Заморожену малину можна продати в 18 разів дорожче

Заморожену малину можна продати в 18 разів дорожче

Окупність такого бізнесу залежить від наявності хороших ринків збуту, якості продукції та обсягу продажів, в середньому вкладені інвестиції повернуться через 3-5 років, передає «Мій бізнес».

Видання наводить у приклад малину. Середня ціна продажу ягоди на внутрішньому ринку на подальшу заморозку становила 15-18 грн/кг. Але якщо мати власну або кооперативну заморозку, можна отримати чисту ціну на рівні 40 грн/кг, продаючи продукцію як сировину. Отже, ціна зростає більш ніж вдвічі.

Брендована продукція, яка йде на експорт в ЄС, буде коштувати 80 грн/кг. Якщо ринок збуту — Південно-Східна Азія, ціна збільшиться до 300-350 грн/кг, що у 18 разів більше від стартової ціни.

Аналітики зазначають, що останні 2 роки в Україні спостерігається підвищення урожайності фруктів і ягід. Така тенденція продовжуватиметься, оскільки більшість виробників просто не знають, куди подіти надлишки врожаю на складах. Їх вартість знижується, а фермери намагаються збути врожай до того моменту, як він зіпсується. Це грає на руку переробникам, які при дешевизні сировини не втрачають у кінцевій вартості.

Поки заморожуванням в основному займаються великі компанії з переробки м’ясної продукції, напівфабрикатів та морозива. Головна причина в тому, що заморозка вимагає недешевого обладнання та складських приміщень для зберігання.

З іншого боку, сам процес виробництва включає нечисленні етапи і досить швидко окупається. А заморожені продукти можна зберігати на складах до 2-х років.

До речі, за останні кілька років кількість імпортної замороженої продукції на українському ринку скоротилася на 60%. При цьому експорт демонструє зростання.

З липня 2017 року по січень 2018 року Україна відправила на зовнішні ринки рекордний обсяг замороженої малини – 8,7 тис. тонн. Майже вся продукція постачалась до країн ЄС.

Джерело: agroday.com.ua

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zamorozhenu-malynu-mozhna-prodaty-v-18-raziv-dorozhche
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

    Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

    На Тернопільщині створять новий індустріальний парк “Borschiv”

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    Рада спростила обіг насіння бавовнику, він потрібен для виробництва пороху

    23 Квітня

    Делегація Мінагрополітики ознайомилася з досвідом виконання Північною Македонією аграрних програм для вступу в ЄС

    У Фінляндії запустили в продаж кавовий бленд, створений штучним інтелектом

    БІЛЬШЕ НОВИН