170513

Запровадити ринок землі можна за шість місяців- експерт

«Завжди є підстави, аби не вводити ринок землі. Сьогодні суб’єкти господарювання розділилися: то 60 % – проти, то 60 % – за введення цього ринку. І вони правильно кажуть: не можна цього робити зараз», – заявив Леонід Козаченко, народний депутат України, президент УАК, пише kyivtv.com.ua.

«Але якщо буде політична воля і професіоналізм – це можна буде зробити за шість місяців», – вважає експерт.

«Прийняти всі необхідні рішення на рівні законодавства: прийняти закони, внести зміни в діючі закони, прийняти низку підзаконних актів на рівні Кабінету Міністрів і відповідних державних установ, а також місцевих органів влади – то можна за півроку підготуватись і починати це запускати», – сказав він.

«Але потрібні професіоналізм, прозорість і наполегливість», – підкреслив Леонід Козаченко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Запорізькій області фермер, захищаючи свої поля, влаштував ДТП

Про це пише Ipnews.

Відомо, що аварія сталася в селі Братському Михайлівського району.

Чоловік, який володіє фермерським господарством "Вікторія", проїжджав повз своїх поля, коли побачив кілька чужих комбайнів і приготований для навантаження ячменю тягач з причепом. Фермер обурився таким станом справ і зателефонував у поліцію. Через 40 хвилин, не дочекавшись правоохоронців, він вирішив діяти самостійно.

Зокрема, сівши за кермо "ЗІЛ 130", він направив вантажівку в бік комбайнів і протаранив обидва. Після цього лоб в лоб врізався у трактор "Сканіа", а потім і в чорний BMW, що належать ТОВ "СПП "Лана".

Всупереч тому, що фермер насправді захищав свої поля, Токмацький районний суд визнав його винним за ст 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна), замінивши відбування покарання у в'язниці випробувальним терміном на три роки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні подорожчала соняшникова олія

Про це свідчать дані інфляційного барометра станом на 21 серпня, передає УНН.

Таким чином, вартість 1 літра соняшникової олії станом на 21 серпня коштує в середньому 38,9 грн. Разом з цим, з початку року соняшникова олія додала в ціні 6,5%.

У відповідь на скарги експертів Антимонопольний комітет України розпочав перевірку ціноутворення на вітчизняну олію, яка триває з червня поточного року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Херсонські фермери збільшили площу під шафраном у 60 разів

Спочатку вирощували шафран на п’яти сотках, а за три роки розширили площу до трьох гектарів, пише AgroTimes.

Як розповіли в компанії, шафран може рости та давати врожай без поливу. Протягом вегетації рослина не уражується хворобами та не пошкоджується шкідниками, тому не обробляється хімічними засобами захисту.

Протягом року висаджена маточна цибулина шафрану відмирає, а на її місці формуються до п’яти нових цибулин.

«Шафран Любимівський» вирощує культуру на одному місці протягом трьох років, потім викопують цибулини для розширення власної посівної площі та на продаж.

Роздрібна ціна такої цибулини становить від шести до десяти гривень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні почали виробляти їстівні стаканчики і кришечки для кави

Стаканчики Yummy Cup виготовлено з солодких вафель та вкрито шоколадною глазур’ю. Кришечки Yummy Lid мають отвір для соломинки і підходять для стандартних горняток 240 і 340 мл. Виробник радить додати у кришечку топінг або фрукти.

Гігієна досягається тим, що кожну кришечку запаковують в окремий лоток, повідомляється на сайті компанії.

Джерело: hmarochos.kiev.uа

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські яблука поїдуть в Об'єднані Арабські Емірати

Українська компанія "Аронія" з міста Снятин Івано-Франківської області в цьому році почне поставляти яблука в Об'єднані Арабські Емірати. Про це в інтерв'ю delo.ua розповів співзасновник компанії Назар Романів.

"У нас 150 га яблуневих садів, на кожному гектарі 3 тис. дерев. Щороку збираємо 2,7 тис. тонн яблук. З них близько 400 тонн (10-15%) йде на виробництво соку, інші продаємо", — розповідає підприємець.

Крім цього, було зазначено, що продаж яблук забезпечує 90% доходів компанії, а соку — 10%.

На сьогоднішній день експортує яблука в країни Євросоюзу — в Норвегію та Швецію. В цьому році продукція компанія може вийти на ринок Арабських Еміратів.

У першому півріччі 2018 року українські компанії продали за кордон 24 тис. тонн яблук. Поставки зросли в чотири рази порівняно з півріччям попереднього року. Валютна виручка від експорту яблук склав $8,2 млн валютної виручки, це в п'ять разів більше, ніж у 2017 році. Більше усього вітчизняних яблук купувала Білорусь, країна споживає майже половину українських яблук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview