його словами, виробники картоплі мають дуже високу маржу. Ціна на картоплю висока, але поки покупець не поспішає купувати великі обсяги.

«У минулому році в цей же час картоплі продавалося в 2-2,5 рази більше, але при цьому і коштувала вона у два рази дешевше. Зараз ціна тримається, тому що картоплі мало, якість є не у всіх. Але не варто забувати про імпорт», — розповідає В'ячеслав Забєлін.

За даними Держстату, в серпні 2019 р. Україна імпортувала близько 4,3 тис. т картоплі загальною вартістю $795 тис. Такий показник є абсолютним рекордом для серпня за всю історію незалежності України. Фактично країна імпортувала річний обсяг картоплі тільки за один місяць.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна продовжує скорочувати виробництво свинини

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у січні-серпні 2019 року було вироблено 133 тис. тонн свинини, що на 4,2% менше, ніж в січні-серпні 2018 року.

Зокрема, у серпні 2019 року в Україні було вироблено 17,1 тис. тонн свинини. Це на 0,3% більше, ніж у серпні 2018 року.

У порівнянні з липнем 2019 року виробництво свинини в Україні скоротилося на 4,2%.

Йдеться про виробництво свіжої та охолодженої продукції (тушки, напівтушки).

Дані наведено без урахування анексованого Росією Криму та Севастополя, а також окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На фермі з тисячами свиней виявили африканську чуму

Про це повідомили у ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області, передає Depo.Запоріжжя.

Спалах африканської чуми стався господарстві "Лідер", де утримуються понад 8000 свиней. Загинули 24 тварини. Уже підтверджено, що саме від африканської чуми.

На фермі оголошено карантин, затверджено план заходів для запобігання поширенню хвороби.

В Україні змінять правила продажу алкоголю в магазинах

25 вересня на сайті Мінекономрозвитку оприлюднило на офіційному сайті проект постанови, який повністю скасовує відповідний документ Кабміну, датований ще 1996 роком. А заодно й інші рішення, якими уряд вносив зміни у встановлені правила, пише ubr.ua.

Як тільки документ ухвалять на засіданні уряду, торговці більше не повинні будуть дотримуватися «Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями».

Однак це не означає, що продавати спиртне можна буде де завгодно і кому завгодно. Чиновники запевняють: виписаних в профільному законі, а також інших нормативних актах положень з головою вистачить для регулювання ринку. Більш того, багато вимог, викладені в правилах, так чи інакше дублюються іншими документами. А деякі просто втратили актуальність.

Наприклад, вимога до мінімальної площі магазину, яка претендує на отримання алкогольної ліцензії (не менше 20 кв. м), виписано і у законі, що регулює виробництво та обіг спиртного, і в кабмінівських правилах.

В останніх, крім того, є норма, яка зобов'язує підприємців відображати в своїх документах номери сертифікатів партії напоїв, що надійшли у продаж. При тому, що сама сертифікація спиртного була скасована в 2015 році.

У пояснювальній записці до проекту постанови, яка, до речі, сильно нагадує текст звернення Європейської бізнес-асоціації (на початку року її представники попросили Кабмін скасувати ті самі правила), також вказується, що існуючі норми даремно зобов'язують рестораторів погоджувати калькуляційні картки коктейлів з санепідемслужбою. А торгувати спиртним у магазинах можуть лише висококваліфіковані фахівці, що володіють знаннями правил роботи РРО, пожежної безпеки і т. д.

У зв'язку з відміною правил, продавці більше не повинні будуть дбати про те, щоб на етикетках з алкоголем вказувалася вся необхідна споживачеві інформація, включаючи країну походження, вміст спирту і пр. Правда, кажуть в Мінекономрозвитку, для цього досить і закону «Про захист прав споживачів».

Ваш вибір 'Подобається'.

Українці збільшили витрати на продукти харчування

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у ІІ кварталі 2019 року українці витратили на продукти харчування і безалкогольні напої 287,4 млрд грн, тоді як у IІ кварталі 2018 року - 240,7 млрд грн.

Окрім того, зросли витрати українців на одяг і взуття - на 20,3%, до 33,7 млрд грн, на відпочинок і культуру - 22,4%, до 25,6 млрд грн.