Запровадження ринку землі не підтримують 58% українців – опитування

Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, передає УНН.

"Рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж позитивно оцінюють 24% українців, а негативно – 58%", - повідомляють дослідники.

Окрім того, 55 % українців не підтримують приватизацію великих державних підприємств, а позитивно ставляться до приватизації – 22 %. Також 49 % українців негативно ставляться до легалізації грального бізнесу, а позитивно – 38 %.

У фонді зазначили, що аналіз громадської думки населення України було проведене спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо,  Президент України 11 листопада виступив зі зверненням щодо ринку землі. Зокрема, він заявив, що питання про можливість придбання земель іноземцями буде винесене на референдум і тільки у разі схвалення на плебісциті така можливість буде відображена у законодавстві.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Українські заводи виробили 1,2 мільйона тонн цукру

Про це повідомила прес-служба Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) "Укрцукор".

"Станом на 25 листопада виготовлено 1190,2 тисячі тонн цукру та перероблено 7,95 мільйона тонн цукрових буряків", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням прес-служби, загалом станом на поточну дату в Україні працює 31 цукровий завод із 32.

Раніше в асоціації "Укрцукор" повідомили, що оптово-відпускні ціни на цукор у 2019-2020 маркетинговому році (МР, вересень 2019 - серпень 2020) можуть зрости на 18% - до 13 тисяч гривень/тонна через скорочення виробництва. В асоціації прогнозували, що через сильні дощі та неврожай цукрового буряку в Україні виробництво цукру в 2019 році може скоротитися до 1,1 мільйона тонн. Україна за сезон цукроваріння 2018-2019 МР скоротила виробництво цукру на 15% - до 1,7 мільйона тонн.

Ваш вибір 'Подобається'.

На Дніпропетровщині горів ангар з комбайном

Про це УНН повідомляє з посиланням на дані ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Повідомлення про пожежу в ангарі з технікою в селищі міського типу Петропавлівка по вулиці Миру рятувальники отримали 25-го листопада о 1:21.

На місці рятувальники встановили, що пожежа виникла всередині ангару, який розташований на території селянського фермерського господарства.

Вогнем пошкоджено моторний відсік, кабіна та колеса вантажного автомобіля "КамАЗ" на загальній площі 15 кв. м. Також, пошкоджений моторний відсік, кабіна та технічне обладнання комбайну John Deere-660 на площі 12 кв. м та пошкоджено переднє колесо вантажного автомобіля "МАЗ" на площі 1 кв. м. Загальна площа пожежі - 28 кв. м.

Загиблих та постраждалих немає.

О 1:36 вогонь локалізовано та о 2:21 ліквідовано.

Робот зі збирання суниці: революція, що викликала світовий інтерес

Компанія Noronn продемонструвала свою інновацію в Університеті наук про довкілля та життя Норвегії і вже почала випускати робота на ринок. Наразі працюють над доставкою роботів у великих масштабах.

Революція в садівництві
Робот запрограмований на збирання стиглої, тобто червоної, суниці садової, а ще може сортувати ягоди за розміром. Розроблений він для збирання суниці, яка росте на стелажах. Цей метод вирощування застосовують майже всі європейські садівники і зокрема 25 виробників суниці садової в Норвегії.

«Для галузі садівництва це революція, яку можна порівняти з приходом доїльного робота на ферму. Зростанню виробництва в країні перешкоджає імпорт ягід, тож тепер ми маємо довести, що норвезька суниця садова може конкурувати на ринку», – говорить норвезький садівник Simen Myhrene.

Брак сезонних працівників
Знайти достатню кількість робітників у сезон збирання врожаю ягід – завдання, складне для всіх агрокомпаній світу. Часто процес збирання врожаю затримується, оскільки бракує робочої сили.

Робот може замінити людину, що усуне проблему пошуку працівників і зменшить витрати на заробітну плату.

Автоматизація заощадить 30% витрат виробника
У компанії Noronn вважають, що з їхньою розробкою більше виробників перейде від вирощування суниці на полі до тепличного виробництва, щоб роботи могли взяти на себе процес збирання ягід. Зокрема фермер Simen Myhrene заявив, що наступне літо буде останнім, коли він вирощуватиме суницю на полі. Далі він уже буде використовувати для збирання робота Noronn.

«Близько 30% витрат на вирощування суниці садової пов’язано зі збиранням врожаю. Я впевнений, що це може значно скоротитися завдяки автоматизації», – відзначає Simen Myhrene.

Світовий інтерес
Робот компанії Noronn викликав велику зацікавленість аграріїв з усього світу. Виставку відвідували виробники суниці садової з різних країн.

«Усі вони приходять, щоб побачити це, на наш погляд, прогресивне рішення. Зрештою, це штучний інтелект, тому що він вибирає те, що ми хочемо вибирати», – пояснює виконавчий директор компанії Noronn Катаріна Р. Астінг.

Джерело: Landlord

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Китай почав відновлювати поголів’я свиней: кінець кризи на ринку м’яса?

Також у жовтні сповільнювалися темпи скорочення загального поголів’я, заявив Ян Чженхай, директор Бюро тваринництва та ветеринарії Міністерства сільського господарства Китаю. Він зазначив, що кількість свиней у жовтні зменшилася на 0,6%, тоді як у вересні скорочення поголів’я становило 3%.

Утім, від африканської чуми свиней в Китаї вже загинуло 175 мільйонів тварин. Експерти підрахували, що протягом наступних п’яти років Китай не має реального шансу відновити поголів’я свиней до рівня, який існував до початку епідемії АЧС. Ризик виникнення чергових спалахів захворювання залишається досить високим.

Для покриття дефіциту свинини Китай відкрив можливості для імпорту постачальникам з Європи, Бразилії та Канади. Американська свинина на ринку КНР все ще обкладається 65-відсотковим митом, оскільки торгова війна між Вашингтоном та Пекіном триває.

Джерело: Meat-Inform

Із заводу вкрали 20 тонн шоколаду Milka на €50 тисяч

Про це повідомляє thebabel.com.ua.

Завод Milka передав угорській компанії контракт на перевезення шоколаду з Австрії до Бельгії. Для цього був найнятий чеський підрядник, під виглядом якого і діяв злодій.

У пʼятницю, 22 листопада, чоловік прибув на завод Milka в Австрії і, показавши документ від сторони-отримувача товару, без підозр завантажив близько 20 тонн шоколаду, після чого зник у невідомому напрямку. Як повідомив представник австрійської поліції Стефан Едер, зловмисник встановив на свою вантажівку фальшиві номери підрядника, щоб не викликати підозр.

Правоохоронці зазначили, що крадіжка шоколаду не є чимось новим, тому виробники намагаються посилювати систему безпеки, однак це не завжди допомагає.